Host Frekvence 1
22. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Tomáš Klus: Nejsem příznivcem druhých dílů, ale dvojka pohádky Tajemství staré bambitky bude hrdě stát vedle jedničky

Poslední Music Studio Live v letošním roce. Tentokrát s Tomášem Klusem. Jak tráví doma Vánoce a Štědrý den? Jaký vztah má k pohádkám? Jak vnímá úspěch pohádky Tajemství staré bambitky?

23:35

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 14:21

Na internetu je snadné udělat si na někoho názor. Nehejtujte lidi, snažte se je poznat, radí Petr Ludwig

Ráno jsme si povídali se spisovatelem Petrem Ludwigem, autorem bestselleru Konec prokrastinace a podcastu DEEP TALKS. Prozradil nám, jakou netradiční brigádu dělal na gymnáziu, podle čeho si vybírá do podcastu hosty, co je jeho tajná zbraň při rozhovorech? Myslí si, že knihy přežijí nebo bude v popředí více mluvené slovo? Chystá další knihu? Jak vnímá na internetu kritiku? Poslechněte si rozhovor.

Před čtyřmi dny 11:50

Aleš Zbořil: Nedokážu si představit, že by mě režisér obsadil do někoho jiného než mě samotného

Tentokrát náš ranní tým doplnil moderátor pořadu AZ-kvíz Aleš Zbořil. Kdy naposledy moderoval v rádiu? Vytočil ho někdy nějaký soutěžící? Vadí mu, když se mu říká "Pan AZ-kvíz"? Poslechněte si rozhovor.

Před pěti dny 38:37

Janek Ledecký: Internet je bezednou pokladnicí skvělých návodů k hraní. To je velká výhoda dnešních muzikantů

Ráno jsme na Frekvenci 1 měli v hudebním duchu. Do studia dorazil zpěvák Janek Ledecký, který nám v rámci Music Studio Live i zahrál pár songů a v rozhovoru prozradil, jestli chystá nějaké novinky? Poslechněte si rozhovor.

Před šesti dny 11:01

Michal Kern: Z Arvéda mi běhá mráz po zádech. Hned jsem nabídku na roli přijal

Ráno s námi snídal čerstvý držitel Českého lva za nejlepší herecký výkon Michal Kern. Popsal nám své pocity z ocenění. Představil nám snímek Arvéd, kde si zahrál hlavní roli. Prošvihl někdy představení? Jak vzpomíná na natáčení pro americkou produkci? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:18

Dan Bárta: Na turné chceme přehrát většinu desky, kterou jsme vydali před dvaceti lety

Dnes k nám dorazil zpěvák Dan Bárta. Zpíval někdy brzy ráno a jaké to pro něj je? Jaký je jeho nejoblíbenější hudební nástroj? Jaké bude jeho turné, které za chvilku startuje? Mají s kapelou ještě zkoušky? Má nějaké zajímavé vzpomínky o zkouškách v garážích? Zpíval na hudebce ve škole rád? A jaký předmět naopak rád neměl? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 11:23

Jana Švandová: Seriál Sex O’Clock ukazuje, že sociální sítě mohou mladým lidem ubližovat, i co se intimností týče

Dnes jsme měli herecké ráno. Dorazila k nám Jana Švandová, která přiznává, že si ráda ráno pospí. Jaké je její nejoblíbenější české jídlo? Jakou měla pubertu a měla nějaký průšvih? O čem je nový seriál Sex O´clock a v čem je podle ní poučný? V čem je její role jedinečná a proč roli málem nedostala? Jak si užívá zima a co se jí líbí na Africe? A jaký sport má ráda? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:53

Petr Brož: Pokud chcete popularizovat vědu, tak to nemůžete říkat nudně. Věda je suchá, ale lidi se chtějí bavit

Dnes nás čekalo vědecké a vesmírné ráno. Do studia dorazil vědec a planetolog Petr Brož. Jaká je nejkrásnější planeta a proč? Proč se nedá proskočit černou dírou? Proč neúspěšně kandidoval do politiky a proč o sobě říká, že je pološílený populizátor? Umí někdy vypnout mozek? A co říká na sociální sítě? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 09:43

Adam Vacula: Krvavý šrám z boxu se dá dobře zamaskovat. Během natáčení si ale dávám pozor

Dnes k nám po ránu dorazil herec Adam Vacula. Co říká na to, že se o něm říká, že je to fešák? Jaké je jeho nejméně oblíbené jídlo ze školní jídelny? Proč ho tak moc baví sport a byl dříve hercem nebo boxerem? Nebojí se, že se mu během zápasu či tréninku něco stane? Co rozhodlo o tom, že půjde studovat do Prahy? Nemrzí ho že nejde sociální školu? V čem je jedinečný projekt Romeo a Julie2022? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 15:03

Antonín Panenka: Vždycky jsem se snažil hrát pro diváky a dát fotbalu víc než jen kopání do míče

Dnes se za námi zastavil legendární fotbalista Antonín Panenka. Kdy si naposledy zahrál fotbal? Jaké bylo nejcennější fotbalové ocenění? Jaké jsou nejstarší kopačky, co má doma? Čemu se teď věnuje nejvíce a jaký je důchodce? Jak moc sportuje a co mu sport všechno dává? A co zjistil, když byl ve Španělsku? Bylo období, kdy byl bez svého tradičního kníru? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 11:50

Jan Holík: Dokud představení Caveman baví lidi, tak je vše v pořádku a můžu to hrát ještě 20 let

Nový pracovní týden jsme zahájili rozhovorem s hercem Janem Holíkem. Je něco, čím ho Plzeň v poslední době překvapila? Jak vzpomíná na své začátky v seriálu Ulice? O čem je divadelní představení Caveman, ve kterém herec hraje už 18 let? Poslechněte si rozhovor.