Xaver a host
28. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Tenista Jan Kodeš: Na kurtu se musíte spolehnout jenom sám na sebe, nikdo vám nepomůže

Na oslovení tenisová legenda je Jan Kodeš zvyklý. „Slyším to docela rád a nevadí mi to, protože jsem něčeho docílil a něco dokázal,“ říká jeden z nejlepších československých tenistů historie.

30:37

Xaver a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory, které mají šťávu.

Web

16. prosinec 2021 30:01

František Ringo Čech: Fotbalistou jsem se sice nestal, ale obraz ode mě má i Schwarzenegger

Jezdí s divadlem, maluje, píše texty. Je autorem úsměvné parodie na známou pověst Dívčí válka, která se stala třetí nejhranější hrou v historii českého divadla. „Divadelní vědci to nechtějí přiznat, protože to považují za hanbu divadelnictví. Ale už měla přes dva tisíce repríz a já tu hru mám rád,“ říká František Ringo Čech.

14. prosinec 2021 26:08

Herečka Kateřina Macháčková: To, že vypadám mladě, je asi tím, že mám infantilního ducha

Uznávaná herečka, oblíbená pedagožka a publicistka. Tím vším je Kateřina Macháčková, kterou diváci znají už od konce šedesátých let minulého století. Letos oslaví 72. narozeniny, ale nikdo by jí takový věk nehádal. „To, že vypadám mladě, je asi tím, že mám infantilního ducha,“ komentuje to s úsměvem.

9. prosinec 2021 30:03

Zdeněk Zelenka: Scénář k Lásce nebeské jsem zřejmě vymyslel v narkóze

Dvorní režisér Jiřiny Bohdalové se v posledních letech stal i režisérem muzikálů. Čerstvým kouskem je Láska nebeská. „Kde dostanu zajímavý tvůrčí úkol, tam jdu,“ říká Zdeněk Zelenka.

7. prosinec 2021 30:44

Helena Vondráčková: Moje práce mě bude bavit až do smrti, pokud mi samozřejmě bude fungovat hlas

„Když jsem dnes přišla do téhle budovy Českého rozhlasu, padl na mě takový pocit něčeho krásného, mladého,“ přiblížila své pocity legendární zpěvačka.

2. prosinec 2021 27:03

Veronika Jeníková: Role Vendulky v Ordinaci ovlivnila i můj život, šla jsem studovat medicínu

Herečka Veronika Jeníková je žena činu. Loni udělala zkoušky na medicínu a ve svém věku se stala studentkou. „Rozhodla jsem se zkusit něco jiného.“

30. listopad 2021 29:19

Bohuš Matuš: Muzikál Dracula byl zásadní. Karel Svoboda mi řekl, že se do showbyznysu moc nehodím

Zpěvák s vynikajícím hlasovým fondem Bohuš Matuš účinkoval v mnoha muzikálech, v anketě Český slavík skončil v roce 2003 na 3. místě a ve stejném roce získal i 3. místo v televizní anketě Týtý. V poslední době však plnil stránky bulváru spíš svým vztahem s téměř o 30 let mladší přítelkyní Lucií, se kterou má dceru Natálku. „Narozením Natálky jsem naplněný, vždycky jsem si myslel, že zůstanu sám. A najednou jsem se opravdu zamiloval.“

25. listopad 2021 30:14

Cestovatel a fotograf Richard Jaroněk: Mám rád velké zubaté bestie, které umí kousnout

Richard Jaroněk je světově uznávaný cestovatel, fotograf a potápěč. Nejvíce mu učarovala Afrika, kam podnikl už více než 110 cest. „Jsem ortodoxní fotograf africké fauny. Do Afriky jezdím více než 25 let, každý rok na několik měsíců.“

23. listopad 2021 27:22

Samson Lenk: Poslední dobou poslouchám nejradši ticho, lépe se dostavuje nápad

Samson Lenk i v době koronavirové natočil novou desku. „Nabouralo mě čelně prase a přestal mi fungovat levý prostředníček. Když jsem se z toho dostal, měl jsem nastřádáno a všechno jsem natočil.“

18. listopad 2021 28:27

Moderátor Petr Jančařík: Lidi by se neměli mračit, je dobré si užívat, že jsme tady na světě

Petr Jančařík je moderátor a herec, který zároveň už mnoho let točí i rozhlasové nahrávky z divadla s názvem Neočekávaný dýchánek: „Točím to tak dlouho, že už bych měl za to snad dostat metál,“ směje se snad vždy dobře naladěný host.

16. listopad 2021 26:39

Kateřina Neumannová: Kdyby mi někdo dal startovní číslo, zase bych jela nadoraz

Olympijskou vítězku a mistryni světa v běhu na lyžích Kateřinu Neumannovou čeká úplně nová role – stane se moderátorkou nové stanice Českého rozhlasu Radiožurnál Sport, která začne vysílat 21. května. „Mám velkou trému a respekt.“ Koho pozvala jako prvního hosta?