V českém znění
Epizoda 197. duben 2022

Poslechněte si podcast: Tímto hlasem zpívaly princezny z pohádek vašeho dětství

Desítky dabingových rolí, primárně pěveckých. Ariel, Kráska a zvíře, Nala ze Lvího krále, Jenny z Forresta Gumpa. Všechny tyto role spojuje jedno: Zpívaly nebo mluvily hlasem Jany Mařasové. Jméno vám možná až tak povědomé není, hlas ale určitě ano. Propůjčila ho totiž všem významným hrdinkám od Disneyho v 90. letech.

19:35

V českém znění

Vydává: Novinky.cz

Podcast o známých hlasech, neznámých tváří. To je pořad V českém znění doprovázený moderátorem Richardem Wágnerem.

Web

Epizoda 36Před pěti dny 56:56

V dětských pohádkách dobrý zpěv ocení hlavně rodiče, z falešných tónů jsou na prášky

Do pořadu V českém znění zavítalo již několik dabérů, herců a zpěváků, ale je to poprvé, co je dalším hostem Richarda Wágnera hudební režisér. Ondřej Izdný je také muzikálový zpěvák a herec. Režíroval Toy Story 4, Úžasňákovi 2, Simpsonovi, Myšáka Mickeyho nebo Rychlou rotu a zahrál si v muzikálech Do naha, Starci na chmelu nebo v Pomádě.

Epizoda 35Před 2 týdny 21:18

Kultovní hlas dokumentů či Rockyho: Když po něčem toužím, tak to nikdy nevyhraju

Jeho hluboký hlas znáte díky dabování drsných mužských rolí, mezi které patří legendární Sylvester Stallone, Morgan Freeman, Samuel L. Jackson nebo Jean Renoir. Jedná se o Pavla Rímského, který kromě dokumentárních filmů a audioknih nadaboval i psa Scooby-Doo ze stejnojmenného seriálu a je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 343. listopad 2022 39:14

Na to že je mi skoro třicet, dodnes mluvím osmileté kluky, říká dabér s nestárnoucím hlasem

Namluvil roli Phinease v dnes už kultovním kresleném seriálu Phineas a Ferb, také propůjčil svůj hlas hlavnímu hrdinovi Wadeovi ve filmu Ready, Player one. Robin Pařík s věčně mladým hlasem je dalším hostem podcastu V českém znění.

Epizoda 3320. říjen 2022 25:55

Přišlo mi, že jsme úplně stejné, říká o představitelce Jessicy Fletcherové její dvorní dabérka

Kromě zpěvu a herectví se Hana Talpová věnuje více než 60 let dabingu. Jejím hlasem v češtině promlouvá například legendární postava Jessicy Fletcherové v americkém televizním seriálu To je vražda, napsala. „Vzpomínám na tento seriál s láskou, každá série byla skvělá. Ona byla báječná, velmi optimistická,“ říká Talpová.

Epizoda 326. říjen 2022 33:23

Pavel Soukup dokumenty miluje. A ještě za ně dostávám peníze, směje se

Nadaboval Arnolda Schwarzeneggera, Bruce Willise, Roberta Redforda, Sylvestera Stallona a mnoho dalších. Mezi nejoblíbenější práce Pavla Soukupa však patří dabování francouzských filmů a komentování dokumentů. Známý herec a dabér je tentokrát dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 3122. září 2022 49:00

Jeden z nejobsazovanějších českých dabérů si splnil sen díky návratu animované legendy

Hlas Petra Neskusila na sebe poprvé ve větší míře přitáhl pozornost v české verzi pohádky Karlík a továrna na čokoládu. Od té doby má za sebou již tisíce dabingových projektů. Jak přiznal, úplně největší srdeční záležitostí je pro něj nyní namlouvání audioknih, přesto pro něj dabing zůstává alfou a omegou jeho práce.

Epizoda 308. září 2022 28:10

Hlas Semira Gerchána slyšíte v televizi skoro každý den, aniž byste o tom věděli

Bohdan Tůma propůjčil svůj hlas Semiru Gerchánovi v sedmadvaceti řadách Kobry 11, mluví ale také ústy mimozemšťana Alzáka nebo několika postav z legendárních Simpsonů.

Epizoda 2925. srpen 2022 23:06

Jeden z nejobsazovanějších českých dabérů současnosti srší skromností

Dabuje již půl století, z toho třicet let doktora Dlahu ze seriálu Simpsonovi a svůj hlas propůjčil také legendárnímu mistru Yodovi nebo strýčkovi Skrblíkovi. Bohumil Kalva, který je hlasem postav mnoha starších pánů, je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 2811. srpen 2022 23:05

Svým hlasem prodává matrace a daboval sexsymbol devadesátek

Více než dvacet let dabuje herce Davida Duchovnyho, který byl z jedním největších sexsymbolů devadesátých let. Jeho hlas je notoricky známý z dokumentů i teleshoppingu. Herec a dabér Ladislav Cigánek je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 2728. červenec 2022 24:00

Jejím hlasem skřehotají krvinky i destičky. Lucie Vondráčková pro děti dabuje ráda

Zpěvačka, dabérka nebo také Al Lambertová a Meg Griffinová. Kromě těchto rolí si zahrála také krvinku nebo docentku Voseckou v seriálu Arabela. Řeč je o Lucii Vondráčkové, kterou si do pořadu V českém znění pozval Richard Wágner.