Zprávy ze Zlínského kraje
14. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Torzo baťovského mostu v Ludkovicích mizí, obec tak přichází o jednu ze svých dominant

V Ludkovicích na Zlínsku začali 14. srpna 2023 s demolicí mostu, který měl být součástí Baťovy rychlostní silnice a propojit Zlín a lázně Luhačovice. Obec tak přijde o svou dominantu.

01:48

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 00:37

Díky počasí letos lidé ušetří za teplo. Na Vsetínsku navíc někteří dodavatelé zlevňují

Letošní září bylo výjimečné tím, že v celém Česku nespustily provoz teplárny. Podle Teplárenského sdružení České republiky se to stalo poprvé od šedesátých let. A nejen kvůli počasí letos mnohé domácnosti ušetří za teplo. Na Vsetínsku například zlevňují někteří dodavatelé i víc než o polovinu.

Před čtyřmi dny 02:00

Nové napojení na průmyslovou zónu Zlín-Příluky je po dvou letech stavby v plném provozu

Od 27. září 2023 mohou řidiči plně využívat nový silniční most do průmyslové zóny Zlín-Příluky. Město tam zároveň otevřelo první záchytné parkoviště.

Před šesti dny 02:34

Města a obce, které se přidaly ke společnému nákupu energií, nakoupily až o třetinu levněji

Obcím a městům ve Zlínském kraji, které se spojily kvůli nákupu plynu a elektřiny na komoditní burze v Kladně, se jejich iniciativa vyplatila. Podle zástupců samospráv totiž nakoupily energie až o třetinu levněji, než kdyby se je snažily získat samostatně.

Před týdnem 02:05

Noc literatury nalákala ve Zlíně i díky známým tvářím a unikátnímu místu konání spoustu návštěvníků

20. září se konala na 80 místech v republice i v zahraničí Noc literatury. Jde o každoroční akci, na které se čte současná literatura na netradičních místech. Jedním z těchto míst byl i Památník Tomáše Bati ve Zlíně.

Před 2 týdny 03:00

Zlínská krajská nemocnice má nové operační sály. Jeden z nich bude sloužit robotickým operacím

Kratší čekací doby na operace, šetrnější péče a lepší prostředí pro pacienty i zdravotnický personál. To vše si slibují v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně od otevření dvou zrekonstruovaných operačních sálů. V jednom z nich bude lékařům navíc pomáhat nejnovější robotický operační systém Da Vinci za 65 milionů korun.

Před 2 týdny 00:15

Nemocnici ve Valašském Meziříčí bude i nadále provozovat skupina Agel

Zastupitelé ve Valašském Meziříčí 18. září 2023 vybrali a schválili společnost, která bude dalších 35 let provozovat místní nemocnici. Tu spádově využívá až 80 tisíc lidí.

Před 2 týdny 02:29

Zimní stadion v Uherském Hradišti potřebuje kvůli stavu střechy častější kontroly

Střecha Zimního stadionu v Uherském Hradišti je po téměř padesáti letech provozu na hranici životnosti. Odborníci ji proto pravidelně kontrolují, aby nemohlo dojít k neštěstí.

Před 2 týdny 02:38

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, krajská policie jejich žádosti opakovaně zamítá

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, které by na frekventované silnici I/35 dohlédly na rychlost řidičů. Podle policejních inspektorů je ale úsekové měření až to poslední, co by měly obce pro zklidnění dopravy udělat.

Před 2 týdny 00:14

Ze Zlínské přehrady zmizí restaurační loď

Zlín odkoupí a následně odstraní restaurační loď, která kotví na Kudlovské přehradě v centru Zlína.

Před 2 týdny 03:26

Hrabošů na polích ve Zlínském kraji opět přibylo, úrodu zničili zejména na Kroměřížsku

Zemědělcům na Kroměřížsku a částečně i na Zlínsku a Uherskohradišťsku stále ničí úrodu přemnožení hraboši. Těch od konce srpna navíc znovu na polích výrazně přibylo.