Tip
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Tip Terezie Kovalové: Hudební producent Bonobo v Praze představí aktuální desku Fragments

Violoncellistka Terezie Kovalová pro vás tento týden opět připravila porci kulturních doporučení na zajímavé koncerty a divadelní představení. Už v sobotu 26. listopadu vystoupí v pražském Foru Karlín hudební producent Simon Green alias Bonobo. Do Prahy se elektronický mág s několika nominacemi na Grammy vrací po čtyřech letech, aby představil aktuální desku Fragments. Jako support vystoupí hudebník Poté z Velké Británie.

02:01

Tip

Vydává: Český rozhlas

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Web

Včera 02:29

Hudební tip: Mutanti hledaj východisko objevují tuzemský noise folk a nasazují snapbacky

Mutanti hledaj východisko – spolužáci z pražské DAMU, rapper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku – vydali dva roky nazpět své třetí album Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátele. Letos mimo jiné vyprodali hned 3x pražské Planetárium. Před pár dny vystoupili živě v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Co teď rádi poslouchají?

Před třemi dny 02:00

Tip Jakuba Pavlovského: Kniha Ze zámoří do Čech nabízí evropskou historii čokolády, čaje a kávy

Tento týden připadl na doporučení od moderátora pořadu Záložka Jakuba Pavlovského. Pohodlně se usaďte, uvařte si šálek dobré kávy a přečtěte si něco o její historii. Kniha Ze zámoří do Čech: čokoláda, čaj a káva v raném novověku vás s ní podrobně seznámí. Věděli jste, že se káva stala populární pro širokou veřejnost v Evropě na přelomu 17. a 18. století? Společně s čajem a čokoládou tak začala konkurovat dosud rozšířeným alkoholickým nápojům jako pivo a víno.

Před týdnem 01:23

Výletní tip Martiny Bulánkové: Vypravte se s dětmi do skalního labyrintu v Českém ráji

Cestovatelka z webu Akční rodiče Martina Bulánková má pro vás připraveno doporučení na výlet do Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Tentokrát radí návštěvu Besedických skal, kde najdete dva originální pískovcové labyrinty. Zábavu si zde užijí zejména děti, se kterými můžete ve skalním městě procházet různé trasy nebo třeba klidně hrát na schovávanou.

Před týdnem 02:07

Hudební tip: Sofian Medjmedj je věrný Harrymu Stylesovi a namotal ho Don Toliver

Před pár dny v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session vystoupil dvacetiletý zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj. U nás ve vysílání se už dříve objevil – v hudebním pořadu Velký čísla i v podcastu Pochlap se. Při příležitosti živého koncertu nám prozradil, koho teď takzvaně rotuje ve sluchátkách. Ve svém hudebním tipu vzdal hold jedné z největších popových hvězd Harrymu Stylesovi a rapperovi, který si říká Don Toliver.

Před týdnem 02:17

Tip Karolíny Vránkové: Kvalita i originální design. Zajděte na výstavu československého nábytku

Kulturní doporučení pro vás tento týden vybírala moderátorka pořadu Bourání Karolína Vránková. Radí navštívit výstavu Tvary, barvy, pohodlí: nábytek Jitona ve Wortnerově domě Alšovy jihočeské galerie v Českých Budějovicích. Výstava se vrací časem k sériové výrobě českého nábytkového impéria z let 1959–1989 i k vybavení jednotlivých architektonických zakázek. Návrhářské centrum Jitona bylo jedním z největších producentů nábytku v tehdejším Československu.

Před 3 týdny 01:34

Výletní tip Pavla Sladkého: Využijte aktuální počasí k boji s podzimními náladami

Moderátor cestovatelského a outdoorového magazínu Casablanca Pavel Sladký tentokrát radí, jak na výletě využít pozdní svítání během podzimu či zimy. Blíží se nejkratší dny v roce, slunce teď vychází až mezi sedmou a osmou hodinou ranní. Někdo by mohl aktuální počasí označit za nevlídné. Jedním ze způsobů, jak si zpestřit tyto dny, je vyrazit na brzké krátké ranní výlety. Odstartujte trasu ještě před východem slunce.

Před 3 týdny 02:12

Tip Karolíny Vránkové: Audiovizuální večer Soundtrack of Prague připomene 100 let od Velké Prahy

Tento týden pro vás moderátorka Karolína Vránková vybrala doporučení na originální audiovizuální večer. V úterý 29. listopadu můžete zajít do pražského Centra architektury a městského plánování na další akci z cyklu Soundtrack of Prague, tentokrát s podtitulem Velká Praha. Hudební kurátor a DJ Pierre Urban zve pod záštitou platformy GOODGOOD jednou za čas různé umělce, aby vytvořili tzv. videoesej. Tentokrát připomene 100 let od rozšíření hlavního města na Velkou Prahu.

8. listopad 2022 02:52

Tip Terezie Kovalové: Dreampopoví Tallies v Praze představí letošní desku Patina

Doporučení na zajímavé kulturní události, které byste na podzim rozhodně neměli minout pro vás tento týden připravila hudebnice Terezie Kovalová. Už ve čtvrtek 10. listopadu vystoupí v pražském klubu Chapeau Rouge kanadská kapela Tallies. Zvuk aktuální desky Patina přivezou do Prahy v rámci koncertní série UpTONE, která zprostředkovává živá vystoupení posluchačům zcela zdarma. Stačí si zarezervovat své místo.

4. listopad 2022 01:39

Výletní tip Ladislava Zibury: V zámeckém parku Blatná se projdete mezi daňky

Doporučení na podzimní výlet tentokrát vybíral cestovatel Ladislav Zibura. Během svých letních cest narazil na malebné město Blatná nedaleko Strakonic. Jeho centrum tvoří velkolepý zámek Blatná. Jedno z nejzachovalejších vodních panstev u nás v minulosti sloužilo jako sídlo rodu Hildprandtů. Zámek obklopuje celoročně přístupný park, ve kterém žijí daňci. V místním infostánku dokonce můžete zakoupit granule a zvířata sami nakrmit.