30. květen 2022

Poslechněte si podcast: Tři dny s Komenským. V Brandýse ho chtějí polidštit

Učitel národů. Tohle vypadne skoro z každého, když se řekne Jan Amos Komenský. Kdo si chce o zmíněném pánovi rozšířit obzory, může od 3. do 5. června zajet na Amosův Brandýs.

11:01

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Včera 09:52

Hlinsko investuje do vyžití a chystá bydlení pro mladé

V Hlinsku dokončili za poslední roky několik významných investic. Ať už je to koupací biotop nebo sportovní hala. Teď se pracuje například na výstavbě propojky sídliště. Radnice by ráda ve městě udržela také mladé lidi.

Před čtyřmi dny 08:35

Dívčí pavouk není až tak silný. Pardubická juniorka slibuje větší boje mezi tenisty

95. ročník. Je to turnaj, o kterém snad slyšeli i lidé absolutně nepolíbení tenisem. Hraje se od 6. do 12. srpna na dvorcích LTC Pardubice. Půjde o mistrovství republiky jednotlivců v kategorii staršího dorostu.

Před pěti dny 18:07

Scénář jako v Českém Švýcarsku nehrozí, ujišťuje mluvčí KRNAP

Požár v Českém Švýcarsku už skoro dva týdny zaměstnává hasiče a plní média. Hrozí něco podobného také v Krkonoších? Hospodaří se v lesích správně? A jak se v národních parcích chovají turisté? Také o tom hovořil ve vysílání mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Před pěti dny 08:54

Suchou nohou přes Labe. Sportovní park Pardubice láká na nové výzvy

Bez téhle akce by snad už ani nebyly prázdniny. Další ročník Sportovního parku Pardubice potrvá od 6. do 14. srpna v parku Na Špici. Hlavně děti si osahají spoustu sportů, a to jak na souši, tak na vodě.

Před šesti dny 08:02

Kultura v Moravské Třebové se točí kolem zámku. Víme, co tam ještě v létě zažijete

Renesanční perla je pro pořádání akcí výbornou volbou. Právě proto jich zámek hostí celou řadu. Celoprázdninovým svorníkem je Zámecké kulturní léto.

Před týdnem 12:41

I Holice šetří. Počítaly s tím?

Šetřit musí úplně všichni. Na současnou situaci se holičtí slovy starosty Ondřeje Výborného nachystali dopředu. Velké drama kvůli úsporám se tak podle něj nechystá.

Před týdnem 08:18

Jak se bránil zámek. V Pardubicích si znovu vystřelí

Čím začít druhou půlku prázdnin? Tak třeba Střílením u pernštejnských kanonů.

Před týdnem 10:56

Veronika Lálová miluje světla ramp. Při první StarDance se ale klepala

Kdyby vám někdy došla šťáva, zajděte na vystoupení téhle tanečnice. Radost rozdává plnými hrstmi. Za svůj největší úspěch považuje právě to, že je šťastná a dělá, co ji baví.

Před týdnem 10:44

Předpověděl tornádo, teď může být Osobností Moravy. Šanci na titul má pět lidí

Je to 1 200 let, co se objevila první písemná zmínka o Moravanech. Na slavné lidí spojené s touto částí republiky upozorňuje tradiční internetová anketa. Letošní hlasování trvá do půlky prosince.

Před týdnem 09:22

České medailové žně. Bowling zažil průlomovou sezónu

Vrchol to snad ještě není. Čeští hráči ale každopádně jdou nahoru. Při bilancování končící bowlingové sezóny můžou zářit spokojeností.