Tip
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Tip Juliany Maškrtnice: Nové Baues bistro v pražské Libni nabízí asijské fusion menu

Pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica si pro vás tentokrát připravila doporučení na zajímavé nové podniky, akce spojené s masopustem i den s veganskými pochutinami. Pražská Libeň hlásí od začátku února nové Baues bistro. Stojí za ním kuchař Lukáš Bauer, kterého můžete znát z oblíbeného televizního pořadu MasterChef. Nový podnik nabízí asijské fusion menu plné domácích širokých nudlí, knedlíčků či ručně vyráběných dochucovadel, které si můžete odnést i domů.

02:00

Tip

Vydává: Český rozhlas

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Web

Před týdnem 01:40

Tip Terezie Kovalové: Únorové programy pražských klubů nezahálejí, nabízí drag show i post rock

Hudebnice Terezie Kovalová má pro vás další várku hudebních doporučení na následující dny a týdny. Už v pátek 10. února se můžete vypravit na další z komponovaných večerů projektu PiNKBUS. Speciální valentýnská edice show plné drag queens se opět uskuteční v pražském Paláci Akropolis. Mezi vystupující hosty se tentokrát řadí například Tonic z House of Garbáge nebo Alyssa Dillard aka Ledet. Po drag show navíc očekávejte dlouhou party v režii několika lokálních DJs.

Před týdnem 01:53

Výletní tip Pavla Sladkého: Bílé Karpaty jsou velmi charismatická krajina

Moderátor cestovatelského a outdoorového magazínu Casablanca Pavel Sladký si pro vás tentokrát připravil doporučení na výlet ve zhoršeném počasí. Vyvrací s ním tvrzení, že na rozhlednu se můžete vypravit pouze v dobré viditelnosti. Vypravte se například na rozhlednu Velký Lopeník přímo na hranicích Česka se Slovenskem. Majestátní dřevěná stavba s kamennou základnou se nachází na třetím nejvyšším vrcholu Bílých Karpat.

Před 2 týdny 02:41

Tip Terezie Kovalové: DJ a producent Hadone se v klubu Roxy představí v české premiéře

Hudebnice Terezie Kovalová pro vás opět připravila novou várku kulturních doporučení. V pondělí 30. ledna vystoupí v prostoru pražské Kasárny Karlín původem australská hudebnice Alison Lewis. Dnes již v Berlíně usazená producentka a zpěvačka představí svůj sólový projekt Zanias. Jen před pár dny vydala nový singl Simulation, který nabízí zvuk experimentální elektroniky s podmanivým vokálem. O support se postará domácí hudebnice Sára Vondrášková aka Never Sol.

Před 2 týdny 02:48

Hudební tip: Kalle absorbují komplexní poetiku Lael Neale a Stromae

Veronika a David Zemanovi, kteří dohromady tvoří oblíbené táborské duo Kalle, představili skladby z nové desky Under The Black Moss úplně poprvé naživo. K našemu velkému potěšení se tak stalo při Radio Wave Studio Session, která proběhla 13. ledna, tedy ku příležitosti 17. narozenin stanice. Když už tu byli, podělili se také o své hudební tipy.

Před 3 týdny 02:21

Tip Jakuba Pavlovského: Příběh o vlaštovce Glorii vás na pouhých čtyřiceti stranách dozajista dojme

Kulturní doporučení tentokrát vybral moderátor literárního pořadu Záložka Jakub Pavlovský. Letošní rok můžete odstartovat četbou knihy Gloria od francouzského autora Timothée de Fombella. Velmi krátký a poetický titul vás vezme na dalekou cestu s vlaštovkou Glorií, kterou táhne vnitřní touha doputovat z jihu na sever. Pouhých čtyřicet stran s velkým písmem dokáže čtenáře zastavit a donutit přemýšlet o hlavních postavách i sdělení, které autor nabízí.

10. leden 2023 02:28

Tip Karolíny Vránkové: Jak vypadá nová vlna českého porcelánu? Zajděte na výstavu Terra Alba

První kulturní tip roku 2023 si pro vás připravila moderátorka pořadu Bourání Karolína Vránková. Tentokrát radí návštěvu Uměleckoprůmyslového muzea v Brně a aktuálně probíhající výstavu Terra Alba. Nabízí pohled na současnou podobu českého autorského porcelánu. Těžiště výstavy tvoří práce pětadvaceti domácích autorů, které vznikly zejména v posledních deseti letech. Výstavu můžete navštívit až do 29. ledna.

23. prosinec 2022 01:52

Výletní tip Ladislava Zibury: Zásobník v Novém Městě na Moravě celoročně ukrývá sníh pro biatlon

Poslední předvánoční výletní doporučení pro vás připravil dobrodruh Ladislav Zibura. Nové Město na Moravě je známé pro organizaci pravidelných závodů v biatlonu. A protože se v posledních letech v Česku pravidelně setkáváme s nedostatkem sněhové pokrývky, která je pro biatlon zásadní, vznikl zde speciální zásobník na sníh. Tato přírodní forma lednice se každoročně zaplní sněhem, který zde přečká až do další lyžařské sezóny.

15. prosinec 2022 02:46

Hudební tip: Purplefox Town si cestou do práce pouští Arctic Monkeys i japonský jazz fusion

Pražskou neopsychedelickou kapelu Purplefox Town si můžete pamatovat z finále Startéru – hitparády neobjevených. Už tam jsme do ní vkládali velké naděje, jejich konzistentnost a kreativita s každou další vydanou koncepční deskou ale překvapila snad všechny. Na té nejnovější – Space Travel Agency – nás berou až do vesmíru. Při příležitosti nedávno odehrané Radio Wave Studio Session se s námi Purplefox Town podělili o své hudební tipy.

13. prosinec 2022 01:46

Tip Juliany Maškrtnice: Na benefici Cook2Help seženete dárky a přispějete na misi Lékařů bez hranic

Nevíte, kam si zajít na kávu nebo bagetu? A kde pořídit originální dárky pod letošní stromeček? Pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová, blogující jako Maškrtica, pro vás tento týden připravila vánoční várku nových doporučení.

8. prosinec 2022 02:29

Hudební tip: Mutanti hledaj východisko objevují tuzemský noise folk a nasazují snapbacky

Mutanti hledaj východisko – spolužáci z pražské DAMU, rapper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku – vydali dva roky nazpět své třetí album Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátele. Letos mimo jiné vyprodali hned 3x pražské Planetárium. Před pár dny vystoupili živě v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Co teď rádi poslouchají?