Tip
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Tip Karolíny Vránkové: Naučná stezka okolo rybníku Olšina nabízí originální architektonické prvky

Moderátorka a redaktorka Karolína Vránková pro vás tento týden vybrala doporučení na podzimní výlet do přírody s originální architekturou. Vypravte se na naučnou stezku okolo rybníku Olšina do jižních Čech. Stezka je v provozu od roku 2016 a nachází se na vyčleněném území bývalého vojenského újezdu Boletice. Neočekávejte ovšem běžnou podobu naučných stezek z kulatiny a s grafikou podobnou televiznímu programu.

01:31

Tip

Vydává: Český rozhlas

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Web

Před 2 týdny 02:04

Výletní tip Ladislava Zibury: Relikviář svatého Maura je jedna z nejpozoruhodnějších věcí v Česku

Tento týden pro vás výletní doporučení vybral cestovatel a dobrodruh Ladislav Zibura. Radí vyrazit na zámek v Bečově nad Teplou, kde si můžete prohlédnout relikviář svatého Maura. Historická památka se na našem území ztratila během druhé světové války a o její poloze nikdo 40 let nevěděl. Až v roce 1984 o ní začal americký obchodník Danny Douglas jednat s tehdejším československým velvyslancem ve Vídni.

Před 2 týdny 02:33

Hudební tip: Lake Malawi naladěni na prosluněné dovolenkové tracky

Tuzemská indie-popová kapela Lake Malawi – v základu tvořena zpěvákem Albertem Černým a baskytaristou Jeronýmem Šubrtem – se letos opět hlásí o slovo s čerstvými singly Spinning nebo Mermaid Surf Club, které předznamenávají vydání jejich nové desky. Tento měsíc stihli také odehrát živý koncert v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Koho Albert a Jeroným řadí mezi své hudební objevy?

Před 2 týdny 01:58

Tip Terezie Kovalové: Hudebnice Emika vystoupí v Planetáriu Praha se speciálním 360° videomappingem

Violoncellistka Terezie Kovalová pro vás opět připravila doporučení na zajímavé koncerty či divadelní představení. Ve čtvrtek 22. září vystoupí britská hudebnice Emika v Planetáriu Praha. Živě představí materiál z připravovaného trojalba Vega, které oficiálně vyjde letos v listopadu. Koncert je doplněn o speciální videomapping určený pro kopule od maďarského vizuálního umělce Lázslóa Bordose a nabídne jedinečný 360stupňový zážitek.

Před 3 týdny 01:34

Tip Terezie Kovalové: Britský hudebník Sohn představí v pražské MeetFactory novou desku Trust

Violoncellistka Terezie Kovalová si pro vás tento týden připravila celou řadu koncertních doporučení. Už v pondělí 12. září se můžete vypravit do pražské MeetFactory na vystoupení Christophera Michaela Taylora, který posledních deset let vystupuje pod pseudonymem Sohn. Britský rodák zabodoval u posluchačů i kritiky hned s debutem Tremors. A jen před pár dny vydal očekávanou čtvrtou dlouhohrající desku Trust.

26. srpen 2022 01:31

Výletní tip Martiny Bulánkové: Sirný pramen v Lužických horách nemá se sírou nic společného

Cestovatelka Martina Bulánková z webu Akční rodiče pro vás i vaše ratolesti připravila další doporučení na letní výlet. Tentokrát radí výpravu k Sirnému prameni do Lužických hor. Pramen je specifický vodou s nízkým obsahem kyslíku a vysokým obsahem železa. Přesně v takovém prostředí se daří bakterii Leptothrix ochracea, která způsobuje originální žluté zbarvení pramenu. Právě to bylo v minulosti mylně považováno za síru. Původní název si ale zachoval dodnes.

25. srpen 2022 02:24

Hudební tip: Pam Rabbit je věrná svým tiktokovým favoritům

Tuzemská zpěvačka a songwriterka s arménskými kořeny Pam Rabbit je známá pro své obratné mísení češtiny s angličtinou. Po vydání chytlavého singlu Stuck In The Cloud a čerstvém podpisu u major labelu vystoupila v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Při té příležitosti se podělila o aktuální, na TikToku trendující tracky, na nichž si ujíždí.

18. srpen 2022 02:31

Hudební tip: Duo Hello Marcel se plaví na vlnách šťavnaté elektroniky

Svitavské hudební duo Hello Marcel si získává srdce fanoušků svou taneční elektronikou, upřímným citem pro kruté beaty a duchaplnými texty s poselstvím. Také ale hýří vtipem. Potom, co jsme si s nimi trsli naživo v proskleném studiu během další Radio Wave Studio Session, nám Michael a Adam prozradili, co aktuálně poslouchají.

16. srpen 2022 01:48

Tip Juliany Maškrtnice: Jedinečný zážitek s jídlem a hudbou uprostřed lesů, to je festival ME ZE

Pekařka a moderátorka magazínu Ve vlastní šťávě Juliana Fischerová Maškrtnica pro vás tento týden vybrala gastro tipy napříč Českem. Už v sobotu 20. srpna se můžete vypravit na originální festival jídla, zvuku a světel ME ZE. Jedinečný zážitek probíhá uprostřed lesů a hájů v usedlosti Hanuska. Těšit se můžete na jeden den a jednu noc programu, včetně několika hudebníků z domácí alternativní scény. V ceně vstupenky je neomezená konzumace všech pokrmů.

12. srpen 2022 02:03

Výletní tip Pavla Sladkého: Spojte procházku v přírodě s návštěvou letního kina

Cestovatel a moderátor pořadu Casablanca Pavel Sladký pro vás tento týden připravil výletní doporučení spojené s filmem. Radí navštívit některá z letních kin, která na vás zapůsobí svým intenzivním postsocialistickým duchem. Řada letních kin vzniklých během minulého režimu je dnes stále funkčních. Většinou mají podobu betonových amfiteátrů a snímky promítají na nabílené zděné plátno.

9. srpen 2022 03:31

Tip Jakuba Pavlovského: Thriller Muž bez tváře má nadčasovou zápletku, která funguje i po 40 letech

Moderátor pořadu Záložka Jakub Pavlovský si pro vás tento týden připravil další tip na letní četbu. Tentokrát doporučuje tvorbu skotského spisovatele a bývalého novináře Petera Maye. Při výběru knihy od tohoto autora pravděpodobně nikdy nešlápnete vedle. Poznávacím znamením tvorby Petera Maye je kvalitní text, neotřelá zápletka, věrohodné postavy i jejich pocity a detektivní téma hledání.