GrowUP
21. leden 2022

Poslechněte si podcast: TRAILER: Zveme Vás do druhé poloviny GrowUP roku! Co skvělého nás čeká?

Úspěšný půlrok, skvělá práce. Tak by se dala shrnout GrowUP služba na základě Vašich odezev a my Vám moc děkujeme! Co všechno jsme si pro Vás připravili? A bude další půlrok ještě fantastičtější než ten předchozí? Tak to si pište! Více si poslechněte v této speciální epizodě věnované výhledům na události v dalších měsících.

10:41

GrowUP

Vydává: Tripolis Vysočina

Církev. Tohle slovo dneska bohužel nefrčí. Může být vůbec přitažlivá? A má víra mezi mladými ještě nějaký význam? Pojďme to společně zjistit a o trochu povyrůst! - každé pondělí vás čeká příběh života víry zdánlivě obyčejných lidí nebo rozhovor se zajímavým hostem - každý druhý pátek se můžete těšit na inspirativní biblické vyučování GrowUP!

Web

Před dvěma dny 37:54

#1 Q&A - Tetování, Boží jména a překlady Bible

Máme pro vás první speciální epizodu otázek a odpovědí! Odpovídáme teď na tři otázky: Je tetování hřích, případně kde je hranice? Jaká má Bůh jména a proč nemá jen jedno? A proč máme různé překlady Bible, je nějaký z nich lepší? Máte-li další otázky, na které byste rádi slyšeli odpověď, napište nám na sociální sítě či na email growup.tripolis@gmail.com

Před pěti dny 52:26

#Bible - Víra vs. skutky. Co když se nechovám zle, ale jenom nevěřím v Boha?

Co když věřím v Ježíše, ale nechovám se podle toho? Co když se chovám dobře, ale v Boha nevěřím? A jak si vyložit různé biblické texty o víře a o skutcích, které se vzájemně rozporují? Velké biblické dilema zejména mezi apoštolem Pavlem a Jakubem rozebere v dnešní diskuzi moderátor Honza společně s kazatelem CB - Danem Litvanem.

Před týdnem 09:06

#stories: Kamila - Dětský příběh o kráse i těžkostech uvěření v Ježíše

Příběh o tom, že i při vyrůstání ve věřící rodině člověk potřebuje svou vlastní cestu. Příběh o člověku, který se nenechal odradit těžkými věcmi a vytrvale pokračoval dál. Příběh o Bohu, který každého z nás oslovuje svým individuálním způsobem. Chcete, aby zde zazněl i váš příběh? Své příběhy posílejte na growup.tripolis@gmail.com

Před 2 týdny 52:55

#talks w/ Jan Valeš - Válka na Ukrajině očima vojenského kaplana

Proč se Honza rozhodl právě pro kaplanskou službu? Jak vypadá život kaplana se všemi jeho morálními výzvami? A je pro něj válka na Ukrajině jenom součást práce nebo něco víc osobního? Mým hostem byl v této epizodě Jan Valeš, pedagog a emeritní ředitel na ETS Praha, bývalý kazatel Církve bratrské a současný kaplan 44. lehkého motorizovaného praporu Jindřichův Hradec.

Před 2 týdny 01:00:56

#Bible - Modlitba. Proč některé prosby Bůh vyslyší a jiné ne?

Pokud modlitba nefunguje, proč jí miliardy lidí na celém světě každý den používají? Můžeme vůbec modlitbou změnit Boží plány? A podle jakých kritérií Bůh vybírá, kterou prosbu vyslyšet? Poslechněte si dnešní vyučování s Honzou Hermanem a po delší době opět s Vojtou Veselým!

Před 3 týdny 10:17

#stories - Ondra: Inspirativní příběh o růstu skrze osobní mentorství

Příběh o vlastních očekáváních kazatelského dítěte. Příběh o člověku, který se nechal vést zralejším křesťanem k posílení svého růstu v poznání Ježíše. Příběh o Bohu, který k nám často mluví skrze blízké osobní vztahy.

4. září 2023 34:48

#talks w/ David Symon - Misie na Balkáně. Musí mít misionář pro službu zvláštní obdarování?

Co to je kroatistika a v čem pomohla Davidovi v misii na Balkáně? Jaké jsou největší kulturní rozdíly mezi jihoevropany a Čechy? A za co by nám Bosňané nejradši dali do zubů? Poslechněte si nový rozhovor s misionářem, učitelem, misijním pastorem a kroatistou - Davidem Symonem!

28. srpen 2023 01:05:06

#Bible - Zlo, ďábel a Bůh. Kdo může za zlé věci v mém životě?

Jaké druhy zla existují a jak si vysvětlit jejich existenci? Kde se vzal ďábel a jaká je jeho role ve světě? A znamená přítomnost zla, že dobrý Bůh neexistuje? V této epizodě opět na dálku diskutují Honza Herman a Ondra Paulus.

21. srpen 2023 14:38

#stories: Radek - Od prodeje zbraní, přes rozhovor s duchy až do Božích rukou

Příběh o zarputilém boji proti představě Boha a potřebě s ním něco mít. Příběh o člověku, který si musel projít kriminálními i duchovními boji, aby se otevřel myšlence vztahu s Bohem. Příběh o Bohu, který trpělivě vyčkává a stále nabízí svobodné rozhodnutí jít do vztahu s ním.

14. srpen 2023 38:12

#talks w/ Daniel Jokl - Dorost & skauting. Jak vypadá víra v Boha ve skautu?

Jaký je rozdíl mezi Dorostovým odborem a Dorostovou unií Církve bratrské? Proč a jak vznikla myšlenka spojit církevní práci s dětmi se skautem? A má vůbec skaut nějaké významnější duchovní prvky? Nejen na tyto otázky odpovídá celocírkevní pracovník pro dorost, předseda Dorostového odboru - Dan Jokl.