Lékárna
11. květen 2023

Poslechněte si podcast: Miniinvazivní zákroky vbočeného palce a dalších deformit nohou

Tématem je vbočený palec a další deformity nohou, které se dají napravovat miniinvazivními zákroky, hostem primář ortopedického oddělení nemocnice Karviná-Ráj Martin Holinka. Díky šetrné operační technice mají pacienti menší pooperační bolesti a rychlou rekonvalescenci.

24:20

Lékárna

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zdraví a zdravém životním stylu.

Web

Před týdnem 24:34

Angiolinka FNO. Pracoviště, kde lékaři předvádějí neuvěřitelné výkony

Hostem bude šéflékař angiolinky Fakultní nemocnice Ostrava Václav Procházka. Na jeho pracovišti lékaři provádějí doslova neuvěřitelné výkony. Je to pracoviště, kde jde každou minutu o život.

Před 2 týdny 25:40

Chodí se do LDN umírat nebo následná péče vrací pacienty zpět do života?

Budeme bořit mýty o léčebnách dlouhodobě nemocných. Pracuje v ní totiž i Zornitza Petrova Markantová, vedoucí lékařka oddělení následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Je přesvědčena o tom, že její pracoviště pomáhá lidem vrátit se do života.

Před 3 týdny 24:11

Léčba nehojících se ran a defektů u diabetiků a pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko

Tématem je léčba nehojících se ran a defektů, kterými nejčastěji trpí diabetici a pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Hostem je Lenka Krupová, specialistka na léčbu chronických ran z Fakultní nemocnice Ostrava.

31. srpen 2023 23:44

Hostem bude neurolog, ředitel Centra zdravotnického výzkumu Lékařské fakulty Ostravské univerzity, profesor David Školoudík

Zeptáme se ho, jak předcházet cévním mozkovým příhodám. Ty jsou totiž hlavním důvodem trvalé invalidity v naší dospělé populaci. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Naďa Čvančarová.

31. srpen 2023 21:08

Jak předcházet cévním mozkovým příhodám? Ptali jsme se neurologa

Cévní mozkové příhody jsou totiž hlavním důvodem trvalé invalidity v naší dospělé populaci. Hostem ve studiu byl neurolog, ředitel Centra zdravotnického výzkumu Lékařské fakulty Ostravské univerzity, profesor David Školoudík.

24. srpen 2023 29:22

S Lucií Houfkovou, nutriční poradkyní nemocnice v Krnově, probereme diety při osteoporóze a při některých onemocněních zažívacího traktu, například při refluxu a vředové chorobě

Dotazy volejte na 596112266, moderuje Ivana Šuláková.

24. srpen 2023 27:19

Diety při osteoporóze a některých onemocněních zažívacího traktu

Téma pro Lucii Houfkovou, nutriční poradkyni nemocnice v Krnově, která přijala pozvání do naší rozhlasové Lékárny.

17. srpen 2023 27:42

S profesorem Janem Krhutem, přednostou Urologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava, se zaměříme na inkontinenci, její příčiny i moderní možnosti léčby

Dotazy volejte na 596112266, moderuje Naďa Čvančarová.

10. srpen 2023 22:25

Jednodenní chirurgie v ortopedii a šetrné zákroky

Šetrnější miniinvazivní zákroky v rámci jednodenní chirurgie, včetně artroskopie kloubů. Hostem je Martin Holinka, primář Ortopedického oddělení a Centra chirurgie nohy Nemocnice Karviná-Ráj.

3. srpen 2023 25:59

Porod císařským řezem má své výhody, ale i rizika

Porody císařským řezem. V jakých situacích k nim lékaři přistupují, jaké jsou jeho výhody či nevýhody a rizika? Ptali jsme se Ondřeje Šimetky, přednosty porodnicko-gynekologické kliniky ostravské fakultní nemocnice.