Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Tachov jako poslední okresní město v Plzeňském kraji zvolil nové vedení

Po komunálních volbách mají už všechna okresní města v Plzeňském kraji nové vedení. Tím posledním, které vybralo nové představitele radnice, je Tachov. Do jeho čela usedl 52letý Petr Vrána ze sdružení Volím Tachov.

02:56

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Před dvěma dny 03:34

Osamělé seniory a nevidomé propojují Návštěvy POTMĚ

Nevidomí lidé na jedné straně, osamělí senioři na druhé. Projekt Návštěvy POTMĚ dokazuje, že si vzájemně dokážou pomoci a být si prospěšní.

Před dvěma dny 03:40

TOTEM hledá dobrovolníky. Mohou pracovat s dětmi či seniory, nebo pomoci v ubytovně pro uprchlíky

Speciální adventní kalendář otevírá na svém webu regionální dobrovolnické centrum TOTEM v Plzni. Místo cukrovinek najdeme v jednotlivých políčkách konkrétní příležitosti pro zájemce o dobrovolnickou činnost.

Před třemi dny 03:48

Borská přehrada se opět pyšní plovoucím vánočním stromkem

Hladinu vodní nádrže České údolí neboli Borské přehrady v Plzni opět rozzáří vánoční stromek. Čtyřmetrový kužel ozdobený světelnými řetězy zde pluje už podruhé.

Před čtyřmi dny 03:06

Západočeská galerie v Plzni představuje autora, který se převážně věnoval ilustracím pohádek

Výstava nese název Václav Karel: obrazy, ilustrace, pohádkový svět. Instalována je v přednáškovém sále Západočeské galerie v Plzni a představen je průřez umělcovou tvorbou. K prohlédnutí jsou Karlovy ilustrace českých pohádek, ale také jeho rané malby.

Před čtyřmi dny 03:13

Opravené silnice a most v Luženicích na Domažlicku už slouží řidičům

Řidiči v obci Luženičky, konkrétně v části Luženice, u Domažlic se mohou radovat. Nový povrch mají v jejich obci dvě silnice III. třídy, a to ve směru z Luženic do Domažlic a také z Luženic do Horšovského Týna. Opravený je i mostek a vjezdy do přilehlých nemovitostí.

Před čtyřmi dny 03:36

Hospic svatého Lazara v Plzni pořádá on-line benefiční aukci

Pořídit si nějaké umělecké dílo nebo šperk a zároveň tak pomoci. Přesně to umožňuje už pátý ročník on-line benefiční aukce pro Hospic svatého Lazara v Plzni, která byla právě spuštěna.

Před čtyřmi dny 02:59

Muzeum ve Stříbře zve na vánoční výstavu. Cukroví nejíst! Je ze sádry

Ve stříbrském muzeu mají novou výstavu, jmenuje se Zimní čas je tu zas a nainstalovali ji Jarmila Straková a Jiří Sauko.

Před pěti dny 03:02

Dárci věnovali plzeňskému útulku pro zvířata rekordní částku

Útulek pro zvířata v nouzi v Plzni na Borských polích opět po roce otevřel sbírkovou pokladnu, do které přispívají Plzeňané a další návštěvníci. Letos lidé darovali do kasičky i na účet rekordních více než 330 tisíc korun.

Před pěti dny 03:37

Sociálním službám rostou provozní náklady, ve hře je změna úhradové vyhlášky

Vysoké ceny pohonných hmot netrápí jen přepravní společnosti nebo dopravní podniky, ale také terénní sociální služby. Auta jsou přitom pro jejich fungování a dojíždění za klienty domů zásadní.

Před šesti dny 03:36

Proslulý betlém z pórobetonových tvárnic ve Zruči-Senci se opět rozrostl

Na mnoha místech republiky můžeme v době předvánoční a vánoční vidět různé betlémy. Asi nikoho nepřekvapí papírový, keramický nebo dřevěný. Ve Zruči-Senci na severním Plzeňsku jsou ale originální – mají betlém z pórobetonových tvárnic.