2. červen 2022

Poslechněte si podcast: Syndrom vyhoření se netýká jen práce, varuje psychoterapeutka

Jak častý je v současné společnosti syndrom vyhoření, jak vzniká a čeho všeho se může dotknout? Nejen o tom se bavíme s psychoterapeutkou Zuzanou Hrochovou.

13:50

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Dnes 15:47

Pondělním hostem Dopoledního expresu bude Ing. Pavel Benda

, Ph.D. - ornitolog a ředitel Národního parku České Švýcarsko. O požáru, ale i o budoucnosti parku si s ním povídala Veronika Králová.

Před třemi dny 17:17

Hostem Dopoledního expresu dnes bude ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje MUDr. Lenka Šimůnková

Tématem dnešního povídání bude aktuální situace ve výskytu koronaviru v Ústeckém kraji. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před čtyřmi dny 18:50

Jezte plevel, vzkazuje lidem výživová poradkyně

Hostem v našem studiu je tentokrát výživová poradkyně Veronika Hájková, lektorka kurzů zdravého vaření. Bavíme se s ní nejen o bylinkách, ale také o tom, co všechno je možné fermentovat a jak.

Před pěti dny 16:02

V Litvínově funguje symfonický orchestr. Zatím nás to moc baví, konstatuje jeho dirigent

V Litvínově funguje už nějaký čas symfonický orchestr, který navázal na litvínovskou prvorepublikovou tvorbu. Jeho dirigentem je Jakub Tomáš, kterého jsme si pozvali do našeho rozhlasového studia.

Před týdnem 19:07

S písničkářem, hudebním skladatelem a textařem Mírou Kuželkou nejen o muzice

Co nejvíc překvapilo muzikanta a textaře Míru Kuželku v Toskánsku? Jaký je jeho vztah k dovolené u moře? A jak se vůbec dostal k muzice? Nejen na to se ho ptá moderátorka Eva Bucharová.

Před týdnem 22:28

Eliška Kaplicky Fuchsová o životě s architektem Janem Kaplickým a jeho odkazu

Eliška Kaplicky Fuchsová vzpomíná na Jana Kaplického. Vypravuje o prvním setkání s tímto významným architektem, o jeho práci, o jejich společném životě i o dcerce Johance, která se narodila v den jeho smrti.

Před týdnem 16:22

Plísňové onemocnění: jak mu předcházet a jak ho léčit? Odpovídá kožní lékařka Eva Novotná

Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění. Jak mu předcházet a jak jej léčit? O tom se bavíme s kožní lékařkou Evou Novotnou.

Před týdnem 21:58

Závislost na hazardu se dá dlouho tajit, v tom je její zákeřnost, konstatuje odborník

Závislost na hazardu se, na rozdíl od závislosti například na alkoholu nebo drogách, lépe tají. Proto bývá odhalena až ve velmi pokročilé fázi.

Před týdnem 16:19

Nejvíce bariér je v lidských hlavách, říká vozíčkář z Děčína

Aleš Černohous je fotograf, grafik a peer-mentor. Peer-mentoring spočívá v pomoci lidem s poraněním míchy, kteří skončili na kolečkovém křesle, začlenit se do běžného života, doma i na veřejnosti, ve světě plném bariér.

Před 2 týdny 19:11

Hostem Dopoledního expresu dnes bude vedoucí poříčního oddělení ppor

Bc. Dušan GÜTTNER. Policie ČR na vodě a u vody - prozradí, jak probíhají kontroly vůdců malých plavidel, rybářů, řeč bude i o prevenci úrazů při provozování vodních sportů. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.