Klub Rádia Junior
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Trenér taneční skupiny Falcon girl Petr Kavalíř a tanečnice v Klubu Rádia Junior

Co je to akrobatický rock and roll? Kdy a kde vznikla taneční skupina Falcon girl a co všechno stojí za jejími úspěchy? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

37:47

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Odpolední jízda se zajímavými moderátory, tématy, soutěžemi a hosty. Kdo přijde do studia tentokrát?

Web

Dnes 31:28

Potřebujeme, aby nálezci dali zvířeti první pomoc, vybízí zvířecí záchranářka

Nejčastěji vyjíždí ke kachnám, netopýrům a holubům. Jak funguje zvířecí záchranka a jak poskytnout zvířeti první pomoc? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 31:16

Zahradník František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

Jaro je na spadnutí a příroda se probouzí. Co se děje v přírodě a co si tam můžeme v tomto období prohlédnout? Co nás čeká na zahradě? Moderuje Zdeněk Novák. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 35:04

Trenérka Veronika Preti a tiskový mluvčí seriálu Běhej lesy Richard Valoušek v Klubu Rádia Junior

Co všechno zažijí závodníci netradičních přírodních běhů? Na jaká nepřístupná místa si mohou účastníci zaběhnout? Dá se sportem chránit příroda? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 38:36

Natáčí vědecký pořad pro děti. Chtěli jsme to dělat jinak než youtubeři, říkají tvůrci Zvěda

Zábavný pořad Zvěd vzniká ve spolupráci s Akademií věd a Déčkem. Kdo ho vymyslel a proč? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 36:44

Moderátorka Lenka Novotná v Klubu Rádia Junior

Moderátorská abeceda - praktické rady a návody, jak dobře mluvit, ať už jako moderátor, či ten, kdo přednáší referát. Moderuje Denisa Kimlová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 37:58

Lidé Saturnu přezdívali ušatá planeta. Dnes víme, že na obloze viděli prstence

Proč se planetám přezdívá bludné hvězdy? Jakým bohem byl Merkur? A kde najdeme ušatou planetu? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 39:06

Není to nic, co by měli ostatní soudit, říká o vadě řeči youtuber Lukefry. Poruch u dětí přibývá

Lukefry ráčkuje, a přesto je hvězdou internetu. Co si kvůli své vadě řeči musel vytrpět? Logopedka Bára poradí, jak se vypořádat se strachem z vyjadřování. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 34:59

Ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek v Klubu Rádia Junior

Jirka jezdí na vysokém kole a pořádá expedice. Možná jste slyšeli o plavbě na dlabaném člunu nazvané expedice Monoxylon? Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 34:36

Vedoucí záchranné stanice Karel Makoň v Klubu Rádia Junior

Když se na jaře probouzí příroda, tak mají v záchranných stanicích pohotovost. O tom, jaká zvířata našla pomoc v Záchranné stanici živočichů Plzeň, nám přijde povyprávět Karel Makoň s Adélou, sovou pálenou, která pravidelně Karla doprovází na přednášky i na setkání s dětmi. Dozvíme se také, jak se daří pacientům stanice, kteří se vrátili zpět do přírody, jak se kroužkují ptáci a jak se odchovávají malé veverky! Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.