2. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Tip Terezie Kovalové: Zajděte na koncert, nové desky pokřtí Amelie Siba nebo kapela Bratři

Hudebnice Terezie Vodička Kovalová má pro vás v listopadu celou várku hudebních a divadelních doporučení. Už ve čtvrtek 4. listopadu pokřtí svou novou desku Love Cowboys domácí hudebnice Amelie Siba. Koncert v pražské MeetFactory odehraje v doprovodu své nové kapely ve složení s Josefem Hradílkem ze skupiny Dukla a Vojtěchem Pejšou, známým z Manon Meurt. Na křtu vystoupí také domácí producent dné a závěrečný dj set odehraje St. Jakob.

02:14

Tip

Vydává: Český rozhlas

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Web

Před šesti dny 02:36

Hudební tip: Štěpán Hebík aka 7krát3 v zajetí lovesongů a současného R&B

Debutový singl s využitým virálním potenciálem Promiň, Tygrovanej sprej s Jiřím Kornem na featu nebo Boh dal love s legendami PSH. Věrozvěst moderního R&B Štěpán Hebík aka 7krát3 dal už několikrát jasně najevo, že kope jinou ligu, než na kterou jsme v tuzemském popu zvyklí. Nedávno vystoupil živě v našem proskleném studiu během další Radio Wave Studio Session. Které songy doporučuje k poslechu?

Před týdnem 01:21

Tip Juliany Maškrtnice: Zajeďte si na výběrovou kávu nebo interaktivní výstavu do města Louny

Pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica si pro vás tentokrát připravila několik doporučení na podniky a místa mimo Prahu. Město Louny najdete na severozápadě republiky, v Ústeckém kraji. Kousek od nábřeží řeky Ohře můžete zahájit svůj výlet v Galerii Benedikta Rejta. Tam až do 11. září probíhá výstavní projekt VODA. V květnu se k němu připojila i interaktivní část AQUARIUM, ve které se zabaví zejména děti.

Před týdnem 01:33

Výletní tip Ladislava Zibury: Vypravte se za příběhem židovské rodiny Wolfových do Tršic u Olomouce

Cestovatel a dobrodruh Ladislav Zibura si pro vás tentokrát připravil výletní doporučení se zajímavým historickým přesahem. V malé obci Tršice nedaleko Olomouce se tři roky během druhé světové války ukrývala židovská rodina Wolfových. S úkrytem rodiny před nacisty pomáhali i samotní obyvatelé obce. V roce 2012 se u lesů, na místě jejich úkrytu, odhalil pomník na jejich počest.

Před 2 týdny 02:01

Tip Jakuba Pavlovského: Přečtěte si tajuplnou Prašinu, ideálně za tmy nebo deště

Moderátor pořadu Záložka Jakub Pavlovský pro vás každý měsíc vybírá jedno doporučení na zajímavou četbu. Tentokrát zvolil tajuplnou Prašinu od programátora Vojtěcha Matochy. Prašina je fiktivní městská část Prahy, která působí, jako by se v ní zastavil čas. Nefunguje zde elektřina ani signál, je ponurá a strašidelná. Hlavní hrdinové příběhu, kamarádi Jirka, En a Tonda, se této záhadě snaží přijít na kloub.

Před 3 týdny 02:37

Tip Terezie Kovalové: V Praze vystoupí argentinská hudebnice Valentina Sandoval nebo dodie

Hudebnice Terezie Kovalová vám tento týden přináší další várku hudebních tipů na koncerty. Už ve čtvrtek 28. dubna můžete do pražských Kasáren Karlín vyrazit na koncert argentinské hudebnice Valentiny Sandoval. Ta představí aktuální album Frontera naživo s celou kapelou. Předskakovat jí bude talentovaná ostravská zpěvačka Veronika Boráková alias NIKA. Program Kasáren tentokrát nabízí večer plný snových melodií.

Před 3 týdny 01:59

Výletní tip Pavla Sladkého: Vyzkoušejte komentovanou procházku Šumavou s vyškoleným průvodcem

Cestovatel a moderátor magazínu Radia Wave Casablanca si pro vás tentokrát připravil doporučení s výletem na Šumavu. Pokud do Národního parku Šumava vyrazíte už v nejbližších dnech, pravděpodobně ještě zastihnete poslední letošní sníh. V průběhu nastupujícího jara si během vašeho výletu můžete vychutnat okolí všemi smysly. A to i včetně spíše netradičního vnímání přírody čichem.

19. duben 2022 02:16

Tip Terezie Kovalové: Zajděte na křest desky Ivany Mer nebo speciální koncert producenta Floexe

Hudebnice Terezie Kovalová si pro vás tentokrát připravila celou sérii doporučení na koncerty či divadelní představení, které můžete navštívit do konce dubna. Na pátek 22. dubna vychází letošní Mezinárodní den Země. Oslavte ho audiovizuálním křtem desky Earth od slovenské hudebnice Ivany Mer v Paláci Akropolis. Album otevírá téma lásky k přírodě a touhu po uvědomělejším způsobu života. Pražský koncert nabídne speciální projekce, scénografii i celou řadu hudebních hostů.

15. duben 2022 01:16

Výletní tip Ladislava Zibury: Přenocujte v jedné z krkonošských útulen studentů architektury na ČVUT

Jaro a příjemné teploty už jsou zase tady, na spaní pod širým nebem to ale ještě úplně není. A právě proto pro vás cestovatel a dobrodruh Ladislav Zibura tentokrát vybral výlet do Krkonoš s noclehem v krytých a moderních útulnách. Celkem šest originálních útulen vytvořili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku.

14. duben 2022 03:36

Hudební tip: Aiko sází na povznášející hudbu i temnější vokály

Atmosférický pop, euforické refrény, výrazné vizuály a síla ženství. To je Aiko – jedna z nejvýraznějších mladých zpěvaček současné tuzemské scény. Svou nejnovější skladbu Daughter Of The Sun i starší kousky představila v kapelním podání po boku kytaristy Davida a bubeníka Oty živě v našem proskleném studiu během další Radio Wave Studio Session. Co doporučuje Aiko a její spoluhráči k poslechu?

12. duben 2022 02:07

Tip Karolíny Vránkové: Zajděte na výstavu Indigo o přírodním barvení látek

Zejména v dnešní rychlé době fast fashion řetězců je potřeba připomínat ekologické a přírodní cesty přístupu k oděvnímu průmyslu. Právě proto vám tento týden moderátorka a redaktorka Karolína Vránková doporučuje vyrazit na výstavu české módní návrhářky Alice Klouzkové. Na její výstavu Indigo můžete až do 11. května vyrazit do pražské galerie Altán Klamovka.