Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Tinnitus neboli ušní šelest, který pacienti popisují jako šumění, zvonění, hučení nebo pískání

Co tinnitus způsobuje, jaký má vliv na kvalitu života pacientů i jak se dá léčit, na to se budeme Iva Gornisiewicze z Oddělení ORL Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Naďa Čvančarová.

18:50

Lékárna

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zdraví a zdravém životním stylu.

Web

Před třemi dny 25:16

Přibývá lidí, kteří špatně slyší už v mladém věku. Jak si sluch chránit?

S přibývajícím věkem se mnoha lidem horší sluch. Bývá to přirozený jev souvisejíccí se stárnutím organizmu. Je ale pomětrně dost lidí ve středním a mladém věku, kteří už teď špatně slyší. Mají totiž nenávratně poškozený sluch z nadměrného hluku.

Před týdnem 24:46

Mezi nejčastější deformity končetin patří kladívkové prsty. Trápí hlavně starší lidi

Kladívkové prsty nebo také tzv. skrčeniny prstů patří mezi nejčastější deformity končetin. Souvisejí s rozpadající se nožní klenbou, ochabnutím svalů a degenerací vazů a trápí hlavně starší lidi. Více řekne primář ortopedie Nemocnice Karviná-Ráj Martin Holinka.

Před 2 týdny 31:01

Lékové poradenství na míru a další služby lékárníků

Asi mezi námi není nikdo, kdo by alespoň jednou za čas nevyhledal služby lékárny. Vybrat si můžeme z jejich kamenné a internetové podoby. Co od lékárníků můžeme čekat?

14. červenec 2022 25:26

Jaký režim bychom měli dodržovat ve dnech, kdy teploty přesáhnout třicítku?

Jak poznáme, že je náš organizmus přehřátý a jak se bránit horku v případě, že máme povolání, které obnáší třeba práci na přímém slunci? Odpoví Jan Václavík, přednosta Interní a kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.

7. červenec 2022 18:58

Vadné držení těla a nevhodné pohybové návyky nás provází celý život

Jaké potíže a omezení přináší v seniorském věku? A jaké jsou nejčastější důvody pro vyhledání rehabilitace? Odpoví fyzioterapeutka Andrea Papežová z oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL v Ostravě-Vítkovicích. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Petra Štrymplová.

7. červenec 2022 23:17

Vadné držení těla a nevhodné pohybové návyky

Kolikrát člověk od maminky slyšel, že se nemá hrbit a že má stát nebo sedět rovně? Vadné držení těla a nevhodné pohybové návyky nás provází celý život.

30. červen 2022 28:16

Slunce dává důležitý vitamin, současně ale škodí, připomíná dermatoložka Zajícová

Léto je spojeno s pobytem na sluníčku, které nám dodává vitamín D. Může ale i škodit. Jak? Na to jsme se ptali dermatoložky Sylvy Zajícové.

23. červen 2022 24:32

Onemocnění a poruchy štítné žlázy se můžou projevovat i únavou nebo suchou kůží

Únava, suchá kůže, výrazná změna hmotnosti nebo také zimomřivost a poruchy spánku. Tak se může projevovat onemocnění štítné žlázy. Ta totiž produkuje životně důležité hormony, jejichž absence nebo nadbytek má různé projevy.

16. červen 2022 21:29

Úrazy páteře. Jak jsou lékaři schopni taková poranění léčit

Pády z kola a elektrických koloběžek, autonehody i skoky do vody - to je jen částečný výčet aktivit, kvůli kterým řada lidí končí v péči specialistů s vážnými úrazy páteře a míchy.