Talk (z)lomu
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Eliška Vyhnánková: Zkrotila sociální sítě i svou introvertní povahu

Sólo hráčka a introvertka, která nervózně přešlapuje. Skočila a začala podnikat. Proškolila přes 11 000 lidí, je spoluautorkou bestselleru Jak na sítě, s partnerkou založila rodinu a právě také kvůli dceři je aktivnější v otázkách, týkající se LGBT+. Poslechněte si rozhovor s Eliškou Vyhnánkovou, která tentokrát nemluví o Facebooku, ale o sobě.

30:47

Talk (z)lomu

Vydává: Eva Čejková

Rozhovory Evy Čejkové o životě těch, kteří bázlivě nepřešlapují na břehu, ale skáčou rovnýma nohama vstříc novým výzvám. Lidsky a otevřeně.

Web

Před 2 týdny 34:48

Eliška Hašková Coolidge: Snídala s pěti americkými prezidenty, pak se vrátila hrdě do Čech

Jejího dědečka popravili nacisti, v 8 letech utekla přes Šumavu do Francie, pak pokračovala do Ameriky, kde úspěšně studovala a svou profesní kariéru zahájila v Bílém domě. Eliška Hašková Coolidge stála po boku 5 amerických prezidentů, snídala s Martinem Lutherem Kingem a v 90.letech se hrdě vrátila do Čech. Poslechněte si rozhovor s výjimečnou dámou, která věří v odvahu, respekt i důvěru.

28. prosinec 2022 33:43

Stojím po boku prezidenta, ne v jeho stínu, shodují se hrdě manželky

Tvrdohlavý, opravdový, galantní a idealista, tak popsaly své muže. Ale kdo je kdo a jaké jsou ony? Pozvali jsme partnerky i partnera našich předchozích kandidátů a vznikl rozhovor se čtyřmi dámami, jejich muži se ucházeli o post prezidenta republiky. Chtějí se stěhovat do Lán nebo už vyhlíží čas, kdy budou mít manžela jen pro sebe? Dana Středulová, Monika Hilšerová, Lilia Khousnoutdinova a Klára Fischerová, ženy, které mají něco společného a přesto jsou každá jiná. Která vás zaujala nejvíce? Nebo byste raději prvního muže?

22. prosinec 2022 32:46

Josef Středula: Hraje všechny role, které mu život nadělí. Věří si i na tu prezidentskou

Obchodního ducha a komunikační dovednosti považuje za zlaté dědictví, které mu předal jeho otec. Ví, co znamená těžká práce i prohra v podobě dvou nevydařených manželství. Dnes je trojnásobným otcem i pyšnýmu mužem právničky a suché hasičky v jedné osobě. Jak na vás působí Josef Středula, který se uchází o post prezidenta republiky?

15. prosinec 2022 34:09

Já se tak neprezentuju, já to dělám, říká hrdě Karel Janeček, podivín a muž mnoha tváří

Když jsem tento rozhovor nátáčeli, nebylo mnoho pochyb o tom, že můžeme Karla Janečka oslovovat "pane kandidáte". Přepočítali jsme se, ale přesto jej publikujeme. Naším záměrem je představit hosta z lidské stránky, mluvit o životních zlomech a poznat ho jinak, blíž. A to se tentokrát opravdu povedlo. Podivín, matematik, filantrop...o Karlu Janečkovi se mluví různě. Jak se ale vidí on sám? Na dětství nevzpomíná rád a z dospívání má spíše trauma. V průběhu dospělého života se velmi vyvíjí a mění, dnes upřímně přiznává, čeho na světě nejvíce lituje a kdy chyboval.

8. prosinec 2022 33:08

Úcta, vděk a respekt v něm vyvolaly euforii. Dnes chce být Petr Pavel prezidentem.

O jeho politické minulosti i přístupu k volbám jsme už slyšeli mnoho. Sám přiznává, že rozhodnutí kandidovat pro něj bylo zlomové. Evu Čejkovou ale také zajímá, z jakého prostředí pochází, proč si svou ženu vzal až po tolika letech a jak emočně zvládal jít do boje? O své city a bolesti se příliš nedělí, jsou však situace, kdy se slza v oku objeví. Může být Petr Pavel dobrým prezidentem České republiky?

Sezóna 2Epizoda 51. prosinec 2022 26:41

Chci dát naději všem malým holkám. Své sny si mohou plnit, věří kandidátka Danuše Nerudová

Teplo domova tvoří spolu s manželem, ve kterém má jedinečnou a upřímnou podporu. Starší syn sbírá podpisy a ten mladší dobrovolně roznáší volební letáky. Vždyť to byli oni, kdo ji motivoval k cestě "Maminka na Hrad!". Miluje přírodu, rybaří, plní si cestovatelské sny a fandí Kometě Brno. Život Danuše Nerudové působí idylicky. Kdy se ale rozbrečí a co (nebo kdo?) ji dokáže uklidnit?

Sezóna 2Epizoda 424. listopad 2022 31:20

Život je dar, i když nesplňujete tabulky, říká o smrti svého syna kandidát Pavel Fischer

Působí téměř dokonale, reálně však zažil mnoho zlomových okamžiků. Pavel Fisher pochází z katolické rodiny, proto musel hrát ve škole určitou roli a za rok 1989 se vyloženě modlil. Jak se prolíná jeho politický a osobní život? "I v té nejvyšší funkci je dobré, aby tam byli lidé kteří znají svoji identitu a nejsou připraveni dělat opičky jen proto, že se to někomu líbí," tvrdí.

Sezóna 2Epizoda 317. listopad 2022 28:48

Tomáš Zima: U sklenky vína si řekl, proč to nezkusit. Dnes kandiduje a vychovává malého syna Tomáše

Pochází z pražských Vinohrad a je na to patřičně hrdý. Stejně tak je hrdý je na své tři děti, které měl v rozmezí téměř 25 let. Jeho celoživotní láskou je medicína a kdybychom měli vyjmenovat všechny tituly, které získal, nejspíš se nevejdou do textu. On sám si přeje Českou republiku bez extrémů. Poznejte Tomáše Zimu z lidského pohledu a položte si otázku: "Přeji si já takového prezidenta?"

Sezóna 2Epizoda 210. listopad 2022 28:21

Svlékl se do půl těla, zamáčkl slzu a kandiduje na prezidenta. Otevřený rozhovor s Markem Hilšerem

Působí klidným dojmem, ikdyž vypráví, jak spálil kamarádovi žákovskou, svlékl se do půl těla a během rozhovoru zamáčkl slzu. V Madridu se naučil tango, v USA byl popelářem, v Austrálii intalatérem a také léčil nemocné v Africe.  Kdo je ten kluk z Chomutova, který svým rebelstvím vyjádřil občanský nesouhlas a teď kandiduje na prezidenta republiky? Poslechněte si pestrý rozhovor s Markem Hilšerem, který věří, že zlu se nemá ustupovat.

Sezóna 2Epizoda 13. listopad 2022 29:59

Karel Diviš: Kandidát, který čte dětem pohádky a dobře ví, že nemůže vždy jen vyhrávat

Ve speciální sérii rozhovorů vám představíme vybrané kandidáty na post prezidenta republiky z trochu jiného úhlu, toho lidského. Bez připravených odpovědí a bez hesel z kampaní. Kdo formoval kluka z České lípy, který brzy pochopil, že nemůže jen vyhrávat? Jaký je táta a jak se projevuje jeho tvrdohlavá povaha? Poslechněte si rozhovor Evy Čejkové a Karla Diviše.