Host Frekvence 1
21. červenec 2017

Poslechněte si podcast: Technologie by se nikdy neměla postavit proti lidem, říká odborník Martin Jedlička

Pozvání Frekvence 1 přijal odborník na moderní technologie Martin Jedlička, který promluvil o tom, jaké moderní technologie používáme v dennodenní praxi, aniž bychom je vnímali. S moderátorkou Markétou Mayerovou si popovídal i o tom, čím vším nás do budoucna překvapí nové typy ledniček či navigací. Znáte termín umělá inteligence? Poslechněte si velmi zajímavý rozhovor.

07:52

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 16:08

Josef Maršálek a Adriana Mašková: StarDance vyhraje ten, kdo má. Hrozně mu to přejeme, je to vydřené

Dalším vypadlým párem jsou cukrář Josef Maršálek a jeho taneční partnerka Adriana Mašková, kteří k nám dnes dorazili na rozhovor. Mají svůj tip na vítěze StarDance a shodou se ve svých tipech? Upekl Josef něco speciálně Adrianě a jaká byla její reakce? A báli se někdy čerta s Mikulášem? Jak si užili rozlučkový večírek a kdo z nich je větší pařmen? Poslechněte si celý rozhovor a podívejte se i na video.

Včera 16:23

Patrik Hartl: V prázdnotě nejsem schopný existovat. Potřebuji paralelní svět, ve kterém si vymýšlím a sním

Dnes za námi dorazil spisovatel Patrik Hartl, který nedávno vydal novou knihu Gazely. Kdy naposledy četl svojí knihu a čte si v metru? A proč se na škole maloval? Kolik času věnuje odpočinku a jak je na tom s vymýšlením nové knihy? Plánuje vždycky vydání knihy před Vánoci? A co jim doma hořelo během adventu a jak u nich vypadají Vánoce? Poslechněte si celý rozhovor.

Před čtyřmi dny 14:02

Jarda Bouzek & Tomáš Šapovalov: Nejhorší byl v Maďarsku hřebínek a koule z kohouta

V pátek ráno jsme měli na Frekvenci 1 hosty, kteří potěšili každého milovníka jídla a milovníky cestování. Jarda Bouzek a Tomáš Šapovalov jsou Jedlíci na cestách, kteří ochutnali už snad všechno na světě, i když přiznávají, že jim toho ještě hodně zbývá. Kde je nejvíc překvapila snídaně? Kdo má nejšílenější snídaně na světě? Které jídlo dne si nejvíce užívají? Kolik peněz už na svých cestách projedli? Kam se nově chystají? Už si odněkud přivezli břichabol? A co je cílem jejich projektu? Poslechněte si rozhovor.

Před pěti dny 14:57

Ivo Mravinac: Tehdejší míru svobody byste mi vy dva určitě záviděli. Mohli jsme mluvit, jak dlouho jsme chtěli

Ještě v rámci oslav třicátých narozenin Frekvence 1 dorazil za Lubkou a Mírou do studia Ivo Mravinac. Ten byl úplně prvním ranním moderátorem na F1. Pamatuje si úplně první minuty svého vysílání? S jakým pocitem odcházel z prvního vysílání? Jak na vysílání vzpomíná? Proč odešel z rádia? Čemu se věnuje dnes? Jak tenkrát vypadala příprava na vysílání? A co večírky? Poslechněte si rozhovor.

Před šesti dny 12:35

Katarína Knechtová: Poslouchat vinyl z opravdu dobrých repráků je, jako by Pink Floydi byli s vámi v místnosti

Středeční ráno s námi ve studiu strávila slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Kolik už má vánočních dárků? Jak je na tom s pečením cukroví? Jaká je pro ni nejhorší domácí práce? Jak dlouho šla do Santiago de Compostela? Co bylo na této cestě nejhorší? Má pocit, že je po této cestě jiná? Jsou na Slovensku vánoční trhy taky takový fenomén jako v Česku? Jaké speciality se tam dají ochutnat? A má doma sbírku vinylů? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 13:32

Monika Bagárová: Koncert v O2 areně beru jako dík mým fanouškům. Stojí mi za to ty náročné přípravy a stres

Krásné ráno nám na Frekvenci 1 zpříjemnila krásná zpěvačka Monika Bagárová. Povídala si s Lubkou a Mírou o dceři, o dovolených a o koncertě v O2 areně. V kolik ráno vstává? Jak se jí podařilo nastavit dceři denní režim? Jakou nejkrásnější dovolenou zažila? Kdy naposledy spala ve stanu? Co říkala na první myšlenku koncertu v O2 areně? Na jaké hosty se mohou diváci těšit? Co na Vánoce s Ruminkou plánují? A jak zvládá zprávy od lidí, kteří ji nemají rádi? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:20

Kozub a Krhut: Nebojte se přijet za námi, Ostrava kvete a náš koncert bude luxusní

V pondělí nás svou návštěvou poctilo hudební duo Štěpán Kozub a Jiří Krhut. Ty čeká na startu adventu vystoupení v Ostravar aréně (O2 aréna Ostravy), konkrétně v sobotu 2. prosince. Čím se bude toto vystoupení lišit od jejich běžných? Kdo s nimi bude vystupovat? Kolik zkoušek je před takhle velkou akcí třeba? Zúčastnili se někdy nějaké stávky? Už jim přišla nabídka na StarDance? Chodí se ještě do Ostrovní? Kde se ještě dá v Ostravě pařit? Mají před koncerty trému? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 16:05

Benefiční StarDance: Jsme první země, která má charitativní večer. V tomhle jsme unikátní, inspirovali jsme ostatní

Dnes se u nás opět nese v rytmu StarDance, ale tentokrát za námi dorazila kreativní producentka České televize Lucie Kapounová a ředitel Centra Paraple David Lukeš. Kolik tanečníků se soutěží protančilo? Kolika lidem z Centra Paraple soutěž pomohla? A jaká nej má letošní ročník? Je pravda, že je Česká televize první, která spustila benefiční večer? Kolik se vybere za jeden benefiční večer? Poslechněte si celý rozhovor

Před týdnem 14:14

Petr Vachler: Není důležitý, jak náš nový film dopadne, ale jestli se změním já sám. To platí pro každého

Dnes za námi dorazil režisér, scénárista a producent Petr Vachler. Jaké kniha ho nejvíce ovlivnila? O čem je jeho nejnovější film Tajemství a smysl života? Je náročnější disciplína sedět na place nebo u počítače? Proč se pravidelně nechává zavírat do tmy a chtěl někdy utéct? A jak dlouho už nenosí boty? Jak ho baví současná kinematografie? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 13:07

Jakub Hroneš: Snowboarding je speciální v tom, že v něm nejsou žádná pravidla, jak dělat triky

Dnes ráno za námi dorazil snowboardista Jakub Hroneš. Kde snowboardista trénuje v létě a jak taková příprava vypadá? Kde je v Česku nejlepší sjezdovka na snowboard a kdy stál poprvé na prkně? Proč jsou triky na snowboardu speciální a jak dlouho vydrží rekord? A jak je těžké dostat se do reprezentace? Potkal se někdy se svým jmenovce Jakubem Hronošem z motokrosu? Poslechněte si rozhovor.