Tip
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Tip Terezie Kovalové: Dreampopoví Tallies v Praze představí letošní desku Patina

Doporučení na zajímavé kulturní události, které byste na podzim rozhodně neměli minout pro vás tento týden připravila hudebnice Terezie Kovalová. Už ve čtvrtek 10. listopadu vystoupí v pražském klubu Chapeau Rouge kanadská kapela Tallies. Zvuk aktuální desky Patina přivezou do Prahy v rámci koncertní série UpTONE, která zprostředkovává živá vystoupení posluchačům zcela zdarma. Stačí si zarezervovat své místo.

02:52

Tip

Vydává: Český rozhlas

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Web

Před pěti dny 02:01

Tip Terezie Kovalové: Hudební producent Bonobo v Praze představí aktuální desku Fragments

Violoncellistka Terezie Kovalová pro vás tento týden opět připravila porci kulturních doporučení na zajímavé koncerty a divadelní představení. Už v sobotu 26. listopadu vystoupí v pražském Foru Karlín hudební producent Simon Green alias Bonobo. Do Prahy se elektronický mág s několika nominacemi na Grammy vrací po čtyřech letech, aby představil aktuální desku Fragments. Jako support vystoupí hudebník Poté z Velké Británie.

Před týdnem 01:34

Výletní tip Pavla Sladkého: Využijte aktuální počasí k boji s podzimními náladami

Moderátor cestovatelského a outdoorového magazínu Casablanca Pavel Sladký tentokrát radí, jak na výletě využít pozdní svítání během podzimu či zimy. Blíží se nejkratší dny v roce, slunce teď vychází až mezi sedmou a osmou hodinou ranní. Někdo by mohl aktuální počasí označit za nevlídné. Jedním ze způsobů, jak si zpestřit tyto dny, je vyrazit na brzké krátké ranní výlety. Odstartujte trasu ještě před východem slunce.

Před týdnem 02:12

Tip Karolíny Vránkové: Audiovizuální večer Soundtrack of Prague připomene 100 let od Velké Prahy

Tento týden pro vás moderátorka Karolína Vránková vybrala doporučení na originální audiovizuální večer. V úterý 29. listopadu můžete zajít do pražského Centra architektury a městského plánování na další akci z cyklu Soundtrack of Prague, tentokrát s podtitulem Velká Praha. Hudební kurátor a DJ Pierre Urban zve pod záštitou platformy GOODGOOD jednou za čas různé umělce, aby vytvořili tzv. videoesej. Tentokrát připomene 100 let od rozšíření hlavního města na Velkou Prahu.

Před 3 týdny 01:39

Výletní tip Ladislava Zibury: V zámeckém parku Blatná se projdete mezi daňky

Doporučení na podzimní výlet tentokrát vybíral cestovatel Ladislav Zibura. Během svých letních cest narazil na malebné město Blatná nedaleko Strakonic. Jeho centrum tvoří velkolepý zámek Blatná. Jedno z nejzachovalejších vodních panstev u nás v minulosti sloužilo jako sídlo rodu Hildprandtů. Zámek obklopuje celoročně přístupný park, ve kterém žijí daňci. V místním infostánku dokonce můžete zakoupit granule a zvířata sami nakrmit.

Před 3 týdny 01:47

Hudební tip: fyield si k tání ledovců pouští experimentální hip hop i hardcore punk

Před pár dny proběhlo v našem proskleném studiu živé zhudebnění klimatické krize. Česko-islandská kapela fyield během Radio Wave Studio Session reprodukovala zvuky elektráren i tajících ledovců. Při nahrávání desky Future Landscapes se členové kapely učili naslouchat v místech, kde se jinak spoléháme na zrak. Co doporučují dvě třetiny projektu Václav Havelka a Kryštof Kříček k poslechu?

25. říjen 2022 01:33

Tip Juliany Maškrtnice: Kavárna Modrý domeček nabízí pracovní místa lidem se zdravotním postižením

Pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica pro vás připravila novou várku doporučení na zajímavé podniky napříč celou republikou. Letos v červenci se na pražských Vinohradech otevřel nový espresso bar two dots coffee & pastries. Na menu najdete výběrovou kávu z pražské pražírny Project FOX a poctivé sladké pečivo. Podnik hledejte v Radhošťské ulici, přesně mezi Náměstím Jiřího z Poděbrad a Florou.

20. říjen 2022 02:35

Hudební tip Estase Tonneho: Mou nejoblíbenější kapelou je sám velký oceán

Charismatický hudebník, výjimečný kytarista a novodobý trubadúr z Ukrajiny Estas Tonne nedávno vystoupil v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Při té příležitosti se s námi podělil o svůj niterný hudební tip, k našemu velkému překvapení od něj ale žádné umělecké jméno nezaznělo. Namísto toho mluvil o největším hudebním tělese všehomíra.

18. říjen 2022 02:06

Tip Jakuba Pavlovského: Kniha Pražský kavárník vás přenese do atmosféry podniků minulých století

Moderátor pořadu Záložka Jakub Pavlovský pro vás tento týden vybral nové doporučení pro zajímavou podzimní četbu. Vydejte se do pražských kaváren napříč časem s knihou Pražský kavárník od esejisty Josefa Kroutvora. Název knihy sám o sobě nabízí poměrně dobrou představu o obsahu knihy. Nečekejte ovšem tradičního průvodce o podnicích v hlavním městě. Ačkoliv kniha nabízí seznam zaniklých pražských kaváren i jejich stručný popis, není to jejím hlavním cílem.

14. říjen 2022 01:43

Výletní tip Martiny Bulánkové: Vypravte se na Köglerovu naučnou stezku do Českého Švýcarska

Cestovatelka Martina Bulánková z webu Akční rodiče pro vás opět připravila doporučení na výlet vhodný pro celou rodinu s dětmi. Tentokrát radí návštěvu Národního parku České Švýcarsko. Doporučená trasa začíná ve vesnici Kyjov a kopíruje Köglerovu naučnou stezku. Tento úsek měří asi 4 kilometry a po celou dobu budete střídavě stoupat nebo klesat. Výlet je to ale daleko originálnější než pouhý výstup na kopec. Trasa vede mezi průrvami skal, po mostech či žebřících.