Zprávy ze Severu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Těžaři chtějí u Počapel na Litoměřicku po roce 2024 těžit štěrkopísek

V Počaplech na Litoměřicku se 25. ledna v 17:00 setkají tamní obyvatelé s vedením Terezína a zástupci společnosti České štěrkopísky. Ta chce právě u Počapel začít s těžbou.

02:10

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Včera 01:54

Teplický soud bude muset znovu projednat kauzu napadení mladíka na koupališti v Dubí z roku 2018

Kauza napadení mladíka na koupališti v Dubí na Teplicku se vrací před teplický okresní soud. Na základě odvolání státní zástupkyně a některých obžalovaných o tom rozhodnul ústecký krajský soud. Incident se odehrál na dubském koupališti v roce 2018, kdy šestice mužů napadla mladíka, který se snažil urovnat hádku dvou žen.

Včera 01:57

V Klášterci nad Ohří vyroste nová lázeňská budova. Stavět se má začít příští rok

Historické lázeňské budovy na břehu Ohře v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku doplní moderní funkcionalistická budova. Rozhodlo o tom představenstvo akciové společnosti Lázně Evženie, kterou vlastní Léčebné lázně Jeseník a Klášterec nad Ohří. V rámci architektonické soutěže vybírali ze tří návrhů.

Včera 01:59

Pečovatelkou roku 2022 se stala Dana Kondrová z azylového domu pro ženy v Mostě

Původně pracovala v sázkové kanceláři, kde si prošla syndromem vyhoření. Rozhodla se proto změnit zcela svou profesi. Před pěti lety nastoupila do pobočky Diakonie v Mostě, kde se stala pečovatelkou v azylovém domě pro ženy a děti v tísni. Letos Dana Kondrová převzala Národní cenu pečovatelských služeb za pečovatelku roku 2022 v kategorii pobytových služeb. Jak sama říká, ocenění ji motivovalo do další práce, hlavně s malými dětmi.

Před dvěma dny 01:59

Rekonstrukce budovy bývalého bowlingu v Křešicích vzbudila nevoli obyvatel

Proměna budovy bývalého bowlingu v Alzheimer centrum v Křešicích u Děčína rychle pokračuje. Stavba ale vzbudila rozruch mezi tamními obyvateli. Nelíbí se jim, že stavební firma umístila zázemí pro dělníky a materiál na hřiště před hasičskou zbrojnicí, která se staveništěm sousedí.

Před dvěma dny 01:58

Zemědělci na Lounsku a Žatecku se obávají přemnožení hrabošů polních

Populace hraboše polního od podzimu vzrostla. Zjistila to pozorování Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Přemnožení hrabošů podle nich hrozí zejména na Moravě, ale také v části Ústeckého kraje.

Před dvěma dny 01:47

Stovky demonstrantů podpořily stávkující zaměstnance továrny Nexen u Žatce

Až 300 lidí se podle odhadů pořadatelů sešlo 6. února na demonstraci u továrny Nexen v průmyslové zóně u Žatce. Výrobna pneumatik je od osmý den ve stávce. Odbory žádají vedení jihokorejské společnosti, aby s nimi jednalo o kolektivní smlouvě a zvýšení platů. Zástupci firmy ale podle odborářů sociální dialog odmítají. Další vyjednávání by mělo být 7. února v poledne.

Před třemi dny 02:01

Technické služby v Litvínově mají za sebou první měsíc svozu odpadu. Vyměnit musely tisíce popelnic

Před měsícem začaly odpad v ulicích Litvínova na Mostecku svážet tamní technické služby. Vystřídaly soukromou společnost, které na konci minulého roku vypršela smlouva. Město muselo nakoupit a v lednu postupně rozvézt tisíce popelnic na tříděný i směsný odpad. Ty původní si totiž odvezla společnost Marius Paedersen.

Před třemi dny 01:45

Krajský soud se vrátil k napadení mladíka na koupališti v Dubí

Krajský soud v Ústí nad Labem se začne 6. února zabývat téměř pět let starým případem napadení mladíka na koupališti v Dubí. Proti rozsudku teplického okresního soudu se totiž odvolali obžalovaní muži.

Před pěti dny 00:29

Ústecký krajský úřad chystá nové stanovení aktivní zóny záplavových území kolem Labe

Nová nařízení podle kritiků zásadně omezí život lidí v okolí řeky.

Před šesti dny 02:00

Rekonstrukce tramvajové trati mezi Mostem a Litvínovem finišuje

Dva roky trvala rekonstrukce části tramvajové tratě mezi Mostem a Litvínovem. Cestující museli používat náhradní autobusy. Původně se měly tramvaje vrátit na koleje už loni v lednu. Práce ale zkomplikoval stav mostů na trati. Bylo třeba je zbourat a postavit nové.