Zprávy ze Severu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Teplice představí připravovanou proměnu okolí vlakového nádraží

Okolí teplického vlakového nádraží by se mělo proměnit. Město chce vylepšit celý prostor kolem historické budovy, kterou Správa železnic začala loni opravovat. Návrh územní studie představí Teplice veřejnosti 16. ledna od 15:30 v zasedací místnosti magistrátu.

01:42

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Dnes 01:54

Zaměstnanci z továrny Nexen u Žatce chtějí vyšší mzdy. Vyhlásili proto časově neomezenou stávku

Zaměstnanci jihokorejské továrny Nexen Tire u Žatce stávkují. Cílem je uzavření kolektivní smlouvy, ve které odbory žádají pro zaměstnance například zvýšení mezd. Stávka podle odborářů zastavila provoz továrny na pneumatiky.

Dnes 01:56

Svoz objemného odpadu se letos v Teplicích uskuteční jen jednou – v březnu

V Teplicích letos změní termíny pro přistavení velkokapacitních kontejnerů. V ulicích už budou jenom během března, zatímco dosud to bylo 4krát ročně. Město chce přimět lidi k větší odpovědnosti a třídění.

Dnes 03:09

České Švýcarsko: Ochránci přírody instalují do říčky u Dolského mlýna inkubátory s lososími jikrami

Ochránci přírody uloží 31. ledna do plovoucích inkubátorů v říčce Jetřichovická Bělá u Dolského mlýna v Českém Švýcarsku 100 000 kousků jiker lososa obecného. Ve speciálních schránkách se jikry vyvinou v rybí potěr, který bude možné zhruba v dubnu do říčky vypustit.

Dnes 02:08

Zaměstnanci továrny na pneumatiky u Žatce zahájili 31. ledna stávku za vyšší mzdy

Zaměstnanci továrny Nexen Tire Europe u Žatce vstoupili 31. ledna v 8:00 do časově neomezené stávky. Podle zástupců odborů je cílem uzavření kolektivní smlouvy, ve které žádají například zvýšení mezd a příplatků.

Včera 01:53

Socha vojáka v litoměřických Jiráskových sadech dál budí emoce. Vznikla i petice na její odstranění

Nejdřív šlo o pomník Františka Josefa I., pak Stalina, od 70. let stojí v Jiráskových sadech v Litoměřicích socha sovětského vojáka. Od vypuknutí války na Ukrajině ve městě budí silné emoce. Nejdřív byla potřísněná červenou barvou, pak kdosi podstavec sochy přemaloval na pračku. K odstranění pomníku teď vyzývá i nová občanská iniciativa.

Včera 01:59

Klášterec nad Ohří letos instaluje fotovoltaické panely na střechy svých budov

Až polovinu nákladů na elektřinu mají ušetřit fotovoltaické panely na střechách domova pro seniory a kulturního domu v Klášterci nad Ohří. Radnice je nainstaluje v letošním roce. Například městským sociálním službám totiž v minulém roce kvůli rostoucím cenám elektřiny stouply náklady až o 100 procent.

Včera 02:02

Vedení Žatce představí na veřejném setkání s lidmi projekty na vylepšení města

V rozpočtu Žatce pro letošní rok je 800 000 korun na vylepšení města. Mohou je dostat projekty, pro které bude hlasovat nejvíc obyvatel.

Před čtyřmi dny 02:43

Lázně v Klášterci nad Ohří řeší, kdo bude novým správcem léčivých pramenů

Klášterec nad Ohří na Chomutovsku řeší správu léčebných pramenů. Doteď se o ně staral nájemce tamních lázní – společnost ARC Med. Město ji ale od ledna odmítlo platit za údržbu pramenů s tím, že o dotaci rozhodne v únoru. V té době už by totiž mělo být jasné, kdy správu léčivých pramenů převezme společný podnik města a Priessnitzových lázní Jeseník. ARC Med proto od správy pramenů odstoupil.

Před čtyřmi dny 01:56

Na severu Čech začíná lyžařská sezona. Většina areálů může o víkendu spustit vleky

Lyžařská sezona je tady. Sněžení a chladné počasí umožní areálům na severu Čech už tuhle sobotu spustit vleky. Jejich majitelé a provozovatelé vhodné podmínky pro zasněžování a úpravu sjezdovek dlouho vyhlíželi. Dočkali se i běžkaři. Bílé stopy jsou částečně upravené v okolí Cínovce, v horách nad Telnicí, na Děčínském Sněžníku a na Polevsku.

Před čtyřmi dny 02:12

Činoherní studio v Ústí nad Labem uvede premiéru hry Hanzelkazikmund (zde jsou lvi)

První letošní premiéra Činoherního studia v Ústí nad Labem zavede diváky do dalekých krajin. Autoři se inspirovali objevitelskými cestami Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky v 50. letech 20. století.