Časoprostor
Sezóna 1Epizoda 2Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: TOP 10: Věděli jste, že... výkaly vombatů mají tvar krychle?

Že pošťák ve Francii postavil hrad? Že profesionální sýraři zkoumají, zda hudba dokáže změnit chuť sýra? 

08:33

Časoprostor

Vydává: YtaX10 | Svět2000

Fakta, šílené výzkumy, záhady i nevyřešené případy. Děsivá místa a podivné zprávy podložené svědectvím a důkazy. To vše a další naleznete na mém podcastu....

Web

Před třemi dny 06:34

Exploze sovětské rakety zabila 48 lidí

179 tun kapalného kyslíku a 73 tun petroleje proměnilo odpalovací komplex v roztavené ruiny. Raketa Vostok-2M se chystala vypustit novou špionážní družici nazvanou Tselina-D. Až tři roky poté, co došlo k explozi, Sověti přiznali, že tento "tajný" kosmodrom existuje. V utajování smrtelného výbuchu pokračovali až do roku 1989.

Před šesti dny 10:15

Jak těžké je vytvořit atomovou bombu?

Významné překážky související se vším. Od obohacování materiálu, přes vybudování detonačního zařízení, až po dodání konvenčních střel, které unesou extra váhu jaderné hlavice.

Před šesti dny 03:37

Vědci věří, že mimozemšťané navázali kontakt poté, co "podivný" objekt vyslal k Zemi signál

Astrofyzička a její tým spatřili záhadný objekt, který vysílal opakované rádiové signály každých 18 minut a domnívají se, že možná našli důkaz mimozemského života.

Před týdnem 11:40

Čínský satelit sbírá informace pro útok hypersonickými raketami ve stylu Pearl Harboru pomocí zelených laserů, tvrdí odborníci

.Teleskop Subaru zachytil neobvyklé zářící lasery na obloze nad Havají

Před 2 týdny 09:28

Na Měsíci byla objevena 4 miliardy let stará hornina ze Země: Co na to říkají teoretici?

Vědci dlouho věřili, že Měsíc vznikl z trosek, které za sebou zanechaly po srážce planety velikosti Marsu zvané Theia se Zemí. Tento objev má ale mimořádný háček.

Před 2 týdny 06:10

Lidé právě v poušti testovali nejpodivnější zbraňový nápad studené války: "Boží tyč"

„Boží tyče“ amerického letectva mohly zasáhnout silou jaderné zbraně bez spadu. Bohužel jsou budoucností válek součastnosti.

Před 2 týdny 05:25

Kontakt s UFO málem rozpoutal 3. světovou válku: Usovský incident

Dne 4. října 1982 málem došlo v 50. raketové divizi strategických sil Vojenského okruhu Karpat k nepovolenému odpálení strategické rakety. Vše začalo tím, že v 18:30 moskevského času, se na obloze nad pozicemi divize, objevilo několik nejasných letadel, pohybujících se po drahách nepřístupných pozemské technologii.

Před 2 týdny 08:56

Po setkání s UFO zmizeli beze stopy

Pokusy kontaktovat Moncla přes vysílačku, byly neúspěšně. Okamžitě byla zahájena pátrací a záchranná operace jak USAF, tak Královského kanadského letectva (RCAF), ale nepodařilo se najít žádné stopy po letadle ani po jeho pilotech.

Před 2 týdny 05:05

Lidé si brzy budou moci pořídit třetí paži, tykadla nebo dokonce křídla!

Že by lidé mohli mít ruku, chapadlo nebo dokonce křídla navíc, se na první pohled zdá jako sci-fi, ale realita je taková, že by se to mohlo stát během několika příštích let. Vědci se domnívají, že schopnost našeho mozku přizpůsobit se extra končetinám je „mimořádná“ a měli bychom ji maximálně využít. A už na tom intenzivně pracují!

Před 2 týdny 12:26

Chile: Chybějících 5 dní po mimozemském únosu UFO

25. dubna 1977 v Pampa Lluscuma v Chile, zůstal v šoku voják po podivné, pětidenní návštěvě UFO. Šest členů armádní hlídky vidělo z oblohy sestupovat dva jasné objekty. Desátník Armando Valdés, velitel hlídky, se vydal na průzkum sám a podle mužů prostě zmizel. Objevil se o patnáct minut později, pokusil se promluvit, ale omdlel. Datum na jeho hodinkách bylo o pět dní dopředu a na tváři měl pětidenní vousy.