Host ve studiu
4. duben 2023

Poslechněte si podcast: Tučňáci překvapili dvorský safari park a snesli vejce. V druhé půlce dubna se může vylíhnout mládě

Pozveme vás do Safari Parku Dvůr Králové a zatouláme se hlavně do pavilonu vodních světů, kde je v nově upravených nádržích teď k vidění rovnou devět krokodýlů dvou druhů. Ale nevynecháme ani naše tučňáky, protože hradecký rozhlas je jejich patronem. Na vše se zeptáme zoologa Michala Podhrázského, který je naším hostem.

11:29

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 10:36

Od bedňáka u Michaela Jacksona se Josef Sršeň vypracoval do nejžádanějšího head stage manažera u nás

Představíme vám zajímavou osobnost, Josefa Sršně, který se teď usadil v Krkonoších ve vísce Klášterní Lhota. Josef je nejen manažerem populární kapely Škwor, ale také jedním z nejvýraznějších a nejžádanějších head stage manažerů v České republice. Dělal bedňáka třeba i Michaelu Jacksonovi.

Včera 10:37

Portrét je dialogem dvou lidí a lovem okamžiků. Vybere se ten nejlepší, říká fotograf Jadran Šetlík

Výstavu našeho předního fotografa a portrétisty Jadrana Šetlíka najdete v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí v Galerii Kinský. Unikátní snímky můžete spatřit až do 29. října. Expozice je takovým průřezem životního díla a tvorbou člověka, který je naším hostem ve studiu, tedy Jadrana Šetlíka.

Před dvěma dny 11:22

Naše síť základních uměleckých škol je výjimečná, to nikde ve světě nemají. ZUŠ Open je jako svátek

Také letos se koná celostátní festival základních uměleckých škol s názvem ZUŠ Open. Díky tomu v těchto dnech ožívají parky, náměstí, kostely a další veřejná místa tím, co všechno se děti během roku naučily. Jsou to koncerty, divadelní a taneční vystoupení, ale i výstavy a další projekty.

Před dvěma dny 10:14

Soustředíme se na myšlení dětí, aby přemýšlely. To mě baví, říká zakladatel taneční skupiny T-BASS

Do rozhlasového studia zavítal Zdeněk Zolman, tanečník a zakladatel populární hradecké taneční skupiny T-BASS. Chceme vás společně pozvat na sobotu 3. června, kdy se koná Den s Českým rozhlasem Hradec Králové v kempu Stříbrný rybník. A mezi hosty budou právě také tanečníci z T-BASS.

Před dvěma dny 10:33

Na letošní setkání Dolan v Dolanech u Jaroměře dorazí i krajané až z chorvatských Dolan u Daruvaru

Vezmeme vás na Náchodsko, do obce Dolany, kterou projíždíte, když jedete od Jaroměře směrem na Českou Skalici a Náchod. Vesnička, která má něco málo přes 650 obyvatel, pořádá na začátku léta setkání obcí a vesniček se stejným jménem, do kterých starosta Jiří Plšek ještě předtím osobně doveze vždy pozvání na koloběžce. A teď se vrátil z Chorvatska, kde prý jedny Dolany také mají.

Před dvěma dny 11:06

Hejtman Červíček: Jsme krásné místo pro život, stále se tu něco děje. To je rodinné stříbro regionu

S prvním mužem Královéhradeckého kraje, hejtmanem Martinem Červíčkem, si povídáme nejen o tom, že je tu hlavní turistická sezóna a náš kraj má v tomto směru určitě co nabídnout. Ale zajímá nás také, v jaké kondici je kraj v současné nelehké době a jakými novinkami se může pochlubit.

Před týdnem 10:30

(Ne)postradatelný rádce pro milovníky kempinku aneb Triky Kempičů, jak přežít v českých kempech

Herec Klicperova divadla v Hradci Králové Vojta Říha přišel do metropole Královéhradeckého kraje z Ostravy, kde byl předtím v angažmá, jinak pochází z Poděbrad. A kromě toho, že jste ho mohli vidět třeba ve Slunečné, tak Vojta natáčí a připravuje také pořad Kempiči. A teď mu vyšla dokonce i knížka , která je moc vtipná.

Před týdnem 11:26

Červený Kostelec se nejmenuje podle červeného kostela, ten je naopak červený právě kvůli názvu města

Podíváme se do města, kde se před více než 100 lety, v roce 1918, narodil velký český herec Martin Růžek. Ochotnické divadlo tam má velkou tradici, také se tam každé léto pořádá mezinárodní folklorní festival, přímo v centru stojí kostel svatého Jakuba Většího s krásnou červenou fasádou. Je to Červený Kostelec na Náchodsku a starosta Tomáš Prouza je naším hostem.

Před týdnem 11:26

Hradečtí rozhlasáci vzpomínají a hledí do budoucnosti. Oslavy 100 let rozhlasového vysílání u nás

Český rozhlas slaví v letošním roce 100 let od zahájení pravidelného vysílání. Toto významné výročí si Český rozhlas Hradec Králové připomene hned několika akcemi. Tou první je výstava v Muzeu východních Čech v Hradci králové s názvem Sto let je jen začátek, která bude zahájena vernisáží přesně v den oslav 18. května.

Před 2 týdny 10:40

Přeji kronikářům, ať jim nikdy nevyschne kalamář! Směje se kronikářka České Skalice Jitka Kolářová

Vydáme se k moři, tedy k tomu našemu východočeskému, na jehož břehu leží Česká Skalice, město spojené s největší českou spisovatelkou Boženou Němcovou. Chodila tam do školy, měla svatbu v tamním kostele, má tam i své muzeum. Představíme vám ale teď jinou spisovatelku, která má za úkol v České Skalici zapisovat zdejší důležité události. Je to místní kronikářka Jitka Kolářová.