Hypotécast
Epizoda 877. září 2021

Poslechněte si podcast: Tomáš Rusňák: Vývoj cen nemovitostí a úrokových sazeb

Tomáš Rusňák se ve své dnešní epizodě zaměřil na vývoj cen nemovitostí a vývoj úrokových sazeb.

22:55

Hypotécast

Vydává: Tomáš Rusňák

Hypotéky, reality, investice do nemovitostí. Krátce a výstižně o hypotékách a investování vám povypráví Tomáš Rusňák, který je hypotečním specialistou a ve financích se pohybuje už deset let. Zaměřuje se především na realizaci hypoték a právě o nich vás informuje v tomto podcastu. Tomáš je silný ve vyhledávání řešení u lidí, kde je to zdánlivě neřešitelné. Za svou karieru zprostředkoval úvěry za více než 1 miliardu Kč. Zajímá vás, na co všechno si dát pozor při vyřizování hypotečního úvěru? Jak na něj dosáhnete vzhledem ke stále přísnějším regulím? Chcete slyšet reálné příběhy z Tomášovi praxe? V tom případě odebírejte tento podcast a nic ze světa hypoték už vám neuteče.

Web

Epizoda 158Před pěti dny 24:39

Tomáš Rusňák s Daliborem Mičkou ohledně bydlení pro mladé lidi

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s head of financing products v UniCredit Bank Daliborem Mičkou. V bankovnictví se pohybuje více než 20 let. Jak vnímá aktuální situaci ohledně bydlení u mladých lidí? Mají kde bydlet? Jak vnímá nájemní a vlastnické bydlení? Mají mladí realistická očekávání? Jak by se měli mladí dívat na hypotéku? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 157Před týdnem 17:38

Tomáš Rusňák o životním pojištění k hypotéce

Je dobré si uzavřít životní pojištění k hypotéce nebo ne? Kdo o něm má vůbec přemýšlet? Jakým způsobem o něm přemýšlet? Jak funguje pojištění proti neschopnosti úvěr splácet (tzv. bankopojištění)? Odpověď se dozvíte v dalších minutách podcastu. Více informací o hypotékách najdete na mém webu www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/]

Epizoda 156Před 2 týdny 32:09

Tomáš Rusňák s Daliborem Mičkou o aktuální situaci na hypotečním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s head of financing products v UniCredit Bank Daliborem Mičkou. V bankovnictví se pohybuje více než 20 let. Co vše má Dalibor Mička na starosti? Jak vnímá současnou situaci na realitním trhu? Z jakého důvodu jsou kupující ve výhodě? Kolik procent hypoték se rozhoduje automatizovaně? Jaké faktory nejvíce ovlivňují hypoteční a realitní trh? Jak vnímá kroky České národní banky? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 155Před 3 týdny 24:10

Tomáš Rusňák: Bydlení pro mladé - Vyplatí se mladým bydlet ve vlastním nebo spíš v nájmu?

Toto téma je teď velmi aktuální. Situace obecně není jednoduchá. Máme vysoké ceny energií, vysoké ceny nemovitostí, vysoké úrokové sazby u hypoték a vzhledem k nedostatku nemovitostí na trhu teď rostou i ceny nájemného. Když to vezmu i v číslech, tak ceny energií vyrostly někdy i více než dvojnásobek, nemovitosti stagnují, sazby se také zdvojnásobily a nájmy např. v Praze vyrostly o 20 %. A teď je zde otázka. Vyplatí se mladým bydlet ve vlastním nebo spíš v nájmu? Odpověď se snad dozvíte v dalších minutách podcastu. více informací o hypotékách najdete na mém webu www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz]

Epizoda 1543. leden 2023 20:48

Tomáš Rusňák: 5 nejčastějších chyb při vyřizování hypotéky

Bohužel si stále plno lidí představuje vyřízení hypotéky trochu jako Hurvínek válku, a tak se čas od času píše o tom, jak klient prodělal peníze, jiný si sjednal nevýhodný úvěr nebo někdo úvěr ani nedostal. Věřte tomu, nebo ne, ale většině situací se dá předejít. Proto jsem se rozhodl sepsat 5 nejčastějších a zároveň velmi závažných chyb, se kterými se u svých klientů setkávám. Tento podcast rozhodne stojí za poslechnutí, pokud tedy plánujete v dohledné době hypotéku. Doufám, že v tomto podcastu najdete inspiraci či potřebnou radu a pokud byste měli jakýkoliv dotaz, nebojte se napsat. Kontakty a další informace o hypotékách najdete na mém webu www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz]

Epizoda 15330. prosinec 2022 30:12

Speciální Silvestrovská odlehčená epizoda :)

Moderátor Petr Schwank si dal tu práci, aby mě trochu vyzpovídal. Bavili jsme se jak obecně o trhu, tak o mně a naší práci. Rozebrali jsme toho spoustu, tak doufám, že se Vám to bude dobře poslouchat. No a na konci jsem si vzal křišťálovou kouli a věštil, co se asi bude dít v příštím roce. Jestli se trefím uvidíme až cca za rok :) V rámci této epizody zaznělo co zajímavého přinesl rok 2022 na hypotečním trhu, co zajímavého se stalo na realitním trhu, jaký byl celkově můj rok 2022, jaký byl můj největší úspěch v poslední době a co se mně naopak nepovedlo Vzpomněl jsem si na nejzajímavější hosty, které jsem měl letos v podcastu a taky na trapas, který se mi stal před pár lety. Nakonec jsme se podívali na mé plány na rok 2023 a co bych věštil pro rok 2023 na hypotečním a realitním trhu. Další informace o hypotečním trhu najdete na mém webu tomasrusnak.cz [http://tomasrusnak.cz] a pokud potřebujete řešit Vaši specifickou situaci, nebojte se ozvat na email tomas.rusnak@taurum.cz

Epizoda 15220. prosinec 2022 15:15

Tomáš Rusňák o úrokových sazbách

Úrokové sazby řeší každý, kdo uvažuje o hypotéce, nebo o nákupu vlastní nemovitosti. Významně zasahují do života. V době, kdy byly úrokové sazby 2-3 procenta, tak náklady na pořízení nemovitostí byly jinde, než jsou dnes. Dnes jsou kolem šesti procent. A více, například o tom, jak hypoteční trh zažívá útlum - a proč, už v této epizodě. Další informace o hypotékách a naší službě najdete na mém webu www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 15113. prosinec 2022 17:54

Tomáš Rusňák: Hypotéka na nákup nemovitosti

V dnešní době není úplně nejjednodušší se k vlastní nemovitosti vůbec dostat. Máme vysoké ceny nemovitostí, které pořád ještě neklesají. Máme zde nejistotu ohledně cen energií. A máme také vysoké sazby u hypoték. V současné době se zlepšila situace pro kupující, kteří mají na nemovitost dostatek finančních prostředků. Nebude na ně nyní takový spěch při výběru nemovitosti, při podepisování smluv a dalších věcech. A více, například to, co je potřeba při nákupu nemovitosti zařídit, už v této epizodě. Další informace o hypotékách a naší službě najdete na mém webu www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 1506. prosinec 2022 52:09

Tomáš Rusňák s Pavlou Temrovou o realitách a realitním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s úspěšnou realitní makléřkou Pavlou Temrovou. Znát ji můžete z jejího projektu s názvem Realitní kuchařka. Jak dlouho se pohybuje na realitním trhu? Jak aktuálně ona sama vnímá realitní trh v Česku? Jak se zdražily hypotéky? Jaké největší obavy vnímá? Proč u některých realit na trhu není uvedená cena? Co by v současné době doporučila kupujícím? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 14929. listopad 2022 55:14

Tomáš Rusňák s Milanem Ročkem o současném realitním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s Milanem Ročkem. V minulosti působil ve firmě Cenovámapa.org [http://Cenov%C3%A1mapa.org]. Dnes se společnost jmenuje Dataligence. Věnuje se sběru dat ohledně realitního trhu. Kde se v současnosti pohybuje realitní trh? Jaké jsou ceny? Jaký může být vývoj? Co znamená vůbec pojem cenová mapa? Jak výrazně propadla poptávka? Jak zdůvodňuje velké rozdíly mezi cenami nemovitostí? Jak dnes přistupovat k cenotvorbě? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].