Zprávy ze Severu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Teplickou MHD bude od nového roku provozovat příspěvková organizace města

Dopravce omezil v Teplicích od poloviny listopadu provoz MHD. Vysvětluje to vysokou nemocností řidičů. Změny budou platit do konce roku, pak městskou hromadnou dopravu přebírá organizace města.

02:03

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Dnes 01:43

Škody na rybách podle rybářů na severu Čech rostou. Nejčastěji za ně mohou kormoráni a vydry

Rybáři na severu Čech letos přišli o víc ryb než loni. Dravci, jako jsou kormoráni nebo vydry, podle dat Severočeského rybářského svazu způsobili milionové škody. Další ryby letos doplatily na rychlé změny počasí.

Dnes 02:31

Sbírka Krabice od bot skončila. Dárky pro děti ze sociálně slabých rodin ale mohou lidé nosit dál

Charitativní předvánoční sbírka Krabice od bot sice skončila 5. prosince, dárky pro děti z chudých rodin ale mohou lidé stále přinášet. A to do Diakonie Českobratrské církve evangelické, která tuto sbírku pořádá.

Včera 01:47

Okresní soud v Teplicích se bude opět zabývat případem rvačky na koupališti v Dubí

Pět let starý incident z koupaliště v Dubí na Teplicku se vrací k okresnímu soudu. Ústecký krajský soud vyhověl odvolání státního zastupitelství a tří obžalovaných a původní rozsudek zrušil.

Včera 02:06

Ústí nad Labem bude příští rok hospodařit s obřím schodkem. Podle vedení města kvůli investicím

Ústí nad Labem plánuje příští rok hospodařit s téměř tři čtvrtě miliardovým schodkem. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválila rada města. Podle vedení krajského města bude schodkový rozpočet výrazně investiční a bude ho krýt například úvěr. Opoziční zastupitelé naopak hovoří o špatně plánovaných akcích.

Před dvěma dny 02:01

Diecézní charita v Litoměřicích má nové Intergrační a komunitní centrum pro uprchlíky z Ukrajiny

V Litoměřicích můžou váleční uprchlíci z Ukrajiny nově využít služby Integračního a komunitního centra Svit. Pracovníci centra se zaměří na poradenství, psychosociální podporu, tlumočení i volnočasové aktivity pro děti uprchlíků.

Před dvěma dny 02:10

Devět projektů z Ústeckého kraje se představuje na aktuální putovní výstavě Má vlast cestami proměn

Každoroční putovní výstava spolku Cestami proměn představuje proměny různých staveb v průběhu času. Fotografie s příběhy ukazují stav před opravou a po ní. Z letošní téměř stovky přihlášených proměn je devět z Ústeckého kraje.

Před dvěma dny 01:41

Mikuláš, čert a andělé nadělovali dětem v úterý v Mostě ve speciální tramvaji

Téměř dvě stovky dětí z Mostu dostaly 5. prosince nadílku od Mikuláše, čerta a andělů ve speciální tramvaji. Mikulášskou tramvaj připravilo město společně s dopravním podnikem a mosteckým Střediskem volného času.

Před třemi dny 01:58

Mezi Mostem a Litvínovem začala jezdit tradiční Mikulášská tramvaj

Mezi Mostem a Litvínovem jezdí 5. prosince speciální Mikulášské tramvaje. Mezi cestujícími chodí známá trojice – Mikuláš, anděl a čert, kteří po cestě nadělují dětem dobroty a drobné dárky.

Před třemi dny 01:51

Lidé bez domova mohou v mrazivých nocích využít kromě nocleháren i krizové židle

Současné mrazivé noci mohou lidé bez domova přečkat v noclehárnách nebo na krizových židlích. Na Teplicku je pět lůžek v azylovém domě v Duchcově a v Teplicích na dvou místech zhruba 20 krizových židlí. Ty jsou k dispozici od 4. prosince.

Před třemi dny 01:59

V Česku je nedostatek parkovacích míst pro nákladní auta. ŘSD proto plánuje budování nových

Příští rok vzniknou podél českých dálnic dvě nová parkoviště pro kamiony. Na jejich přípravě pracuje Ředitelství silnic a dálnic, které plánuje navíc čtyři stávající odpočívky rozšířit. V dalších letech by mohla parkoviště pro nákladní auta vzniknout například v blízkosti Pražského okruhu nebo na severu Čech.