Epizoda 11015. únor 2022

Poslechněte si podcast: Tomáš Rusňák: Problémy bonitních podnikatelů

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na problémy bonitních podnikatelů při vyřizování hypotéky. Nejde o OSVČ, ale o majitele firem, které mají velmi vysoké obraty.

15:55

Hypotécast

Vydává: Tomáš Rusňák

Hypotéky, reality, investice do nemovitostí. Krátce a výstižně o hypotékách a investování vám povypráví Tomáš Rusňák, který je hypotečním specialistou a ve financích se pohybuje už deset let. Zaměřuje se především na realizaci hypoték a právě o nich vás informuje v tomto podcastu. Tomáš je silný ve vyhledávání řešení u lidí, kde je to zdánlivě neřešitelné. Za svou karieru zprostředkoval úvěry za více než 1 miliardu Kč. Zajímá vás, na co všechno si dát pozor při vyřizování hypotečního úvěru? Jak na něj dosáhnete vzhledem ke stále přísnějším regulím? Chcete slyšet reálné příběhy z Tomášovi praxe? V tom případě odebírejte tento podcast a nic ze světa hypoték už vám neuteče.

Web

Epizoda 130Před dvěma dny 01:00:13

Tomáš Rusňák: S Veronikou Kalátovou o životě v nájmu či ve vlastní nemovitosti

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU JSEM SE POBAVIL S LEKTORKOU A MENTORKOU VERONIKOU KALÁTOVOU. VĚNUJE SE FINANČNÍ GRAMOTNOSTI.  Vyplatí se více život v nájmu, nebo pořízení vlastní nemovitosti? Jak se připravit na jednání s bankéřem? Co říká na provizorní bydlení? Proč vlastně chce člověk bydlet ve vlastní nemovitosti? Jak investovat, aby došlo k poražení inflace? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 129Před týdnem 15:24

Tomáš Rusňák o tom, zda se vyplatí žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost na hypotéku

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na téma, zda se vyplatí žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost na hypotéku. Co ovlivňuje rozhodování, zda žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost? Rostou ceny nájmů i nemovitostí? Jaká jsou rizika u nájmu? Jaká negativa hypotéky je třeba brát v úvahu? Jaké rozdíly jsou ve financování bydlení na hypotéku versus bydlení v nájmu?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 128Před 2 týdny 22:55

Tomáš Rusňák: O aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu. Jak se vyvíjí situace pro ty, kteří chtějí rekonstruovat? Je dostatek stavebního materiálu? Kam až mohou jít úrokové sazby u hypoték? Dojde ke korekci cen nemovitostí? Bude dostatek nemovitostí? Co se promítne do budoucích cen novostaveb? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 127Před 3 týdny 54:29

Tomáš Rusňák a Vladimír Fichtner: Jak o vlastním bydlení a investičních nemovitostech přemýšlí bonitní lidé

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil se zakladatelem a spolumajitelem Fichtner, a. s. Vladimírem Fichtnerem. Fichtnerova společnost se zabývá hlavně wealth managementem a pracuje s velmi bonitními klienty. Jak vnímá situaci na českém realitním trhu? Jaká je v současné době nájemní výnosnost? A co investiční příležitosti v cizině? Proč je důležité přemýšlet o inflaci? Jak správně vybírat nemovitost? Bydlí bonitní lidé spíše v nájmu, nebo ve vlastním bydlení?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 1267. červen 2022 50:11

Tomáš Rusňák: Jan Řežáb z JRD o dostupnosti / nedostupnosti a udržitelnosti bydlení

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil se zakladatelem a majitelem společnosti JRD Janem Řežábem. Řešili jsme dostupnost a udržitelnost bydlení. Jak vnímá dostupnost bydlení v současné době? Jaký je výhled do budoucna? Jak vnímá vlastní bydlení? Jak se podle jeho slov mění společnost? Jde tak rychle přizpůsobovat stavby? Jaká je filozofie společnosti JRD?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12531. květen 2022 58:22

Tomáš Rusňák: David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny, k současné situaci ohledně bydlení

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s hlavním ekonomem České spořitelny Davidem Navrátilem. Řešili jsme současnou situaci na realitním a hypotečním trhu. Jak o současné situaci na realitním trhu? Staví se u nás málo, nebo hodně? Jak ovlivňuje situaci covid-19? Co vše má dopad na ceny nemovitostí? Jak se budou vyvíjet hypoteční sazby? Můžou ceny nemovitostí začít klesat? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12424. květen 2022 34:06

Tomáš Rusňák: S kolegyní Adélou o aktualitách na hypotečním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s kolegyní Adélou Zaderlíkovou o aktualitách na hypotečním trhu. Tématy byla paušální daň a úvěrové parametry LTV, DTI a DSTI.    Co je paušální daň? Kolik lidí ji využívá? Jak si poradí banky s paušální daní při žádostech klientů o hypotéku? Která banka si poradit neumí? Jaké nevýhody paušální daň má? Co jsou parametry LTV, DTI a DSTI? Jak se nyní změnily? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12317. květen 2022 28:11

Tomáš Rusňák: 3 skutečné příběhy klientů, kterým jsme velmi pomohli s hypotékou

V epizodě Hypotécastu jsem dnešní se nachází na tři skutečné příběhy mých klientů. Každý je zapeklitý svým vlastním způsobem a v každém se ukážeme na trochu problém, který musíme v praxi s klienty řešit. Jaké má zkušenosti s refinancováním hypoték? Jak hodnotí banky? Proč mají někteří podnikatelé problém se získáním hypotéky? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/] .

Epizoda 12210. květen 2022 31:36

Tomáš Rusňák: Petra Sobotka - jak jsme pro něj vybojovali hypotéku

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem si pozval svého klienta Petra Sobotku. Petr Sobotka je zakladatel společnosti HEADIM, jež se zabývá interim a krizovým managementem. Jaké problémy společně řešili? Co potřeboval zafinancovat? Co se mu při rozhovorech o hypotékách honilo hlavou? Proč také spolupracoval s advokátem? Jakou měl zkušenost s odhadcem? Co mu v rámci vyřizování hypoték přišlo nejsložitější? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/] .

Epizoda 1213. květen 2022 18:31

Tomáš Rusňák s kolegyní Adélou o eurové hypotéce

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se v dnešním díle pobavil s kolegyní Adélou Zaderlíkovou o eurové hypotéce. Co je to eurová hypotéka? Jak se eurová hypotéka splácí? Pro koho se dá využít? Kde je možné ji získat? Za jakých okolností je možné sjednat eurovou hypotéku v České republice? Záleží na tom, kde člověk pracuje a jaké má příjmy? Má eurová hypotéka nějaké speciální parametry? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].