Hobby magazín
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Termovize odhalí příčiny úniku tepla. A nebojte se větrat, jinak umřete v plísních, varuje odborník

Ani kvalitní systém topení s úspornými spotřebiči nemůže zajistit u starších domů a bytů úspory, když z nich teplo uniká. Jak ušetřit teplo umožňuje tzv. termovize. Na trhu je hodně firem, které by měly umět pomocí termokamery najít slabá místa domu, bytu a odhalit příčinu úniku tepla.

03:17

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Včera 03:16

Sekačky a křovinořezy ukládáme k zimnímu spánku. Na co nezapomenout?

Ještě možná naposledy posečete trávník a sekačkou seberete spadané listí, křovinořezem zlikvidujete nálety, motorovou pilou pokrátíte poslední metry dřeva na zimu a začnete tyto zahadní pomocníky ukládat k zimnímu spánku.

Před dvěma dny 02:52

Jak naučit kočku na škrabadlo a ušetřit tak váš nábytek

Mnozí chovatelé koček to znají – pořídí kočce krásné luxusní škrabadlo, ale ona jím pohrdne a nadále škrábe nábytek nebo sedačku. Kočičí vychovatelka Kateřina Štiblická říká: „Co se líbí vám, nemusí se líbit vaší kočce.“ A to je právě umění odhalit, co kočce vyhovuje a jít tomu naproti.

Před pěti dny 01:30

Krtonožka je postrachem zahrádkářů. Jak zabránit jejímu řádění?

Krtonožka obecná je druh rovnokřídlého hmyzu, který zůstává v utajení. Žije totiž skrytě pod zemí.

Před týdnem 03:05

Máte na letošní zimu zakoupené dřevo? Ověřte si, že je opravdu suché

Z důvodu vysokých cen za energie a plyn se mnoho lidí letos snaží topit dřevem. Mnozí to navíc budou touto cestou letos zkoušet poprvé. Pavel Ulrich, obchodní ředitel společnosti Almeva East Europe, radí topit výhradně suchým dřevem. Pokud nemáme jinou možnost, je nutné alespoň maximálně zvýšit údržbu topného tělesa i spalinové cesty.

Před týdnem 03:00

Irský cob kdysi ve své domovině tahal cikánské vozy. U nás vyhrává vozatajské závody

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí Vladimír Štursa koně do zápřahu, a ve stáji má i irského coba.

Před týdnem 02:57

Čím je starší, tím je hezčí, tvrdí o jedlém kaštanovníku zahradník Chlouba

Když se řekne kaštan, vybaví se nám ve většině případů jírovec maďal. My si ale tentokrát povíme o, u nás méně známém, jedlém kaštanovníku.

Před 2 týdny 02:35

Má přezdívku kari ze Středomoří. Smil italský se ale jako koření moc nehodí

Říká se mu i maggi ze Středomoří, stojí za tím jeho intenzivní vůně. Smil italský je ale hodně hořký, v kuchyni s ním proto zacházejte velmi opatrně.

Před 2 týdny 02:59

Jak může ucourané vodítko pomoct přivolat psa? Poradí zkušená psovodka

Známá psovodka Klára Hlubocká je pro pozitivní motivaci psů. Ovšem součástí takové výchovy jsou nejen odměny, ale i tresty.

Před 3 týdny 03:22

Hobby magazín: Ke kácení stromů a keřů je nutné povolení od určité velikosti či plochy, úřady ho mohou i zakázat

Kácení stromů a keřů je někdy nutností na zahradách i na pozemcích ve volné krajině. Kdy a co se smí kácet a kdy je potřeba povolení? Závisí na velikosti stromu či rozloze keřů. Kácení vám však úřady nemusí povolit.