Host Frekvence 1
29. listopad 2019

Poslechněte si podcast: Tereza Hofová: Závěrečné epizody seriálu Dáma a Král byly práce snů

Hosta Frekvence 1 si v éteru Frekvence 1 poslechnete od pondělí do pátku vždy mezi 9. a 10. hodinou. Dnešním hostem byla herečka Tereza Hofová. Proč se rozhodla odstěhovat na Island? Jaký je rozdíl mezi severským a českým školstvím? A co si myslí o české pivní kultuře? Poslechněte si celý rozhovor!

17:08

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 15:41

Stáňa Šlosserová: Nejvíce mě překvapil Johnny Depp. Je to vtipný a zajímavý člověk, který se stará o své okolí

Dnes pojedeme na módní vlně. Do studia k nám dorazila kostýmní výtvarnice světových rozměrů Stáňa Šlosserová. Jaké světové hvězdy oblékala? Pro koho ušila svůj první model? Jaký má ona sama šatník? Která slavná osobnost jí mile překvapila? Pracuje raději doma nebo v zahraničí? Jaký byl nejšílenější kostým, který dělala? Proč si nevěřila a proč jí nikdo nedoporučil studovat výtvarnou školu? Jaké materiály se nedoporučují používat? Poslechněte si celý rozhovor.

Včera 26:40

Jiří Macháček (MIG 21): Zásadní je, aby písnička vyvolala emoce. Hudba je k tomu ideální nástroj

Středy u nás patří Music Studio Live a dnes k nám zamířila naše oblíbená skupina MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem. Jaké předměty Jirkovi šli a které naopak? A proč nesměl zpívat nahlas na hudební výchově? Které písničky na koncertech fungují? Jak dlouho musí řešit termíny s natáčením a koncerty? Stalo se ze si musel odskočit z natáčení na koncert? Má kapela nějaké speciální požadavky? Byl dříve zpěvák nebo herec? Jak se jmenovala jeho první kapela a jak dlouho trvala? Chtěl by někdy hrát sám sebe? Poslechněte si celý rozhovor.

Před dvěma dny 15:28

Vlasta Horvát: Když začne člověk hrát na piano, tak je to to nejlepší, co člověk může udělat

Dnes k nám do studia dorazil zpěvák Vlasta Horvát. Je ranní ptáče nebo spíš noční sova? Toužil někdy koncertovat v zahraničí? Jaký byl jeho největší koncertní trapas? Letos slaví 18 let od Superstar, chystá něco speciálního? Bude mít koncert nějakou speciální show a proč se bude konat v divadle? Jak se s odstupem dívá na pěvecké soutěže? A co by řekl dceři, kdyby chtěla do soutěže? Poslechněte si celý rozhovor.

Před pěti dny 29:52

Taťána Makarenko a finalistky Miss Czech Republic 2023: Dívky jsou vzdělané, zapamatovatelné a konkurence schopné

Dnešní ráno bylo na Frekvenci 1 plné krásy. Hosty Lubky a Míry byly finalistky Miss Czech Republic 2023 v čele se zakladatelkou a ředitelkou soutěže Taťánou Makarenko. Podle ní je každý ročník lepší a lepší. Dívky jsou vzdělané, zapamatovatelné a konkurence schopné, protože nejde jen o krásu, ale celkově o osobnost. Všech 11 finalistek se posupně vystřídalo u mikrofonu a zodpověděly zajímavé otázky včetně té oblíbené: Proč by právě ony měly být vítězkami? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 15:02

Hana Dvorská: Už jsem měla zlomené obě ruce, obě nohy i obratle. Nejčastěji se zraním při tréninku

Páteční ráno na Frekvenci 1 nám zpestřila kaskadérka Hana Dvorská. Jaký sport už má dneska v osm ráno za sebou? Jakým způsobem se dubluje někdo, kdo má třeba přes sto kilo? Kolikrát může v jednom filmu vybouchnout? Je pojištěná? Co všechno dělá jako trenérka? Kde se kaskadéři učí svému řemeslu? Jsou pořád čeští kaskadéři ve světě tak oblíbení? Je horší točit v zimě léto nebo v létě zimu? A s jakými hollywoodskými hvězdami pracovala? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 11:45

Kalkulátor Jakub Kvášovský: Když je otázka z mého oboru, bojím se, abych nebyl za debila

Dnes ráno byl hostem Lubky a Míry na Frekvenci 1 Kalkulátor z Na lovu Jakub Kvášovský. Jako učitel by mohl mít problém s absencemi kvůli rozhovorům. Jak jeho život celebrity ve škole akceptují? Jaké otázky má nejradši? Jaká byla jeho nejoblíbenější hra, když byl malý kluk? Jak se do této soutěže dostal? Kolikrát byl v AZ kvízu? Do jaké televizní soutěže by nikdy nešel? Jak velký zájem mají jeho žáci o Na Lovu? A co ho dokáže při soutěžit opravdu vyvést z míry? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 08:41

Zdeněk Godla: Když jsem poprvé točil postelovou scénu, měl jsem pocit, že podvádím manželku

Ráno na Frekvenci 1 obohatil tým Lubky a Míry herec Zdeněk Godla. Při té příležitosti se ho zeptali na pár zajímavých věcí. Dělá kromě herectví ještě něco jiného, nebo už je herec na plný úvazek? Jaká byla nejtěžší role, kterou kdy točil? Které natáčecí místo se mu líbilo nejvíc? Jak si padl do oka s Rytmusem, se kterým točil poslední film? Které roční období má nejradši? Jak zvládá změnu času? A proč se hodlá zúčastnit fackované? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 12:59

Tomáš Magnusek: Nepiji, nekouřím, neberu drogy, ale zase rád jím

Dnes za námi dorazil režisér a herec Tomáš Magnusek. S Lubkou a Mírou se bavili především o režírování, o hubnutí a o učení. Při jakém natáčení ho nejvíc vypeklo počasí? Kolik nejvíc lidí musel najednou režírovat? Jaké je jeho nejoblíbenější dietní jídlo? O kolik kilo je lehčí oproti poslední návštěvě na Frekvenci 1? Jak se mu podařilo zhubnout? Co by poradil těm, kterým se to stále ještě nepodařilo? Čemu se režijně momentálně nejvíc věnuje? Proč se na rok vrátil do školy jako učitel? Co ho po takové době překvapilo? Jaký by měl být podle něj správný učitel? A jaký má názor na to, že se pro základní školu možná zruší známkování? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 12:05

Andrea Kalivodová: Rusalka v Hybernii bude úplně jiná. Je zvláštní, smyslná, krásná a tajemná

Ráno jsme se ponořili do světa opery s pěvkyní Andreou Kalivodovou. V pátek 24. března ji čeká premiéra Rusalky v divadle Hybernia, kde hraje ježibabu, v čem bude představení jiné? Mají pěvci oblíbené období, kdy se jim lépe zpívá? Kde všude ji mohou fanoušci v následujících měsících vidět? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:21

Na internetu je snadné udělat si na někoho názor. Nehejtujte lidi, snažte se je poznat, radí Petr Ludwig

Ráno jsme si povídali se spisovatelem Petrem Ludwigem, autorem bestselleru Konec prokrastinace a podcastu DEEP TALKS. Prozradil nám, jakou netradiční brigádu dělal na gymnáziu, podle čeho si vybírá do podcastu hosty, co je jeho tajná zbraň při rozhovorech? Myslí si, že knihy přežijí nebo bude v popředí více mluvené slovo? Chystá další knihu? Jak vnímá na internetu kritiku? Poslechněte si rozhovor.