Zprávy ČRo Olomouc
27. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Tipy na prodloužený víkend: Reje strašidel a lampionové průvody, výlov, vycházky či zabijačkové hody

Je tu poslední – navíc prodloužený – říjnový víkend. Už víte, kde a jak ho strávíte? Možná vás zaujmou naše tipy na několik zajímavých akcí v Olomouckém kraji.

03:27

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Před dvěma dny 00:38

Centrum Lipníku nově zdobí kovová plastika. Je poctou dlouholeté kastelánce hradu Helfštýn

Pocta Marcele Kleckerové – narozené ve znamení býka. To je název plastiky, která nově zdobí historické centrum Lipníka nad Bečvou na Přerovsku.

Před třemi dny 03:32

Festival loutek, zabijačkové hody nebo adventní tvoření. V našem kraji se o víkendu nudit nebudete

Už víte jak strávíte nadcházející víkend? Možná vás zaujmou naše tipy na několik zajímavých akcí v Olomouckém kraji.

Před čtyřmi dny 01:45

Vánoční svátky a Silvestr v Jeseníkách? Tamní provozovatelé horských hotelů povětšinou hlásí plno

Pokud přemýšlíte, že vyrazíte na vánoční prázdniny na hory, ubytování už možná budete hledat obtížně. Třeba v Jeseníkách už mají někteří hoteliéři na poslední týden v roce rezervace plné. Kromě zájmu turistů si pochvalují i fakt, že je neomezují covidové restrikce.

Před čtyřmi dny 02:16

Zámek v Plumlově se stal národní kulturní památkou. Měl by nyní dosáhnout na potřebné dotace

Zámek v Plumlově na Prostějovsku se stal národní kulturní památkou. Návrh resortu kultury ve středu projednala vláda. Vedení města o zařazení zámku na seznam požádalo před několika lety kvůli lepším vyhlídkám na financování oprav. Samospráva má za to, že když se zámek památkou stal, dosáhne na dotační programy.

Před pěti dny 01:59

Ze Šternberka za nákupy do Polska. Ušetříte tu i tisíce, hlásí jedna z českých zákaznic

Nízké ceny v Polsku lákají stále více českých zákazníků. Dokládá to třeba speciální skupina na sociální síti Facebook, která má už nyní přes 10 tisíc členů a prakticky denně tam někdo píše o praktické rady, protože míří do Polska poprvé.

Před pěti dny 01:49

Moták se těšil na bývalé svěřence, ti ho ale nepotěšili. Ocelářům Mora ukradla všechny body

Hokejisté Olomouce v úterní dohrávce 12. extraligového kola na začátku třetí třetiny prohrávali v Třinci 1:2, ale v posledních minutách skóre otočili dvěma trefami Jakub Navrátil. Ten vítězný na 3:2 dal 68 sekund před koncem.

Před šesti dny 01:58

Zdražení o skoro dvě stovky. Vedení Prostějova plánuje po deseti letech navýšit poplatky za odpady

Zástupci Prostějova plánují po deseti letech navýšení poplatku za odpady. Podle návrhu radních by měl zdražit ze současných 600 korun o téměř dvě stovky. Důvodem jsou především rostoucí náklady na likvidaci odpadů.

Před šesti dny 00:55

V Dřevohosticích se opět mohou těšit na figurální betlém. Nejdřív musí projít částečnou renovací

Centrum Dřevohostic na Přerovsku oživí i letos velký figurální betlém. Před více než 20 lety ho vytvořil tamní umělec Alexandr Forýtek.

Před týdnem 01:58

Mora uspěla v utkání věnovaném dárcům krve. Vrátili jsme se ke hře před pauzou, uvedl obránce Dujsík

Hokejisté Olomouce poprvé po reprezentační přestávce vyhráli. Liberec porazili 4:1, ale až po vyrovnané bitvě. Využili dvě přesilovky a naznačili zlepšení ve hře v početní převaze.

Před týdnem 02:14

Majitelé servisů a půjčoven lyžařského vybavení v regionu mají málo práce. Kdy čekají zlepšení?

V minulých dvou letech je připravil o zákazníky covid. Teď se potýkají s nezájmem lidí nejspíš kvůli ekonomické krizi a avizovanému zdražení skipasů. Řeč je o servisech a půjčovnách lyžařského vybavení v regionu.