Epizoda 9319. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Tomáš Rusňák: Hypotéka krok za krokem

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na to, jakým způsobem funguje vyřízení hypotéky. Krok za krokem tedy projdeme jednotlivé body.

15:01

Hypotécast

Vydává: Tomáš Rusňák

Hypotéky, reality, investice do nemovitostí. Krátce a výstižně o hypotékách a investování vám povypráví Tomáš Rusňák, který je hypotečním specialistou a ve financích se pohybuje už deset let. Zaměřuje se především na realizaci hypoték a právě o nich vás informuje v tomto podcastu. Tomáš je silný ve vyhledávání řešení u lidí, kde je to zdánlivě neřešitelné. Za svou karieru zprostředkoval úvěry za více než 1 miliardu Kč. Zajímá vás, na co všechno si dát pozor při vyřizování hypotečního úvěru? Jak na něj dosáhnete vzhledem ke stále přísnějším regulím? Chcete slyšet reálné příběhy z Tomášovi praxe? V tom případě odebírejte tento podcast a nic ze světa hypoték už vám neuteče.

Web

Epizoda 136Dnes 09:41

2. příběh - Zdědila jsem byt, ale potřebuje rekonstrukci - čte Martin Stránský

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si magický hlas dr. House nebo Bendera v podobě  skvělého herce a dabéra Martina Stránského. Příběh je o mladé dívce, která si nevěděla rady s dědictvím. Jako studentka vysoké školy řešila, jak s nemovitostí naložit, zda ji prodat, zrekonstruovat a bydlet a nebo pronajímat. V rámci příběhu se dozvíte, co všechno se jí honilo hlavou, z čeho měla strach a jaké nástrahy na ni čekaly. A pokud se zajímáte více o hypotéky, mrkněte na můj web www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz]

Epizoda 135Před týdnem 09:12

1. příběh - Po osmi společných letech chceme založit rodinu a přestěhovat se do vlastního - čte Martin Stránský

Speciální epizoda, ve které geniální herec a dabér, Martin Stránský, představí příběh o Petrovi a Kláře, kteří plánují založení rodiny a pořízení vlastního bydlení. V příběhu se dozvíte, co všechno se jim honí hlavou, jaké mají obavy a jaké problémy musí vyřešit.

Epizoda 134Před 2 týdny 48:25

Tomáš Rusňák: Vlastimil Nigrin / HB - o hypotékách a vlastním bydlení

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU SI TOMÁŠ POPOVÍDAL S ČLENEM PŘEDSTAVENSTVA ČSOB STAVEBNÍ SPOŘITELNY A MÍSTOPŘEDSEDOU PŘEDSTAVENSTVA HYPOTEČNÍ BANKY. HOVOŘILI SPOLU O NEMOVITOSTECH, DOSTUPNOSTI BYDLENÍ I HYPOTÉKÁCH. Jak je pro mladé lidi složité dostat se k vlastnímu bydlení? Je výhodnější bydlet ve vlastním, či v nájemním? Jak vypadají aktuální úrokové sazby? Na jak dlouhou dobu by měli lidé v současné době fixovat své hypotéky? Co by doporučil lidem, kteří uvažují o pořízení vlastního bydlení - jak by se měli zachovat?   Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/] .

Epizoda 133Před 3 týdny 55:31

Tomáš Rusňák: S Lukášem Frankem o aktuálních situaci na hypotečním trhu

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU SI TOMÁŠ POPOVÍDAL S FINANČNÍM PORADCEM, LUKÁŠEM FRANKEM ALIAS FRANKIEM O HYPOTEČNÍM A REALITNÍM TRHU. SPOJILI SE TAK 2 ZAJÍMAVÍ PODCASTEŘI A FINANČNÍCI A MÍSTO, ABY NA SEBE "HÁZELI ŠPÍNU" A NAVZÁJEM SE POMLOUVALI, JAK TO U KONKURENCE OBČAS BÝVÁ, NATOČILI HODNOTNOU EPIZODU O TOM, CO SE TEĎ NA TRZÍCH DĚJE. Jak vidí vývoj trhu v letech 2022–2023 z hlediska hypoték, nemovitostního trhu? Budou šplhat hypoteční sazby až k sedmi procentům? Nebo výš? Kdy začnou klesat úrokové sazby? Vyplatí se vůbec ještě v dnešní době hypotéka? A pokud ano, tak pro koho? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 13219. červenec 2022 49:41

Tomáš Rusňák s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou o současném ekonomickém vývoji

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU JSEM SE POBAVIL S HLAVNÍ EKONOMKOU RAIFFEISENBANK HELENOU HORSKOU O SOUČASNÉM EKONOMICKÉM VÝVOJI V ČESKÉ REPUBLICE A O DOSTUPNOSTI BYDLENÍ. Jak shrnula současnou ekonomickou situaci v Česku v oblasti nemovitostí? Jak vnímá vývoj inflace i úrokových sazeb? Jak podle ní vlastně vypadá ideální úroková sazba? Budou muset domácnosti přehodnocovat své plány v oblasti bydlení? Jak vnímá kroky České národní banky? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 13112. červenec 2022 44:08

Tomáš Rusňák - zpověď klientky: S Janou Danielou Šabatkovou o její cestě k hypotéce

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU JSEM SE POBAVIL S JANOU DANIELOU ŠABATKOVOU, KTERÁ VEDE MARKETING VE SPOLEČNOSTI IVECO ČESKÁ REPUBLIKA A SLOVENSKO.  Jak řešila Jana Daniela Šabatková svoji hypotéku? Proč se ji vůbec rozhodla řešit? Proč nikdy nechtěla být v nájmu? Proč svoji hypotéku řešila se specialistou? Co konkrétně potřebovala zafinancovat? Jaké komplikace musela vyřešit? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 1305. červenec 2022 01:00:13

Tomáš Rusňák: S Veronikou Kalátovou o životě v nájmu či ve vlastní nemovitosti

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU JSEM SE POBAVIL S LEKTORKOU A MENTORKOU VERONIKOU KALÁTOVOU. VĚNUJE SE FINANČNÍ GRAMOTNOSTI.  Vyplatí se více život v nájmu, nebo pořízení vlastní nemovitosti? Jak se připravit na jednání s bankéřem? Co říká na provizorní bydlení? Proč vlastně chce člověk bydlet ve vlastní nemovitosti? Jak investovat, aby došlo k poražení inflace? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12928. červen 2022 15:24

Tomáš Rusňák o tom, zda se vyplatí žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost na hypotéku

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na téma, zda se vyplatí žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost na hypotéku. Co ovlivňuje rozhodování, zda žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost? Rostou ceny nájmů i nemovitostí? Jaká jsou rizika u nájmu? Jaká negativa hypotéky je třeba brát v úvahu? Jaké rozdíly jsou ve financování bydlení na hypotéku versus bydlení v nájmu?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12821. červen 2022 22:55

Tomáš Rusňák: O aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu. Jak se vyvíjí situace pro ty, kteří chtějí rekonstruovat? Je dostatek stavebního materiálu? Kam až mohou jít úrokové sazby u hypoték? Dojde ke korekci cen nemovitostí? Bude dostatek nemovitostí? Co se promítne do budoucích cen novostaveb? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12714. červen 2022 54:29

Tomáš Rusňák a Vladimír Fichtner: Jak o vlastním bydlení a investičních nemovitostech přemýšlí bonitní lidé

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil se zakladatelem a spolumajitelem Fichtner, a. s. Vladimírem Fichtnerem. Fichtnerova společnost se zabývá hlavně wealth managementem a pracuje s velmi bonitními klienty. Jak vnímá situaci na českém realitním trhu? Jaká je v současné době nájemní výnosnost? A co investiční příležitosti v cizině? Proč je důležité přemýšlet o inflaci? Jak správně vybírat nemovitost? Bydlí bonitní lidé spíše v nájmu, nebo ve vlastním bydlení?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].