Ponte reports
26. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Tomáš Novák – energetický specialista SUE: Dnešní ceny se mohou ještě ztrojnásobit

Společností v posledních dnech rezonuje více než Covid–19, téma zdražování energií. Do studia jsme si proto pozvali energetického specialistu, který nám vysvětlí, proč se tak děje? Kdo za to může? Kam až ceny porostou, ale hlavně, jak a kde ušetřit? Středisko pro úspory energie nabízí také vyřízení dotace na klíč. Kdo může žádat o dotaci a na co všechno může obyčejný člověk či firma za účelem snížení energetické náročnosti dotaci čerpat? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

24:22

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 17:07

Naďa Moravcová – módní návrhářka: Na plese se nesmí setkat dvě dámy ve stejných šatech

Šije krásné, elegantní šaty. Je to známá značka Naďa Moravcová. Dokáže zákaznicím doporučit materiál, střih i barvu. Sídlí v Teplicích. A na otázku, co říká na módu, kdy muž vypadá jako žena a žena jako muž? Odpovídá, že nešije nesmysly. Jak vznikají šaty společenské, svatební? A proč začala šít i plavky? To vše se dozvíte v rozhovoru s teplickou módní návrhářkou Naďou Moravcovou v dnešním Ponte Reports.

Před čtyřmi dny 21:17

Filip Nuckolls – režisér: Po Covidu Shakespeare hrozně zestárnul

Režisér Filip Nuckolls svůj podpis zanechal v mosteckém divadle již pod inscenacemi Teror, Světáci a Společenstvo vlastníků. Mostecké divadlo pojal za domácí. Aktuálně za nemocného Zbyňka Srbu převzal režírování „svatební“ komedie Sen noci svatojánské a prý na diváka čeká velká show. Nejen se Shakespearem, ale dokonce i s touto komedií se jako režisér setkal již několikrát, přesto je každá pod jeho taktovkou jiná. Jaký vztah má k Shakespearovi? Jaký je původ jeho příjmení a co dalšího má v Mostě v plánu? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před pěti dny 18:30

Petr Řeháček – jednatel Technických služeb Litvínov: 1. ledna 2023 budeme na značkách

V Litvínově se chystá velká odpadová revoluce. Uděláme ve městě pořádek, říká jednatel Technických služeb Litvínov Ing. Petr Řeháček. Proč město rozhodlo změnit systém svozu odpadů? Na co se mají obyvatelé připravit? Proč dostanou popelnice čipy? Dokážeme odpady využít? A přijede do Litvínova německý šampion v rozvážení popelnic? Vysvětlí nám to dnešní host Studia Ponte Reports.

Před týdnem 08:55

Lada Šůláková – Diakonie Most: Zbavte se exekucí

Je tady hodně prospěšná akce Milostivé léto 2. Pokud dlužíte veřejným institucím – obci, městu, za MHD nebo poplatek za popelnici – je na Vás zahájena exekuce, tak právě Milostivé léto 2 Vám může významně pomoct. Zbavte se exekucí. Jak na to? Na koho se obrátit? Kolik nás to bude stát? To vše se dozvíte od paní Lady Šůlákové z mostecké Diakonie.

Před týdnem 18:20

Dominik Chabr – Man of The Year 2022: Nabídky k sňatku jsem odmítl

Rodák z Mostu Dominik Chabr se letos stal nejkrásnějším mužem planety, vítězem soutěže Man of The Year 2022 [https://www.facebook.com/officialManofTheYear].  Rozdává teď rozhovory po celém světě, ale na Studio Ponte Reports si čas udělal. Jakou slávu si užíval v Asii, kde se soutěž konala? Jak těžké je udržet stálý úsměv? Chodí mu teď lákavé nabídky? A čím to je, že se v Mostě rodí tolik krásných mužů? Dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 21:37

Tadeáš Jezbera – písničkář: Přijďte na můj benefiční koncert do The Most Café

Mladý, nadějný, sympatický písničkář z Mostu. Zjistil, že neumí hrát fotbal, tak začal hrát na kytaru a zpívat, aby upoutal pozornost holek. Jeho vzorem je Tomáš Klus. Sám si písničky skládá a textuje. Zpívá pod Karlovým mostem, ale také ve společném projektu se spisovatelem Josefem Formánkem. Několikrát mu během vystoupení praskla struna. A nyní připravuje velký koncert v The Most Café a to v sobotu 24.září od 18:00 hodin. Jeho snem je vydat vlastní cédéčko, tak mu s tím na benefičním koncertu zkusíme pomoct. A Tadeáš Jezbera nám na konci rozhovoru i zazpívá.

Před 2 týdny 28:43

Jitka Kantová - vitrážistka: Tajemství umění vitráží se střeží

Vitrážová díla manželů Kantových [https://www.facebook.com/profile.php?id=100048941628169] z Lubence zdobí newyorské nádraží, karlovarské hotely, anglické vitrážové muzeum i řadu českých kostelů. V jejich dílně Skloart vznikají okouzlující lampy i obří skleněné stropy. Při tom všem ještě stihli se Sdružením [https://www.facebook.com/Skloart.cz]  zachránit kostel v Libyni a Vochlickou rozhlednu. Proč si vitrážníci střeží tajemství výroby? Jaká vedla cesta z maloměsta v Sudetech do světových metropolí? A co je to osmý div světa? Dozvíte se od Jitky Kantové v dnešním Ponte Reports.

Před 2 týdny 23:41

Štěpánka Drexler – Be Active Day: Pohyb je důležitý, ale nemusíme běhat, stačí chůze

Můj dnešní host, tedy hostka si nedokáže život bez pohybu ani představit. Je to prý ta nejlepší droga. Absolvovala Běžeckou školu Miloše Škorpila, propaguje a vyučuje přirozený běh a snaží se mezi lidmi šířit důležitost a smysl pohybu. Proto se také se svým manželem rozhodli zúčastnit se a uspořádat v rámci Dnů Fitness BeActive Day v Mostě, který zaštiťuje Česká komora fitness. Štěpánka je také vyhledávanou masérkou a podotýká, že by na sebe lidé neměli s jakoukoli regenerací zapomínat. Více nejen na tato témata v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 21:37

Eva Helisová – Jarmark chutí: Chceme mezi širokou veřejnost dostat i zajímavé přednášky

Ze skromného nápadu vzešla úžasná a velkolepá akce, která lidem během dvou dnů nabídne pomyslný jarmark chutí. Organizátoři při vymýšlení názvu mysleli na chuť jíst, pít, hrát si, tvořit, vařit, nakupovat, cestovat a další a další chutě, které vyústí v tu nedůležitější a nejkrásnější chuť, a to chuť žít. Na kolonádě Domu kultury Teplice a přilehlém okolí budou probíhat trhy, doprovodný program pro celou rodinu, na pódiu se bude vařit a chybět nebudou ani zajímavé přednášky nejen o zdravém životním stylu. Nenechte si ujít 23. a 24. 9. Jarmark chutí Teplice.

Před 3 týdny 23:29

Pavel Pintr - astronom: Když vyjdu na ulici, nejdřív se podívám na nebe

Stál u zrodu Astronomicko-přírodovědné observatoře v Kadani (https://www.facebook.com/observatorKadan) a Přírodovědného centra Žatec (https://www.facebook.com/profile.php?id=100063856577705), dvou moderních vzdělávacích center, která se letos podařilo otevřít. Je nadšeným popularizátorem vědy, především astronomie. V Krušných horách si postavil vlastní hvězdárnu. Jak často se dívá na nebe? Co by chtěl objevit? Jsme ve vesmíru sami? A co všechno můžete v Kadani a Žatci vidět? Dozvíte se od dnešního hosta, kterým je vědec Akademie věd ČR, žatecký rodák Pavel Pintr.