- Podcasty
- Studio N

Poslechněte si podcast: Tajná služba ukázala na Hrad. Další posun v čínském dopisu
Tajné služby senátorům potvrdily, že Hrad velmi pravděpodobně inicioval vznik dokumentu z čínské ambasády, který byl nalezen u zesnulého šéfa Senátu Jaroslava Kubery. Kvůli této informaci, kterou Deník N zveřejnil už koncem března, hrozí kancléř Vratislav Mynář naší redakci žalobou. Nové okolnosti popisují reportéři Lukáš Prchal a Jakub Zelenka.
Studio N
Podcast Deníku N. Investigativa, zásadní události a jízlivé poznámky s Filipem Titlbachem.
Příští stanice: kulturní válka. Co si odnést z kauzy Hlavák?
Když Praha odhalila vítězný návrh na novou halu hlavního nádraží, rozhořel se spor. Potřebujeme ji? Je odvážná, nebo laciná? A respektuje urbanistický kontext hlavního českého města? Hlavní otázky nám ale unikají, píše ve svém komentáři Prokop Vodrážka, který v Deníku N píše o veřejném prostoru. Prokop je hostem podcastu Studio N.
Odvrátil Fiala kolaps zdravotnictví?
Premiér Petr Fiala se domluvil s organizátory protestu lékařů na prozatímním řešení. Nabídl skoro 10 miliard korun na růst platů ve všech nemocnicích. Lékaři přitom chtěli od pátku omezit péči jen na tu akutní, lidé s odložitelnými potížemi si na ošetření měli počkat. A hlavním důvodem protestů měly být nadměrné přesčasy ve zdravotnictví. Budou tedy lékaři sloužit beze změn? A jak přidání peněz souvisí s nedodržováním pracovní doby? To jsou otázky pro Ivu Bezděkovou, redaktorku Deníku N se zaměřením na zdravotnictví. Moderuje Filip Titlbach.
Jak se radikálové šikují do eurovoleb
Politické strany se už připravují na eurovolby. V létě příštího roku bude chtít v koalici uspět nejen ODS. Síly spojily i SPD s Trikolorou, komunisté se šikují do levicové koalice Stačilo!. Jaké mají šance? A s jakou strategií Tomio Okamura a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná k volbám přistupují? Filip Titlbach se ptá analytika Deníku N Jana Tvrdoně.
Jak se k nám dostal ruský plyn
I když je plynovod Nord Stream poškozený, do Česka přesto začal znovu proudit ruský plyn. Ministerstvo průmyslu se přitom začátkem roku chlubilo, že se ho země už zcela zbavila. Jak se sem tedy dostal? A nakolik jsme závislí na Putinově režimu? Filip Titlbach se ptá ekonomického redaktora Deníku N Jana Úšely.
Expremiér Ódor: Fico pod svá křídla sjednotil celou dezinformační scénu
„Fico velmi dobře ovládá technologii moci. Je to talentovaný politik, který dokáže pohnout masami a využívat strach. Zatím to ale nedokázal tak systematicky jako Orbán,“ říká v rozhovoru s Filipem Titlbachem slovenský expremiér Ľudovít Ódor. Míří Slovensko do minulosti? Jak zastavit odchod mladých lidí ze země? A jak se mění perspektiva střední Evropy? Poslechněte si záznam Studia N live z pražského Divadla Bez zábradlí.
Proč se školy na den zastavily
V Česku začala celodenní výstražná stávka. Kromě firem je do ní zapojena většina českých základních, středních i mateřských škol. A to výrazná většina: podle školských odborů dnes zcela zavřelo nebo omezilo provoz 74 procent všech regionálních škol. Premiér Petr Fiala přitom k protestu uvedl, že objem financí mířících do školství neustále roste. Kdo tedy říká pravdu? A za co se dnes ve skutečnosti stávkuje? Hostem Studia N je dnes programový ředitel vzdělávací neziskové organizace EDUin Miroslav Hřebecký.
Fico útočí. Podaří se mu umlčet média?
Premiér Robert Fico pokračuje v žonglování se slovenskou demokracií. Naposledy začal bezprecedentně útočit na nezávislá média v zemi, když oznámil přerušení komunikace se čtveřicí tamních médií – Denníkem N, deníkem Sme, zpravodajským webem Aktuality.sk a nově i nejsledovanější televizí Markíza. Podaří se mu umlčet novináře a novinářky? Filip Titlbach se ptá reportérky slovenského Denníku N Veroniky Folentové.
Jste spíš Češi, nebo Evropané?
Co pro nás znamená být Evropany a Evropankami? A proč se k Evropské unii nejlépe staví mladí lidé? Ve Studiu N live se moderátoři Filip Titlbach a Vítek Svoboda ptají expremiéra a bývalého eurokomisaře Vladimíra Špidly, redaktorky a moderátorky Jolany Humpálové z webu Voxpot a editorky Evy Soukeníkové z webu Refresher.
Převrat v OpenAI. Co se to děje v ústředí umělé inteligence
Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman byl zbaven své funkce. Představenstvo ho na hodinu vyhodilo, protože „nebyl ve své komunikaci vždy upřímný“. Vzhledem k významu firmy, jejíž ChatGPT teď používají stovky milionů lidí, je to krok, který budí pozornost a vede k divokým spekulacím. Co se děje v jedné z nejdůležitějších firem současnosti? A proč to teď zase vypadá, že se Altman do své funkce vrací? Filip Titlbach se ptá vědeckého redaktora Deníku N Petra Koubského.
Argentina si do čela zvolila „šílence“ s motorovou pilou
Novým argentinským prezidentem bude krajně pravicový kandidát Javier Milei. Výstřední ekonom, který ve druhém kole voleb zvítězil s 56 procenty hlasů, je zapřisáhlým libertariánem. Slibuje zrušit peso a zavést dolar, zrušit centrální banku a zpochybňuje klimatickou krizi. Koho si to osmá největší země světa zvolila do svého čela? A jaká rizika představuje? Filip Titlbach se v podcastu ptá publicisty Františka Kalendy.