Poradna
23. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Tématem bude včelaření a hostem specialista na chov včel

Dotazy volejte na 596112266, moderuje Artur Kubica.

22:14

Poradna

Vydává: Český rozhlas

Odborníci vám poradí, jak v konkrétních situacích postupovat.

Web

Před dvěma dny 24:59

Bezúdržbová zahrada jako fenomén současnosti

Mohla by být zahrada navržena a vytvořena tak, aby starost o ni byla opravdu minimální? Ptali jsme se zahradní specialistky a návrhářky Galiny Slívové.

Před týdnem 24:23

Dobrovolnictví v sociálních službách. Jak se můžete zapojit

Dobrovolníci v sociálních službách. Jak se dobrovolníkem stát a v jaké oblasti se člověk může zapojit? Poradí Šárka Petrželová ze Slezské diakonie, koordinátorka projektů a tuzemského dobrovolnictví.

Před 2 týdny 20:58

Genealogie. Jak si sestavit rodokmen a zjistit víc o historii vlastního rodu

Zajímá vás historie vašeho rodu a rádi byste si sestavili rodokmen? Poradí vám edukátorka Muzea Těšínska Petra Nevölošová, která v muzeu vede pravidelná genealogická setkání.

Před 3 týdny 24:18

Senioři za volantem

S Pavlem Blahutem, koordinátorem BESIPu pro Moravskoslezský kraj probereme možná rizika a potíže, která mohou při řízení vozidla potkat řidiče ve starším věku. A připomeneme i povinné pravidelné lékařské prohlídky. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Petra Štrymplová.

10. leden 2023 27:58

Přestaneme s novým rokem kouřit? A co udělat, aby se nám to opravdu podařilo

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí bývá i to, že už konečně přestaneme kouřit. I o tom jsme mluvili s Annou Šnajdrovou, koordinátorkou Regionálního centra podpory zdraví Moravskoslezského kraje při Státním zdravotním ústavu Praha.

3. leden 2023 25:00

Jak udržovat krmítko, jak vlastně ptáky v zimě krmit a čím je nekrmit

Pozorujete rádi ptáky na krmítkách a taky jim rádi sypete? Jak by mělo vypadat správně udržované krmítko a jak vlastně ptactvo krmit? Nejen o tom bude řeč s Janem Kašinským ze Záchranné stanice Bartošovice.

27. prosinec 2022 21:11

Sebeobrana. Jak se zachovat při napadení, zda se tahat o kabelku, jak zacházet s pepřovým sprejem

Co vše rozumíme pod pojmem sebeobrana, co se zvládneme sami naučit či jak řešit určité modelové situace, probereme s instruktorem sebeobrany a emeritním důstojníkem Policie ČR René Kaniokem.

20. prosinec 2022 23:11

Zima v lese. Myslivec poradí, na co si dát pozor, nebo jak poznat nebezpečné zvíře

Myslivec Ivan Hoch poradí, jak se teď v zimě chovat v lese, co dávat zvěři do krmelců, na co si dát pozor i jak se pozná nebezpečné zvíře.

13. prosinec 2022 23:18

V tlačenicích se stáváme terčem různých nenechavců. Na jaké finty kapsářů se připravit?

Advent by měl být obdobím klidu a pohody. Realita je ale často jiná. Sháníme dárky, stresujeme se v tlačenicích a taky se stáváme terčem různých nenechavců.

29. listopad 2022 21:58

Zásady společenského oblékání

Co na sebe? Věčná otázka, se kterou se musí ženy a někdy i muži vypořádat, když se chystají na nějakou slavnostní příležitost. Poradnu jsme proto tentokrát zaměřili na zásady společenského oblékání. Poradí nám s tím krejčová a návrhářka Hana Binarová z Ostravy.