Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Tipy na víkend: Plzeňský festival stepu, Majáles nebo Festival polévky

Tento víkend žije Plzeň stepem, výbornými polévkami i velkým majálesovým koncertem. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

03:00

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:24

V Mirošově otevřeli zrekonstruovanou radnici

V Mirošově na Rokycansku si lidé mohou od 30. května vyřídit své záležitosti na nové radnici na náměstí Míru. Brdské městečko plánovalo opravu historické budovy víc než 14 let.

Před dvěma dny 02:23

Konstantinovy Lázně jsou na turisty připraveny

Další stavební úpravy začaly v Konstantinových Lázních. Ve východní části obce vzniká nová obytná zóna, obec tam proto právě začíná budovat vodovod a kanalizaci.

Před dvěma dny 03:38

Oblíbená i nepříjemná místa v Plzni pomáhá určit pocitová mapa

Na to, která místa mají lidé v Plzni rádi a kterým se raději vyhýbají, odpovídá mimo jiné pocitová mapa. Sice už je šest let stará, pro město je ale pořád jedním z vodítek, ke kterým přihlíží při plánování investic nebo zvelebování veřejného prostoru.

Před dvěma dny 03:52

Správa a údržba silnic Plzeňského kraje chystá na léto čtyři desítky uzavírek

Řidiče v Plzeňském kraji čekají i letos omezení kvůli letním opravám silnici. Krajská správa a údržba silnic naplánovala čtyři desítky úplných uzavírek.

Před čtyřmi dny 03:28

Na Šumavě u Filipovy Huti vyrostla kaplička, vyřezávaný oltář byl pro jeho autory životní zakázkou

Na Šumavě je další nová kaplička. Stojí nedaleko Filipovy Huti, na místě, kde do 50. let minulého století býval velký Kortusův statek s pilou a kaplí. Dnes je tady jen louka. A teď i kaple.

Před čtyřmi dny 03:36

Plzeňský most Milénia čeká rozsáhlá oprava, řidiči musí počítat s objížďkami

Už za pár dnů začne oprava jednoho z nejvíc vytížených mostů v Plzni. 5. června zahájí město rekonstrukci mostu Milénia u hlavního vlakového nádraží.

Před pěti dny 03:17

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Bezva Fest, Traktoriáda, festival kávy Lógr, historická auta

Tento víkend vás zveme hned na dvě setkání autoveteránů, na své si přijdou milovníci kávy i vína a s celou rodinou můžete zajít na Bezva Fest. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před šesti dny 02:23

Práce na západním obchvatu Klatov pokračují dle plánu, hotovo by mělo být příští rok v listopadu

V okolí Klatov už je viditelný budoucí západní obchvat města. Stavba je právě ve své polovině a podle Ředitelství silnic a dálnic jde vše podle plánu.

Před šesti dny 03:12

Plzeňská muzejní noc je tu! Zajímavá místa odkryje i naše rozhlasová budova

Devatenáctý ročník Plzeňské muzejní noci nabídne workshopy pro děti a dospělé, tvořivé dílny, ale hlavně jedinečnou atmosféru večerních prohlídek. Brány muzeí a galerií se otevřou v pátek 26. května od 16 do 23 hodin. Stálé expozice a výstavy si lze prohlédnout zdarma nebo za snížené vstupné.

Před týdnem 03:06

Na věž kostela ve Zvíkovci se vrátila opravená báň

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zvíkovci na Rokycansku má novou zrekonstruovanou báň. Do pozlacené makovice s křížem byly umístěny i dva kovové tubusy s poselstvími příštím generacím.