21. červen 2022

Poslechněte si podcast: Tip Terezie Kovalové: Platforma Pinkbus nabízí originální večer plný drag queens

Hudebnice Terezie Kovalová si pro vás tento týden připravila doporučení pro návštěvu koncertů a festivalů. V pátek 1. července proběhne v pražském Paláci Akropolis další celovečerní akce projektu Pinkbus. Platforma, která zaštiťuje zejména mladé queer umělce a vychází z tradice pražských kabaretů, tentokrát nabídne představení drag queens. Mezi účinkující se řadí La Cuntessa, Just Karen, Tonic, Lotta Love a spousta dalších.

01:40

Tip

Vydává: Český rozhlas

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Web

Včera 02:31

Hudební tip: Duo Hello Marcel se plaví na vlnách šťavnaté elektroniky

Svitavské hudební duo Hello Marcel si získává srdce fanoušků svou taneční elektronikou, upřímným citem pro kruté beaty a duchaplnými texty s poselstvím. Také ale hýří vtipem. Potom, co jsme si s nimi trsli naživo v proskleném studiu během další Radio Wave Studio Session, nám Michael a Adam prozradili, co aktuálně poslouchají.

Před třemi dny 01:48

Tip Juliany Maškrtnice: Jedinečný zážitek s jídlem a hudbou uprostřed lesů, to je festival ME ZE

Pekařka a moderátorka magazínu Ve vlastní šťávě Juliana Fischerová Maškrtnica pro vás tento týden vybrala gastro tipy napříč Českem. Už v sobotu 20. srpna se můžete vypravit na originální festival jídla, zvuku a světel ME ZE. Jedinečný zážitek probíhá uprostřed lesů a hájů v usedlosti Hanuska. Těšit se můžete na jeden den a jednu noc programu, včetně několika hudebníků z domácí alternativní scény. V ceně vstupenky je neomezená konzumace všech pokrmů.

Před týdnem 02:03

Výletní tip Pavla Sladkého: Spojte procházku v přírodě s návštěvou letního kina

Cestovatel a moderátor pořadu Casablanca Pavel Sladký pro vás tento týden připravil výletní doporučení spojené s filmem. Radí navštívit některá z letních kin, která na vás zapůsobí svým intenzivním postsocialistickým duchem. Řada letních kin vzniklých během minulého režimu je dnes stále funkčních. Většinou mají podobu betonových amfiteátrů a snímky promítají na nabílené zděné plátno.

Před týdnem 03:31

Tip Jakuba Pavlovského: Thriller Muž bez tváře má nadčasovou zápletku, která funguje i po 40 letech

Moderátor pořadu Záložka Jakub Pavlovský si pro vás tento týden připravil další tip na letní četbu. Tentokrát doporučuje tvorbu skotského spisovatele a bývalého novináře Petera Maye. Při výběru knihy od tohoto autora pravděpodobně nikdy nešlápnete vedle. Poznávacím znamením tvorby Petera Maye je kvalitní text, neotřelá zápletka, věrohodné postavy i jejich pocity a detektivní téma hledání.

Před 3 týdny 02:26

Tip Karolíny Vránkové: Zajeďte na výlet do Dánska, užijete si městské koupání i architekturu

Moderátorka pořadu Bourání Karolína Vránková vám tento týden doporučuje propojit příjemné s užitečným. Pokud jsou již na vás aktuální letní teploty příliš vysoké, vypravte se na sever. Stejně jako Karolína s rodinou můžete procestovat Dánsko autem. A pokud nemáte rádi velké metropole plné lidí, bude pro vás ideální zvolit stejnou trasu a navštívit menší dánská města Vejle či Aalborg.

22. červenec 2022 01:26

Výletní tip Martiny Bulánkové: Vypravte se do kráteru české vyhaslé sopky

Výletní doporučení pro vás i vaše děti tento týden připravila cestovatelka Martina Bulánková z webu Akční rodiče. Jen nedaleko Mladé Boleslavi se můžete projít kráterem vyhaslé sopky. Speciální místo naleznete mezi vrchy Baba a Dědek. Kromě skalních zákoutí si tu lze vychutnat výhledy do okolí, včetně Ještědu nebo Krkonoš. Okružní turistická trasa vede zejména lesem a má jen tři kilometry. Na výšlap se tedy můžete vydat i s malými dětmi.

15. červenec 2022 02:14

Výletní tip Ladislava Zibury: Vypravte se do Znojma na degustaci místních vín

Cestovatel Ladislav Zibura tentokrát doporučuje návštěvu Znojma, které je jedinečné pro svou geografickou polohu. Nachází se totiž na kopci, a vy tak můžete obdivovat okolní krajinu. Znojmo je rovněž spojeno s výborným moravským vínem. Originální způsob, jak degustovat vyhlášený alkoholický nápoj je v Enotéce znojemských vín. Podnik v centru města nabízí okolo 70 vzorků vín, které si můžete načepovat v automatu se samoobslužným systémem.

14. červenec 2022 02:30

Hudební tip: Dukla má na repeat Alexe G, Lazer Vikinga i nejlepšího rapujícího kuchaře v Praze

Pražské trio Dukla známé pro melancholické písničkářství má aktuálně venku nové EP Moře vnitrozemí. Je o touze po dálce, po úniku z města. Skoro až k oceánu jsme se s Duklou přemístíli, když nedávno zahráli živě v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Při té příležitosti se podělili také o svá hudební doporučení.

5. červenec 2022 01:50

Tip Juliany Maškrtnice: Mikulov kromě vína nabízí i domácí krájenou pizzu

Tento týden si pro vás pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica připravila doporučení na zajímavé podniky napříč republikou. Město Mikulov je už řadu let oblíbenou výletní destinací. Víte ale, kde se dobře najíst? Vyzkoušejte bistro KUK přímo v centru města. V nabídce má místní víno, sýry, polévky nebo i domácí krájenou pizzu. Podnik je ideální zastávka na lehký oběd v teplých letních dnech.

1. červenec 2022 01:45

Výletní tip Pavla Sladkého: Vypravte se do skanzenu hrázděných domů na západě Čech

Cestovatel a moderátor pořadu Casablanca Pavel Sladký vybírá další doporučení na letní výlet. Tentokrát doporučuje návštěvu nejzápadnějších oblastí republiky – Ašsko a Chebsko. Výlet můžete zahájit cestou vlakem do obce Lipová v Karlovarském kraji. Z Lipové je to jen nedaleko do obce Doubrava, kde se můžete najíst v místní hospodě a navštívit muzeum a skanzen tradičních hrázděných domů.