GrowUP
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: #talks w/ David Symon - Misie na Balkáně. Musí mít misionář pro službu zvláštní obdarování?

Co to je kroatistika a v čem pomohla Davidovi v misii na Balkáně? Jaké jsou největší kulturní rozdíly mezi jihoevropany a Čechy? A za co by nám Bosňané nejradši dali do zubů? Poslechněte si nový rozhovor s misionářem, učitelem, misijním pastorem a kroatistou - Davidem Symonem!

34:48

GrowUP

Vydává: Tripolis Vysočina

Církev. Tohle slovo dneska bohužel nefrčí. Může být vůbec přitažlivá? A má víra mezi mladými ještě nějaký význam? Pojďme to společně zjistit a o trochu povyrůst! - každé pondělí vás čeká příběh života víry zdánlivě obyčejných lidí nebo rozhovor se zajímavým hostem - každý druhý pátek se můžete těšit na inspirativní biblické vyučování GrowUP!

Web

Včera 52:26

#Bible - Víra vs. skutky. Co když se nechovám zle, ale jenom nevěřím v Boha?

Co když věřím v Ježíše, ale nechovám se podle toho? Co když se chovám dobře, ale v Boha nevěřím? A jak si vyložit různé biblické texty o víře a o skutcích, které se vzájemně rozporují? Velké biblické dilema zejména mezi apoštolem Pavlem a Jakubem rozebere v dnešní diskuzi moderátor Honza společně s kazatelem CB - Danem Litvanem.

Před pěti dny 09:14

#stories: Kamila - Dětský příběh o kráse i těžkostech uvěření v Ježíše

Příběh o tom, že i při vyrůstání ve věřící rodině člověk potřebuje svou vlastní cestu. Příběh o člověku, který se nenechal odradit těžkými věcmi a vytrvale pokračoval dál. Příběh o Bohu, který každého z nás oslovuje svým individuálním způsobem. Chcete, aby zde zazněl i váš příběh? Své příběhy posílejte na growup.tripolis@gmail.com

Před týdnem 52:55

#talks w/ Jan Valeš - Válka na Ukrajině očima vojenského kaplana

Proč se Honza rozhodl právě pro kaplanskou službu? Jak vypadá život kaplana se všemi jeho morálními výzvami? A je pro něj válka na Ukrajině jenom součást práce nebo něco víc osobního? Mým hostem byl v této epizodě Jan Valeš, pedagog a emeritní ředitel na ETS Praha, bývalý kazatel Církve bratrské a současný kaplan 44. lehkého motorizovaného praporu Jindřichův Hradec.

Před 2 týdny 01:00:56

#Bible - Modlitba. Proč některé prosby Bůh vyslyší a jiné ne?

Pokud modlitba nefunguje, proč jí miliardy lidí na celém světě každý den používají? Můžeme vůbec modlitbou změnit Boží plány? A podle jakých kritérií Bůh vybírá, kterou prosbu vyslyšet? Poslechněte si dnešní vyučování s Honzou Hermanem a po delší době opět s Vojtou Veselým!

Před 2 týdny 10:17

#stories - Ondra: Inspirativní příběh o růstu skrze osobní mentorství

Příběh o vlastních očekáváních kazatelského dítěte. Příběh o člověku, který se nechal vést zralejším křesťanem k posílení svého růstu v poznání Ježíše. Příběh o Bohu, který k nám často mluví skrze blízké osobní vztahy.

28. srpen 2023 01:05:06

#Bible - Zlo, ďábel a Bůh. Kdo může za zlé věci v mém životě?

Jaké druhy zla existují a jak si vysvětlit jejich existenci? Kde se vzal ďábel a jaká je jeho role ve světě? A znamená přítomnost zla, že dobrý Bůh neexistuje? V této epizodě opět na dálku diskutují Honza Herman a Ondra Paulus.

21. srpen 2023 14:38

#stories: Radek - Od prodeje zbraní, přes rozhovor s duchy až do Božích rukou

Příběh o zarputilém boji proti představě Boha a potřebě s ním něco mít. Příběh o člověku, který si musel projít kriminálními i duchovními boji, aby se otevřel myšlence vztahu s Bohem. Příběh o Bohu, který trpělivě vyčkává a stále nabízí svobodné rozhodnutí jít do vztahu s ním.

14. srpen 2023 38:12

#talks w/ Daniel Jokl - Dorost & skauting. Jak vypadá víra v Boha ve skautu?

Jaký je rozdíl mezi Dorostovým odborem a Dorostovou unií Církve bratrské? Proč a jak vznikla myšlenka spojit církevní práci s dětmi se skautem? A má vůbec skaut nějaké významnější duchovní prvky? Nejen na tyto otázky odpovídá celocírkevní pracovník pro dorost, předseda Dorostového odboru - Dan Jokl.

7. srpen 2023 54:36

#Bible - Kreacionismus vs. darwinismus. Byl svět stvořený v šesti dnech?

Co nám studium prvních dvou kapitol Genesis může odhalit o výkladu stvoření světa? Jaké nevysvětlitelné chyby obsahuje kreacionismus a které darwinismus? A co nám tento příběh říká o smyslu života pro člověka? V dnešní diskuzi uslyšíte Honzu Hermana společně Ondrou Paulusem.