22. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Talentů ubývá, je potřeba reagovat, shodují se bývalí hokejisté Milan Hnilička a Petr Nedvěd

Potkávali se v Liberci, v New Yorku a ve Spartě, strávili spolu spoustu času. „V New Yorku jsme měli skvělou partu, škoda, že to nevydrželo dýl,“ zavzpomínal Petr Nedvěd.

28:14

Slavné dvojice

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory Alex Mynářové s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.

Web

Před třemi dny 25:33

Vojtěch Vodochodský už předčí svého otce. Pro Ivana Vodochodského bylo synovo studium na DAMU šokem

Podobu byste u nich hledali marně, geny ale přeskočily. Do pořadu Slavné dvojice zavítali herci Ivan Vodochodský a jeho syn Vojtěch, kterého katapultovala role Petra Sepešiho v minisérii Iveta.

Před týdnem 32:05

Vladimír Kořen a Maroš Kramár: Umíme se hecovat a do zelí si vzájemně nelezeme

Pořad Zázraky přírody se vysílá v televizi už dvanáct let. K úspěchu přispěli i hlavní protagonisté pořadu moderátor Maroš Kramár a vykonavatel pokusů Vladimír Kořen. Ovlivnil pořad jejich vztah k přírodě?

Před 2 týdny 30:47

Genetici Václav a Jan Pačesovi: Gen sám o sobě nic nedělá, je to jen reakce na podněty z okolí

Přední vědci, otec a syn, umí číst naše geny. „Zabýváme se genetikou na molekulární úrovni. Lidský genom s dnešními přístroji umíme přečíst už během několika dnů,“ říká profesor Václav Pačes.

Před 3 týdny 28:18

Duo Kamélie: Ženské dvojice jsou problematické, my jsme si sedly pracovně i lidsky

Na hudební scéně se pohybují už čtyřicet let. Hej, pane šenku, Nečekej, Jako Robinson a mnoho dalších jsou hity pěveckého dua Kamélie, které tvoří dvě plavovlasé zpěvačky Dana Vlková a Hana Buštíková. Kromě vášně ke zpívání a barvy vlasů mají společný i rok narození a každá má jednoho syna. Na kontě mají i několik hereckých rolí.

8. červenec 2022 29:33

Zora Jandová a Zdenek Merta: Vzali jsme se jen tak mimochodem

Stabilní pár showbyznysu tvoří už přes tři desítky let a říkají, že partnerské neshody se mají překonávat, pokud to jde. „Jinak Zora je samozřejmě skvělá,“ nepřipouští si neúspěch urovnání sporu její manžel, Zdenek Merta.

1. červenec 2022 28:20

Je introvert a génius, říká Pavlína Saudková o svém muži, fotografovi Janu Saudkovi

Umělecký fotograf a novinářka jsou spolu už 17 let a zásadně si vykají. „Když chceme zdůraznit něco rádoby hodně vtipného, tak si občas i tyknem,“ říká Pavlína. „Vykání je pro mě výraz úcty,“ potvrzuje Jan Saudek.

24. červen 2022 31:30

Eva a Václav Hudečkovi: Láska podle scénáře přerostla v reálnou. Ten film byl zásadní

Spisovatelka a herečka Eva Hudečková a houslový virtuos Václav Hudeček tvoří harmonický manželský pár už neuvěřitelných 45 let. Jak se poznali a kudy se ubíraly jejich cesty?

17. červen 2022 25:09

Lucie Juřičková a Martin Zahálka: Zatímco žena dabovala Sex ve městě, já si četl a nikdy to neviděl

Lucii Juřičkovou znáte ze seriálu Ulice nebo z Básníků v roli nezapomenutelné Sáši. Martin Zahálka si zahrál ve Slunečné nebo seriálu Krejzovi. Ale i jejich hlasy vám jsou povědomé z mnoha dabingů.

10. červen 2022 27:11

Petr Janda a Pavel Sedláček: Stále koncertujeme a díváme se dopředu

Do Slavných dvojic zavítali dva rockeři a kamarádi. Frontman kapely Olympic Petr Janda a průkopník rokenrolu u nás Pavel Sedláček se poznali už na konci 50. let, kdy se scházela parta lidí nadšených pro rokenrol. Tehdy se vytvořilo hudební podhoubí a v 60. letech začaly vznikat kapely. „Pamatuji si, jak mě Karel Svoboda přemlouval, ať nehraju rokenrol, a pak ho sám hrál s Mefistem,“ vzpomíná Pavel.

3. červen 2022 28:22

Adriena a Luděk Sobotovi oslavili 40 společných let: Humor je pro manželství hodně důležitý

Loni v srpnu oslavili 40. výročí svatby. „Luděk nemá rád oslavy, já je mám zase naopak hrozně ráda. Ale přežil to a já dostala květiny, miluju hortenzie,“ rozplývá se Adriena.