GrowUP
10. duben 2023

Poslechněte si podcast: #talks w/ Ondřej Szturc - Otevřenost & srozumitelnost. Patří humor do církve?

Jak v církvi zařídit, aby se v ní noví lidé cítili dobře? Proč je otevřenost a srozumitelnost pro Ondru základním pilířem církve? A mají se lidé při bohoslužbě smát? O tématu otevřenosti, srozumitelnosti a naslouchání (nejen) novým lidem v církvi mluvil pastor ESK Havířov, pracovník v KAM a kolega z podcastu Nedopečeno - Ondra Szturc!

42:38

GrowUP

Vydává: Tripolis Vysočina

Církev. Tohle slovo dneska bohužel nefrčí. Může být vůbec přitažlivá? A má víra mezi mladými ještě nějaký význam? Pojďme to společně zjistit a o trochu povyrůst! - každé pondělí vás čeká příběh života víry obyčejných lidí nebo rozhovor se zajímavým hostem - každý druhý pátek se můžete těšit na inspirativní biblické vyučování GrowUP!

Web

Dnes 35:47

#Bible - Jak (ne)číst ŽALMY. Poznáte rozdíl mezi chvalozpěvem, žalozpěvem nebo díkuvzdáním?

Jaká pravidla musíme znát při četbě a výkladu žalmů? Na jaké typy se žalmy dělí? A používali je Židé jen jako určitou vycpávku při bohoslužbách? Pokračujeme v sérii: Jak (ne)číst Bibli tentokrát s Honzou Hermanem!

Před čtyřmi dny 07:42

#stories: Matěj - Lyžařský příběh o záchraně od srážky s ledovou smrtí

Příběh o neodhadnutí svých sil při lyžařském předhánění se. Příběh o záchraně od smrti či případných celoživotních následků. Příběh o Bohu, který nás jistí a stojí při nás, i když děláme hlouposti.

Před týdnem 21:21

#talks w/ Alžběta Litvanová (@BetyLit) - Jaké to je být křesťanem na sociálních sítích? /repríza/

Jaký smysl má YouTube pro církev? Jak dlouho trvá vytvoření jednoho pětiminutového videa? A jak se vypořádat s tzv. hejtry? Nejen o tom se otevřela v dnešní repríze křesťanská youtuberka Alžběta Litvanová alias Bety Lit v našem dnešním podcastovém rozhovoru!

Před 2 týdny 41:25

#Bible - Jak (ne)číst PROROCTVÍ. Jedná se opravdu o předpovídání budoucnosti?

Proč byli proroci v biblických dobách tak neoblíbení a přesto tak žádaní? Z jakého důvodu se nám prorocké knihy čtou tak těžko, ačkoliv tvoří většinu knih Bible? A na co nesmíme zapomínat při vykládání starých proroctví? V tomto vyučování nás vedl zkušený Kuba Lorenc!

Před 2 týdny 13:01

#stories: Jana - Nadějný příběh o zkušenosti z dětského domova i s psychickou nemocí /repríza/

Příběh o traumatizující zkušenosti z dětství a života v dětském domově. Příběh o člověku, který i přes své psychické problémy šíří radost ze vztahu s Bohem. Příběh o Bohu, který si k sobě přitahuje i lidi z okraje společnosti.

Před 3 týdny 40:18

#talks w/ Jan Adamec - Festival Na Výšinách. Kde se zrodila myšlenka začít křesťanský festival?

Kdy a jak přišel s nápadem udělat křesťanský festival? Jaké výzvy s sebou pořádání takové akce nese? A proč je logem letošního ročníku židle? O festivalu Na Výšinách nám povypráví jeho ředitel, Honza Adamec! webovky festivalu: https://navysinach.cz/#onas podcast festivalu: https://open.spotify.com/show/15CEtsXzDqek6LJC8hUcAC?si=cadff4647fd947e8 instagram festivalu: https://www.instagram.com/navysinach/

5. květen 2023 29:28

#Bible - Jak (ne)číst APOKALYPTICKOU LITERATURU. Je Zjevení opravdu knihou o konci světa?

Jaký historický kontext doprovází sepsání i myšlenky Janova Zjevení? Proč se nám dnes tak těžko rozumí apokalyptické literatuře? A o čem vůbec Zjevení jako příklad apokalypsy je? Poslechněte si toto vyučování ze série Jak (ne)číst Bibli tentokrát od podcastového učitele Vaška Pavlase!

1. květen 2023 15:08

#stories: Petr - Lehce kontroverzní příběh o maturitních výhodách ve vztahu s Bohem

Příběh o školních problémech a stresech spojenými s maturitními pracemi. Příběh o člověku, který si modlitbou vyžádal speciální pomoc a zvýhodnění před ostatními spolužáky. Příběh o Bohu, který nabízí svou pomoc všem, pokud se na něj spolehneme.

24. duben 2023 57:45

#talks w/ David Rajca - Restituce, investice, fundraising. Co bude s církví, až skončí peníze od státu?

Co jsou to církevní restituce, jak vznikly a co se bude dít, až skončí? Do jakých oblastí má církev investovat a jak být rozpočtově odpovědní? A jaké jsou výzvy dnešní mladé generace v církvi i mimo ni? Odpovědi na tyto otázky jsme probírali s naším dnešním hostem, ekonomem a vedoucím Odboru mládeže CB pro Moravu a Slezsko - Davidem Rajcou.

21. duben 2023 46:11

#Bible - Jak (ne)číst MUDROSLOVNOU LITERATURU. Jakou moudrost skrývají knihy Přísloví či Kazatel?

Je biblikcká moudrost pouze životní zkušeností? Co to je mudroslovná literatura a které biblické knihy do ní patří? A proč nám nestačí učit se jednotlivé verše nazpaměť? Dnešním moudrým vyučováním vás provede Honza Herman!