Alex a host
26. září 2022

Poslechněte si podcast: Tereza Bebarová: Pepa Maršálek mě naučil, že péct se musí hlavně s láskou

Herečka a dabérka, která byla 15 let hvězdou seriálu Ulice, z něj nakonec musela nedobrovolně odejít. Dostala ale další velkou příležitost a stala se moderátorkou kulinářské soutěže Peče celá země.

29:15

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před třemi dny 23:12

Prosincovému vysílání budou kralovat Pochoutkové Vánoce, říká ředitel regionálního vysílání rozhlasu

„Mám radost, že jsme letos zrealizovali Humoriádu na cestách nebo v létě projekt Cesta okolo Česka, kde jsme posluchačům dávali tipy na zajímavé výlety a zároveň jsme soutěžili o atraktivní pobyty,“ říká v pořadu Alex a host ředitel regionálního vysílání Jan Menger, který představil i vánoční projekty. A co Český rozhlas nabídne posluchačům v příštím roce, kdy bude slavit 100 let?

Před čtyřmi dny 29:18

Operní pěvec Marian Vojtko: Ze zdi jsem strhl lebky a vylepil tam Pavarottiho a Dominga

Má hlas jako zvon. Patří mezi operní a muzikálové zpěváky. V muzikálech ztvárnil Barona Prášila, Draculu nebo Fantoma opery, vystupuje se 4 Tenory a dal se na doktorandské studium.

Před pěti dny 25:59

Herci dostali video, aby se doma mohli učit čarovat, říká režisér pohádky Princezna zakletá v čase 2

Pokračování pohádky Princezna zakletá v čase je právě v kinech. Hlavní postavy zůstaly, přibyly ale efekty a triky. A příští rok na jaře bude mít premiéru Zatmění, další film režiséra a scenáristy Petra Kubíka.

Před šesti dny 25:56

Zpěvačka si před vystoupením musí hlídat, co pije a jí. Jednou mě zradila káva, říká Edita Randová

Vystupovala v Barceloně, Miláně, Sydney nebo v Chicagu, zpívala i v newyorské Carnegie Hall a dobyla i kolébku opery Itálii. Tomu ale předcházelo studium ekonomie a práce na letišti.

Před týdnem 26:47

Diabetolog Martin Prázný: Léčba cukrovky není o jednom rozhodnutí, pacient potřebuje životní plán

Diabetes neboli cukrovka je onemocnění velmi rozšířené a v posledních 50 letech stále stoupá. Často se odhalí při preventivní prohlídce. „Máme nezdravý životní styl, málo pohybu a stres. Hodně lidí, když chtějí zahnat stres, se jde najíst,“ vysvětluje profesor Martin Prázný, vedoucí diabetologického centra v Praze na Bulovce.

Před týdnem 23:43

Michael Kocáb o sametové revoluci: Některé věci jsem opravdu pochopil až po 30 letech

Michael Kocáb je nejen nadaný hudebník, byl jednou z výrazných postav sametové revoluce a zvažoval kandidaturu na prezidenta.

Před týdnem 28:09

Textař Richard Bergman: Coco Chanel jsem se vloudil do života a její síla mě uchvátila

Patří mezi naše nejúspěšnější textaře a hudební skladatele. Psal pro Karla Gotta, Ivetu Bartošovou a dodnes spolupracuje s Michalem Davidem. S ním připravuje nový muzikál Coco Chanel. Kromě toho se setkal s Jaroslavem Foglarem.

Před týdnem 27:07

Režisér Jaroslav Soukup: Policii Modrava bych možná točil dál, problém jsou ale náměty

Na kontě má filmové trháky, jako jsou Vítr v kapse, Kamarád do deště, Byl jednou jeden polda nebo úspěšný seriál Policie Modrava. „Chtěl jsem točit autenticky na Šumavě, nebo nikde.“

Před týdnem 25:37

Zpěvačka Heidi Janků: Života si teď víc užívám, objevila jsem ženský svět

Heidi Janků zanedlouho oslaví neuvěřitelné 60. narozeniny, je stále plná energie a těší se na koncerty se svou kapelou. „Slavím i 40 let na scéně, ale to je tak velký číslo, že to ani nepropaguju,“ usmívá se a kroutí hlavou, jak to uteklo.

Před 2 týdny 27:02

Ortoped František Picek: Když budete chtít v padesáti dělat to, co v patnácti, koledujete si o úraz

František Picek je ortoped, sportovní traumatolog a podiatr. V roce 2014 svému prvnímu pacientovi voperoval do kolene kolagenový implantát. Složení implantátu mělo zaručit znovuobnovení růstu kloubní chrupavky.