Epizoda 5526. leden 2021

Poslechněte si podcast: Tomáš Rusňák: Jak vychází odhady ceny nemovitostí?

V této epizodě vám pomůžu pochopit problematiku odhadů. Dozvíte se, jak probíhá odhad nemovitosti. Proč odhadce občas určuje nižší hodnotu nemovitosti, než je kupní cena? Jak probírá výběr odhadce? Jak probíhá online ocenění? Co všechno ovlivňuje cenu nemovitosti? Kolik odhad nemovitosti stojí? . Více informací najdete na: www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/]

16:20

Hypotécast

Vydává: Tomáš Rusňák

Hypotéky, reality, investice do nemovitostí. Krátce a výstižně o hypotékách a investování vám povypráví Tomáš Rusňák, který je hypotečním specialistou a ve financích se pohybuje už deset let. Zaměřuje se především na realizaci hypoték a právě o nich vás informuje v tomto podcastu. Tomáš je silný ve vyhledávání řešení u lidí, kde je to zdánlivě neřešitelné. Za svou karieru zprostředkoval úvěry za více než 1 miliardu Kč. Zajímá vás, na co všechno si dát pozor při vyřizování hypotečního úvěru? Jak na něj dosáhnete vzhledem ke stále přísnějším regulím? Chcete slyšet reálné příběhy z Tomášovi praxe? V tom případě odebírejte tento podcast a nic ze světa hypoték už vám neuteče.

Web

Epizoda 128Před pěti dny 22:55

Tomáš Rusňák: O aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu. Jak se vyvíjí situace pro ty, kteří chtějí rekonstruovat? Je dostatek stavebního materiálu? Kam až mohou jít úrokové sazby u hypoték? Dojde ke korekci cen nemovitostí? Bude dostatek nemovitostí? Co se promítne do budoucích cen novostaveb? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 127Před týdnem 54:29

Tomáš Rusňák a Vladimír Fichtner: Jak o vlastním bydlení a investičních nemovitostech přemýšlí bonitní lidé

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil se zakladatelem a spolumajitelem Fichtner, a. s. Vladimírem Fichtnerem. Fichtnerova společnost se zabývá hlavně wealth managementem a pracuje s velmi bonitními klienty. Jak vnímá situaci na českém realitním trhu? Jaká je v současné době nájemní výnosnost? A co investiční příležitosti v cizině? Proč je důležité přemýšlet o inflaci? Jak správně vybírat nemovitost? Bydlí bonitní lidé spíše v nájmu, nebo ve vlastním bydlení?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 126Před 2 týdny 50:11

Tomáš Rusňák s Janem Řežábem o realitním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil se zakladatelem a majitelem společnosti JRD Janem Řežábem. Řešili jsme dostupnost a udržitelnost bydlení. Jak vnímá dostupnost bydlení v současné době? Jaký je výhled do budoucna? Jak vnímá vlastní bydlení? Jak se podle jeho slov mění společnost? Jde tak rychle přizpůsobovat stavby? Jaká je filozofie společnosti JRD?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 125Před 3 týdny 58:22

Tomáš Rusňák: David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny, k současné situaci ohledně bydlení

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s hlavním ekonomem České spořitelny Davidem Navrátilem. Řešili jsme současnou situaci na realitním a hypotečním trhu. Jak o současné situaci na realitním trhu? Staví se u nás málo, nebo hodně? Jak ovlivňuje situaci covid-19? Co vše má dopad na ceny nemovitostí? Jak se budou vyvíjet hypoteční sazby? Můžou ceny nemovitostí začít klesat? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12424. květen 2022 34:06

Tomáš Rusňák: S kolegyní Adélou o aktualitách na hypotečním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil s kolegyní Adélou Zaderlíkovou o aktualitách na hypotečním trhu. Tématy byla paušální daň a úvěrové parametry LTV, DTI a DSTI.    Co je paušální daň? Kolik lidí ji využívá? Jak si poradí banky s paušální daní při žádostech klientů o hypotéku? Která banka si poradit neumí? Jaké nevýhody paušální daň má? Co jsou parametry LTV, DTI a DSTI? Jak se nyní změnily? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12317. květen 2022 28:11

Tomáš Rusňák: 3 skutečné příběhy klientů, kterým jsme velmi pomohli s hypotékou

V epizodě Hypotécastu jsem dnešní se nachází na tři skutečné příběhy mých klientů. Každý je zapeklitý svým vlastním způsobem a v každém se ukážeme na trochu problém, který musíme v praxi s klienty řešit. Jaké má zkušenosti s refinancováním hypoték? Jak hodnotí banky? Proč mají někteří podnikatelé problém se získáním hypotéky? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/] .

Epizoda 12210. květen 2022 31:36

Tomáš Rusňák: Petra Sobotka - jak jsme pro něj vybojovali hypotéku

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem si pozval svého klienta Petra Sobotku. Petr Sobotka je zakladatel společnosti HEADIM, jež se zabývá interim a krizovým managementem. Jaké problémy společně řešili? Co potřeboval zafinancovat? Co se mu při rozhovorech o hypotékách honilo hlavou? Proč také spolupracoval s advokátem? Jakou měl zkušenost s odhadcem? Co mu v rámci vyřizování hypoték přišlo nejsložitější? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/] .

Epizoda 1213. květen 2022 18:31

Tomáš Rusňák s kolegyní Adélou o eurové hypotéce

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se v dnešním díle pobavil s kolegyní Adélou Zaderlíkovou o eurové hypotéce. Co je to eurová hypotéka? Jak se eurová hypotéka splácí? Pro koho se dá využít? Kde je možné ji získat? Za jakých okolností je možné sjednat eurovou hypotéku v České republice? Záleží na tom, kde člověk pracuje a jaké má příjmy? Má eurová hypotéka nějaké speciální parametry? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12029. duben 2022 54:40

Tomáš Rusňák: Miroslav Linhart o realitním trhu z pohledu Deloitte

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem přivítal Miroslava Linharta ze společnosti Deloitte. Nemovitostem a realitnímu trhu se věnuje poslední dvě desítky let.  Jaký vývoj může mít současná situace na realitním trhu v důsledku nejenom covidu a vysokých úrokových sazeb a předražených nemovitostí, ale i války? Co se dělo na realitním trhu v posledním roce a v posledních pěti letech? Jsme v Evropě výjimeční nárůstem ceny bytů? Podcast byl natočen 8. března.  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 11919. duben 2022 15:37

Tomáš Rusňák: O zástavě nemovitostí

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na zástavy nemovitostí.  Co je to zástava? Jaké nemovitosti jsou do zástavy vhodné? Jaké naopak vhodné nejsou? S jakými věcnými břemeny se na zástavách můžete setkat? Lze dát do zástavy i nemovitost rodinných příslušníků, nebo jen vlastní? Co vše se uvádí v zástavních smlouvách? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].