Proti Proudu
21. květen 2019

Poslechněte si podcast: Tomáš Baránek o knihách a life-hackingu

Tomáš Baránek je  spoluzakladatel nakladatelství Jan Melvil Publishing, spisovatel a blogger. Tomáš vystudoval matematickou informatiku na Masarykově univerzitě v Brně a zakládal vydavatelství Computer Press, kde vedl časopis Computer. Od roku 2004 se věnoval nepatřičnostem a volné literární tvorbě (sbírka Bez udičky). Je také autorem praktické příručky technologie lovu Jak sbalit ženu 2.0. Knihu adaptovala scéna Palmoff Divadla pod Palmovkou, která nyní stejnojmennou hru hraje v hlavní roli s Tomášem Dianiškou. V roce 2007 opět propadl nakladatelské vášni a spoluzaložil dnes již legendární nakladatelství knih osobního rozvoje Jan Melvil Publishing, které svými tituly připravuje stovky tisíc svých čtenářů na budoucnost. Ve volném čase Tomáš bloguje o lifehackingu, což je způsob, jak si např. udělat více času na blogování. V ROZHOVORU SE DOZVÍTE: * Jak se dostal ke knihám? * Jak poznat kvalitní knihu? * Jak si z knihy zapamatovat maximum? * Jak se dostal k lifehackům? * a spostu dalších tipů.   Partnerem epizody je Twisto.

01:02:42

Proti Proudu

Vydává: Dan Tržil

Chcete žít dobrý život? Poslechněte si, jak na to. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí?

Web

Před týdnem 01:13:14

Kristína Nemčková: Chci změnit předsudky o kuchařích. Jak fungují nejlepší restaurace?

Kristína Nemčková (známá na sítích jako made_by_kristina) je autorkou a kuchařkou, kterou můžete znát jako nejmladší vítězku soutěže Masterchef. Kristína má od 10 let sen otevřít si jednou svoji restauraci a o cestě za tím snem si budeme povídat. Probereme, proč se lidi dobrovolně pouštění do „kuchařské vojny” v prvotřídních světových restaurací. Uslyšíte, jak je těžké získat práci v michelinské restauraci, jaká je fyzická a psychická zátěž na nejlepších placech a zda si chyba vyslouží křik na styl Gordona Ramsayho. S Kristýnou také probereme stereotypy kolem kuchařiny a učňovských oborů, rozdíly v cukrařině a kuchařině a co většině lidí chybí v kuchyni. V ROZHOVORU USLYŠÍTE: * co Kristýně dal Masterchef * jaký je rozdíl mezi domácím a profi kuchařem * co odlišuje restaurace s jednou nebo třema Michelinskýma hvězdama * jak se Kristýně podařilo věnovat vaření od 12 let PARTNEREM PODCASTU JE Aktin [https://aktin.cz/protiproudu] – Skvělý eshop pro aktivní lidi. Mrkněte na jejich nový grass-fed proteinový izolát nebo na moje oblíbené produkty [https://aktin.cz/protiproudu]. a také si pořiďte domů knihu Proti Proudu [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/]. Je moc dobrá:)

Před 3 týdny 01:26:02

Martin Konečný: Jak mít životní energii, lépe se rozhodovat a umět vyjednávat

Martin Konečný je psycholog, táta, sportovec a expert na vyjednávání. Martin se v tomto podcastu zaměřuje na témata situačního leadershipu, rodičovství, vyjednávání a energie v životě, práci a koučování. Hovoří o tom, jak propojovat situační leadership s rodičovstvím a jaký význam má zplnomocňování dítěte k vlastním rozhodnutím. Také se dotýkáme témat jako optimalizace rozhodování, poznání & posouvání vlastních hranic, naslouchání vlastnímu tělu, a pravidlům pro úspěšné vyjednávání (nejen vyššího platu). Probereme testy, které vám mohou pomoci najít své silné a slabé stránky – a jak poznat testy, které nestojí za vás čas. Nakonec mluvíme o víře v sebe samého, jak si často sami děláme překážky ve vlastní hlavě a o Martinově zkušenostech z terciální prevence v Africe. PARTNERY PODCASTU JSOU Green Fox Academy [https://www.greenfoxacademy.cz/?utm_source=protiproudu&utm_medium=podcast&utm_campaign=otocyon] – Zajisti si budoucnost v nejintenzivnějším IT bootcampu v ČR! S kódem ProtiProudu získej 5 000 Kč na školné. Fingood [https://fingood.cz/?utm_source=Proti+proudu&utm_medium=podcast&utm_campaign=partner+&utm_term=10024] - Investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze.

17. únor 2023 01:24:03

Adam Gebrian: Architektura je zhmotněním mezilidských vztahů. Za hnusná města si můžeme sami.

OPRAVA: OMLOUVÁM SE POKUD SE VÁM STÁHL NEÚPLNÝ ROZHOVOR. NYNÍ UŽ OPRAVENO., PRO OPRAVU STAČÍ STÁHNOUT ZNOVA NEBO REFRESHNOUT. Adam Gebrian je český architekt a propagátor architektury. Na začátek rozhovoru mě zajímalo, jestli se můžeme naučit vidět naše okolí jinýma očima a jak často se stane Adamovi, že ho něco zaujme nebo nadchne. A tak uslyšíte, jak se dá rozvíjet zájem, nadšení a větší pozornost ke svému okolí. Povídáme si o filosofii nespěchání, jak se odhodlat vydat se odbočkami a nejen vyšlapanou cestou, kterou chodí všichni. Povídáme si o tom, jak nás formuje prostředí, ve kterém se nacházíme a proč za skvělými věcmi často stojí jednotlivci. V ROZHOVORU USLYŠÍTE: * proč neexistuje neúspěch  * jaký vliv na nás má architektura a prostředí * jak vznikají ikonické stavby * proč je dobrý design neviditelný  * jak může jedinec změnit cokoliv PARTNEREM PODCASTU JE Aktin [https://aktin.cz/protiproudu] – Podívejte se na moje oblíbené produkty a doplňky stravy na tomto parádním eshopu plném kvalitních věcí. https://aktin.cz/protiproudu [https://aktin.cz/protiproudu]   👉 INFO O EPIZODĚ: https://protiproudu.net/adam-gebrian/ [https://protiproudu.net/adam-gebrian/] 👕 KUP SI KNIHU A MERCH PROTI PROUDU https://protiproudu.store/ [https://protiproudu.store/]   Děkuji za poslech a podporu:)

30. leden 2023 52:57

Abhejali Bernardová - Inspirující příběh plavkyně, která na cestě k poznání sebe samé překonala 7 oceánů

Abhejali je dálková plavkyně, běžkyně, motivační řečnice a překladatelka. Jako desátý člověk na světě, čtvrtá žena a první člověk ze země bez moře přeplavala sedm světových mořských úžin, výzvu zvanou Oceans Seven. Nedávno dokončila La Manche triatlon Dover-Praha, extrémní ultratriatlon, při kterém urazila celkem 1111 km (34km plavání, 895km na kole a 182km běhu). Trvalo jí to 7 a půl dne. Svými přeplavbami se snaží ostatní inspirovat k překonání vlastních hranic a ukázat, že si je často tvoříme sami v sobě. V podcastu uslyšíte o hranicích výkonu, jak dosáhnout víc, než si dokážeme představit nebo jak se odrazit od pomyslného dna. Mluvíme o mentálnímu tréninku při přípravě na extrémní výkonu, ale i o meditaci a čerpání síly z nitra pro každodenní „výkony”. Abhejali má unikátní příběh a věřím, že na vás z podcastu dýchne energie a motivace. Ať už mluvíme o tom, jak přistupovat sám k sobě, limitům svých výkonů nebo jaké to je plavat a nevědět, jestli je pod vámi žralok. Motto plaveckého klubu Abhejali bylo sebepřekonání a myslím, že motto této epizody je laskavé nebo klidné sebepřekonání. PARTNEREM PODCASTU JE Fingood [https://fingood.cz/?utm_source=Proti+proudu&utm_medium=podcast&utm_campaign=partner+&utm_term=10024] – Jednoduše investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze. Investováním na Fingoodu můžete výborně diverzifikovat - na jednom místě investujete do projektů z různých segmentů Investovat lze již od 1000 Kč, a to s pevně stanoveným výnosem po celou dobu investice 8-12 %. Na Fingoodu už přes 8000 investorů podpořilo přes 200 českých společností - za zmínku stojí například Remoska, Jarošovský pivovar nebo Kolovna.

20. leden 2023 01:28:55

Petr Havlíček: Ideologie ve výživě škodí. Proč tolik lidí nezvládá jíst zdravě?

Petr Havlíček je výživový specialista. S Petrem probereme oblast výživy, která je zahlcená nesmysly, lži, zmatky a kopou informací, které jsou ale relevantní jen pro někoho a v určitém kontextu. Probereme, jaké (ne)existují zkratky ve vztahu k lepšímu stravování a zdraví, ale hlavně uslyšíte, jakými principy se řídit. PARTNEREM PODCASTU JSOU Aktin [https://aktin.cz/protiproudu] – Úspěšný e-shop, kde nakupuji jak sportovní věci, doplňky stravy tak i spoustu potravin a ingrediencí na vaření. Podívejte se na mé oblíbené produkty zde. [https://aktin.cz/protiproudu] Kniha Proti Proudu [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] - Jediným limitem jsme my sami. Tajemství úspěchu českých osobností v publikaci podle známého podcastu.

6. leden 2023 01:23:37

Brain We Are: Nejlepší triky, jak se hacknout. Je štěstí cíl nebo vedlejší efekt?

Vojtu Hlaváčka a Kryštofa Jarmara možná znáte jako zajeté duo z podcastu Brain We Are. Kluky jsem pozval do podcastu abychom si popovídali o všem kolem biohackingu. Probrali jsme ale mnohem víc než jen techniky a tipy, o které nebyla nouze, ale povídali jsme si o duševním zdraví, štěstí, maskách, které nosíme a jak se nimi nenechat oblbnout. Pustíme se i do toho, jak si klást lepší otázky, jak si dopřávat pozitivní stres a „nerozbít se” a proč je důležité být v pohodě s tím, že i přes všechny (biohackingový) snahy budeme mít občas dny na hovno. V rozhovoru uslyšíte: * jaké biohacking techniky kluci sami používají * jak přistupují k tvoření obsahu a co si odnesli z rozhovorů * jak přistupovat ke prožívání štěstí PARTNEREM PODCASTU JE Dáme Jídlo [https://www.damejidlo.cz/] – Stáhněte si aplikaci Dáme jídlo a objednejte si zdravé jídlo z restaurací nebo Dáme Marketu.

12. prosinec 2022 01:19:54

Libor Votruba - Cestou z léčebny jsem v autě pil vodku. Deziluze závislých je obrovská.

Libor Votruba je úspěšný podnikatel, provozuje Žluté lázně, NEO centrum a vánoční trhy na Staroměstském náměstí. V podcastu sdílí svůj příběh a zkušenosti se závislostí i co mu pomohlo se jí zbavit. 👉 INFO O EPIZODĚ: https://protiproudu.cz/libor-votruba/ [https://protiproudu.cz/libor-votruba/] 📖 KUP SI KNIHU PROTI PROUDU https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/ [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/]   PARTNEREM PODCASTU JE Fondee [https://www.fondee.cz/] – S Fondee můžete snadno a přehledně zhodnocovat své uspořené peníze. Použijte kód PROTIPROUDU pro 3 měsíce bez poplatků.

23. listopad 2022 01:15:43

Jindřich Vobořil - Je možný svět bez drog a závislostí?

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil patří mezi přední odborníky na problematiku drog a závislostí. Je marihuana vstupní droga? Proč je problém černý trh s drogami? Kdy a kdo je nejvíce ohrožený závislostí? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.  📚 KUP SI KNIHU PROTI PROUDU [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] Děkuji všem partnerům i vám posluchačům. Jak se díváte na partnery v podcastu? Obtěžuje vás reklama? Přispěli byste podcastu napřímo? Zvažuji jak dále řešit monetizaci a udržitelnost podcastu a vaše postřehy jsou pro mě důležité.

4. listopad 2022 01:18:27

Josef Dvořáček: O vztahu k půdě, kvalitě jídla a jak to dělat jinak

Nový rozhovor je venku! Pozvání přijal Josef Dvořáček, který vede firmu Sonnentor. Tam kupují bylinky a koření v BIO kvalitě od českých farmářů a vše se snaží dělat, jak nejlépe a nejšetrněji dovedou. S Josefem si povídáme o hledání dostatku v osobním životě a podnikání. Uslyšíte o ekologické filosofii podnikání, o tom, že za každou cenu nemusíme růst (podnikatelsky i osobně) a nebo o tom, jak růst skrze vizi ukotvenou v hodnotách a tradici. Rozebereme, co je vlastně BIO, jak se chováme k půdě a nebo jak je to s chemií v jídle. V kontextu příběhu Josefa naťukneme i téma autentičnosti, rodiny a důležitosti pomalosti. PARTNERY PODCASTU JSOU Minutový Řečník [https://minutovyrecnik.cz/] – Praktické a zábavné kurzy prezentačních dovedností pro jednotlivce i firmy. Dáme jídlo [https://www.damejidlo.cz/] - Dlouhodobý partner podcastu. Vyzkoušejte aplikaci Dámejídlo pro dovoz jídla z restaurací nebo obchodů. Z Dáme marketu můžete mít věci již za 20 minut.

19. říjen 2022 01:44:56

Léna Brauner: Jak být sám sebou

Léna je malířka, tatérka, ilustrátorka a zpěvačka. Podcast, který se nám (ne)podařilo nahrát je o cestě k autenticitě, lucidním snění, alternativní výchově a osvobozování se od škatulek. První ⅔ rozhovoru jsme narazili na technické problémy, a tak je audio horší než je standard Proti Proudu. Dejte ale rozhovoru šanci, je to jízda, u které se zasmějete a hlavně zamyslíte o tom, jestli náhodou nejste ve špatných škatulkách, jestli žijete autenticky a jestli vám nechybí odvaha být sám sebou. Objednejte si knihu Proti Proudu! [https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/] 10 náhodně vybraných, kteří si předobjednají + 5, kteří si předobjednají nejvíce knih dostanou pozvánku 3.11. na exkluzivní křest za účasti hostů podcastu v Praze. PARTNEREM PODCASTU JE Wild&Coco [https://protiproudu.cz/cocofir] – Wild&Coco je synonymum pro funkční potraviny, jídlo nové generace, kde se potkává funkcionalita a výborná chuť. Zkuste jejich nový Biotic Cocofír, který je cenově dostupnější variantou a je tak skvělým kamarádem na každý den pro parádní mikrobiom.