Epizoda 1528. duben 2020

Poslechněte si podcast: Tomáš Rusňák: Bohatství a úspěch v životě není zárukou kvalitně vyjednané hypotéky

Co všechno ovlivní, jestli máte dobře sjednanou hypotéku? Člověk by si mohl přirozeně myslet, že to bude například to, že už jste bohatí. Nebo že spoléháte na vlastní vědomosti a o hypotékách si nemusíte tolik zjišťovat. Bohužel to však k zajištění kvalitní hypotéky ne vždy stačí. V tomto díle si vysvětlíme proč.  www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/]

11:18

Hypotécast

Vydává: Tomáš Rusňák

Hypotéky, reality, investice do nemovitostí. Krátce a výstižně o hypotékách a investování vám povypráví Tomáš Rusňák, který je hypotečním specialistou a ve financích se pohybuje už deset let. Zaměřuje se především na realizaci hypoték a právě o nich vás informuje v tomto podcastu. Tomáš je silný ve vyhledávání řešení u lidí, kde je to zdánlivě neřešitelné. Za svou karieru zprostředkoval úvěry za více než 1 miliardu Kč. Zajímá vás, na co všechno si dát pozor při vyřizování hypotečního úvěru? Jak na něj dosáhnete vzhledem ke stále přísnějším regulím? Chcete slyšet reálné příběhy z Tomášovi praxe? V tom případě odebírejte tento podcast a nic ze světa hypoték už vám neuteče.

Web

Epizoda 136Před třemi dny 09:41

2. příběh - Zdědila jsem byt, ale potřebuje rekonstrukci - čte Martin Stránský

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si magický hlas dr. House nebo Bendera v podobě  skvělého herce a dabéra Martina Stránského. Příběh je o mladé dívce, která si nevěděla rady s dědictvím. Jako studentka vysoké školy řešila, jak s nemovitostí naložit, zda ji prodat, zrekonstruovat a bydlet a nebo pronajímat. V rámci příběhu se dozvíte, co všechno se jí honilo hlavou, z čeho měla strach a jaké nástrahy na ni čekaly. A pokud se zajímáte více o hypotéky, mrkněte na můj web www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz]

Epizoda 135Před týdnem 09:12

1. příběh - Po osmi společných letech chceme založit rodinu a přestěhovat se do vlastního - čte Martin Stránský

Speciální epizoda, ve které geniální herec a dabér, Martin Stránský, představí příběh o Petrovi a Kláře, kteří plánují založení rodiny a pořízení vlastního bydlení. V příběhu se dozvíte, co všechno se jim honí hlavou, jaké mají obavy a jaké problémy musí vyřešit.

Epizoda 134Před 2 týdny 48:25

Tomáš Rusňák: Vlastimil Nigrin / HB - o hypotékách a vlastním bydlení

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU SI TOMÁŠ POPOVÍDAL S ČLENEM PŘEDSTAVENSTVA ČSOB STAVEBNÍ SPOŘITELNY A MÍSTOPŘEDSEDOU PŘEDSTAVENSTVA HYPOTEČNÍ BANKY. HOVOŘILI SPOLU O NEMOVITOSTECH, DOSTUPNOSTI BYDLENÍ I HYPOTÉKÁCH. Jak je pro mladé lidi složité dostat se k vlastnímu bydlení? Je výhodnější bydlet ve vlastním, či v nájemním? Jak vypadají aktuální úrokové sazby? Na jak dlouhou dobu by měli lidé v současné době fixovat své hypotéky? Co by doporučil lidem, kteří uvažují o pořízení vlastního bydlení - jak by se měli zachovat?   Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/] .

Epizoda 133Před 3 týdny 55:31

Tomáš Rusňák: S Lukášem Frankem o aktuálních situaci na hypotečním trhu

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU SI TOMÁŠ POPOVÍDAL S FINANČNÍM PORADCEM, LUKÁŠEM FRANKEM ALIAS FRANKIEM O HYPOTEČNÍM A REALITNÍM TRHU. SPOJILI SE TAK 2 ZAJÍMAVÍ PODCASTEŘI A FINANČNÍCI A MÍSTO, ABY NA SEBE "HÁZELI ŠPÍNU" A NAVZÁJEM SE POMLOUVALI, JAK TO U KONKURENCE OBČAS BÝVÁ, NATOČILI HODNOTNOU EPIZODU O TOM, CO SE TEĎ NA TRZÍCH DĚJE. Jak vidí vývoj trhu v letech 2022–2023 z hlediska hypoték, nemovitostního trhu? Budou šplhat hypoteční sazby až k sedmi procentům? Nebo výš? Kdy začnou klesat úrokové sazby? Vyplatí se vůbec ještě v dnešní době hypotéka? A pokud ano, tak pro koho? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 13219. červenec 2022 49:41

Tomáš Rusňák s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou o současném ekonomickém vývoji

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU JSEM SE POBAVIL S HLAVNÍ EKONOMKOU RAIFFEISENBANK HELENOU HORSKOU O SOUČASNÉM EKONOMICKÉM VÝVOJI V ČESKÉ REPUBLICE A O DOSTUPNOSTI BYDLENÍ. Jak shrnula současnou ekonomickou situaci v Česku v oblasti nemovitostí? Jak vnímá vývoj inflace i úrokových sazeb? Jak podle ní vlastně vypadá ideální úroková sazba? Budou muset domácnosti přehodnocovat své plány v oblasti bydlení? Jak vnímá kroky České národní banky? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 13112. červenec 2022 44:08

Tomáš Rusňák - zpověď klientky: S Janou Danielou Šabatkovou o její cestě k hypotéce

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU JSEM SE POBAVIL S JANOU DANIELOU ŠABATKOVOU, KTERÁ VEDE MARKETING VE SPOLEČNOSTI IVECO ČESKÁ REPUBLIKA A SLOVENSKO.  Jak řešila Jana Daniela Šabatková svoji hypotéku? Proč se ji vůbec rozhodla řešit? Proč nikdy nechtěla být v nájmu? Proč svoji hypotéku řešila se specialistou? Co konkrétně potřebovala zafinancovat? Jaké komplikace musela vyřešit? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 1305. červenec 2022 01:00:13

Tomáš Rusňák: S Veronikou Kalátovou o životě v nájmu či ve vlastní nemovitosti

V DNEŠNÍ EPIZODĚ HYPOTÉCASTU JSEM SE POBAVIL S LEKTORKOU A MENTORKOU VERONIKOU KALÁTOVOU. VĚNUJE SE FINANČNÍ GRAMOTNOSTI.  Vyplatí se více život v nájmu, nebo pořízení vlastní nemovitosti? Jak se připravit na jednání s bankéřem? Co říká na provizorní bydlení? Proč vlastně chce člověk bydlet ve vlastní nemovitosti? Jak investovat, aby došlo k poražení inflace? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12928. červen 2022 15:24

Tomáš Rusňák o tom, zda se vyplatí žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost na hypotéku

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na téma, zda se vyplatí žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost na hypotéku. Co ovlivňuje rozhodování, zda žít v nájmu, nebo si koupit nemovitost? Rostou ceny nájmů i nemovitostí? Jaká jsou rizika u nájmu? Jaká negativa hypotéky je třeba brát v úvahu? Jaké rozdíly jsou ve financování bydlení na hypotéku versus bydlení v nájmu?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12821. červen 2022 22:55

Tomáš Rusňák: O aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se zaměřil na aktuální situaci na hypotečním a realitním trhu. Jak se vyvíjí situace pro ty, kteří chtějí rekonstruovat? Je dostatek stavebního materiálu? Kam až mohou jít úrokové sazby u hypoték? Dojde ke korekci cen nemovitostí? Bude dostatek nemovitostí? Co se promítne do budoucích cen novostaveb? Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].

Epizoda 12714. červen 2022 54:29

Tomáš Rusňák a Vladimír Fichtner: Jak o vlastním bydlení a investičních nemovitostech přemýšlí bonitní lidé

V dnešní epizodě Hypotécastu jsem se pobavil se zakladatelem a spolumajitelem Fichtner, a. s. Vladimírem Fichtnerem. Fichtnerova společnost se zabývá hlavně wealth managementem a pracuje s velmi bonitními klienty. Jak vnímá situaci na českém realitním trhu? Jaká je v současné době nájemní výnosnost? A co investiční příležitosti v cizině? Proč je důležité přemýšlet o inflaci? Jak správně vybírat nemovitost? Bydlí bonitní lidé spíše v nájmu, nebo ve vlastním bydlení?  Více informací o hypotékách najdete na www.tomasrusnak.cz [http://www.tomasrusnak.cz/].