Taktovka
NejnovějšíPřed šesti dny

Poslechněte si podcast: Šimon Voseček a Robert Jindra. Světová premiéra aneb Jeden stvořil, druhý provedl

Před více jak dvaceti lety vystudovali Pražskou konzervatoř, před nedávnem (6. 11.) stanuli na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina – jeden jako dirigent, druhý coby autor. Hosty Taktovky jsou skladatel Šimon Voseček a hlavní hostující dirigent SOČRu Robert Jindra. Kromě spolupráce během nastudování novinky Šimona Vosečka a světové premiéry vzpomínají oba na mezníky v kariéře, zmiňují zdroj inspirace, sny a přání. Pořadem provází Jana Trojanová.

27:31

Taktovka

Vydává: Český rozhlas

Aktuální dění a nové nahrávky Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Web

28. říjen 2023 24:03

Český debut a cesta za snem. Houslistka María Dueñas hostem Taktovky

Španělská houslistka María Dueñas svou uměleckou vyzrálostí, interpretací a škálou barev linoucích se z nástroje okouzluje jak široké publikum, tak odbornou kritiku. Českému publiku se poprvé představila společně se SOČRem a pod taktovkou Petr Popelky v Houslovém koncertu brněnského rodáka Ericha Wolfganga Korngolda.

29. září 2023 27:31

Zapomenutá flétna i velká jména 97. sezony rozhlasových symfoniků

Jediný český rozhlasový orchestr vstupuje do nové, 97. koncertní sezony. Bohatou dramaturgii představí ředitel rozhlasových symfoniků Jakub Čížek. Prozradí i co obnáší jeho práce pro orchestr a jak odolávat stresu. U mikrofonu ho vystřídá dlouholetý člen SOČRu, sólo flétnista Mario Mesany. Poodhalí nejednu vtipnou příhodu ze života profesionálního hudebníka a pozve na komorní koncerty konané ve Studiu 1 Českého rozhlasu. Provází Jana Trojanová.