Host ve studiu
27. říjen 2022

Poslechněte si podcast: SWAP aneb výměna věcí, to je zábava. Spolek Na Dvoře ve Vrchlabí sdružuje lidi, které moc baví život

Pojďte si zaswapovat a dejte starým věcem nový život. Konzum je out a swap je váš nový obchoďák. Přesně tak to říká Vanda Nováková z vrchlabského Spolku Na Dvoře, která do krkonošského města tento nový druh akcí, kdy si lidé nic nekupují, ale věci vyměňují, přivedla.

09:42

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 04:55

Odhalená tajemství cancáků a kronik. Jiří Karas Jůzl zmapoval celou historii trampingu na Trutnovsku

Jiřího Karase Jůzla znají všichni Trutnováci, kteří milují tramping. A o této vášni je také nová kniha, kterou držím v ruce, s názvem Tramping na Trutnovsku v oblasti Sudet. Kniha cestovatele, muzikanta, vodáka a dobrodruha s velkým trampským srdcem Jiřího Karase Jůzla, kterého vítám ve studiu.

Před čtyřmi dny 10:40

Práce strážníků je služba veřejnosti, říká Miroslav Hloušek, bývalý ředitel hradecké městské policie

Hradecké městské policii dlouhých 17 let šéfoval ředitel Miroslav Hloušek. Teď vstoupil do politiky a po volbách se stal prvním náměstkem hradecké primátorky. Ale za všechny ty roky u Městské policie v Hradci Králové má na co vzpomínat.

Před pěti dny 10:14

Já, Upír, přistání povoluji! Žádný děs a horor, ale výstava o letcích v Hradci Králové i Pardubicích

Spolu s ředitelem Muzea východních Čech v Hradci Králové Petrem Grulichem vás pozveme na novou výstavu, která vás vynese vysoko do oblak a také zavede na dvě východočeská letiště. Upír bylo volacím znakem toho hradeckého a Prvek potom letiště pardubického.

Před šesti dny 10:37

Skaut mne naučil týmové spolupráci a pokoře, říká starosta Rtyně v Podkrkonoší Stanislav Řezníček

Podíváme se do Rtyně v Podkrkonoší, kde mají po komunálních volbách nového starostu. Zdeňka Špringra tam po 16 letech střídá v čele města Stanislav Řezníček, kterého vám v našem vysílání moc rádi představíme.

Před týdnem 09:45

Cenné zkušenosti a kontakty na spoustu přátel přivezla Dominika Kalenská z lékařské stáže v Brazílii

Studentka medicíny Dominika Kalenská byla před dvěma lety mezi prvními mediky, kteří se nebáli a dobrovolně pomáhali v počátcích pandemie covidu s testováním a odběrem vzorků. Tenkrát byla Dominika ještě studentkou 3. ročníku a svěřila se nám, že by se chtěla jednou věnovat chirurgii. Jak se jí tento sen plní?

Před týdnem 04:32

Hrabě František Kinský miluje Vánoce a zve vás na sváteční akce v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Rodové heslo Kinských zní: Bůh, čest a vlast. Také hrabě František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, jako věřící člověk, prožívá adventní čas velice intenzivně.

Před týdnem 11:11

Boemo e Bastardella. Epizoda ze života Josefa Myslivečka jako rozehraná milostná „šachová partie“

Zapomenutá osobnost hudebního skladatele Josefa Myslivečka je momentálně v kurzu. Možná už jste viděli film Il Boemo s Vojtou Dykem v titulní roli, který šel nedávno do kin. A dnes vám představíme další pohled na tohoto slavného českého skladatele díky autorům knihy Boemo e Bastardella, Sen probdělé noci Monice, Monice Alžbětě Svobodové a Jiřímu Raichlovi.

Před týdnem 11:15

Absolutní romantika. Parta krkonošských přátel jako první na světě vylezla na Chumbu v Himálajích

Jedna vysoká hora v nepálských Himálajích, která měří skoro 7 000 metrů a jmenuje se Chumbu, patřila ještě před několika týdny do nevelké skupiny vrcholů, na kterých ještě nikdy nikdo nebyl. To už ale teď neplatí, protože na konci října na ni vystoupila čtveřice českých horolezců, mezi kterými nechyběl ani Radek Groh z Vrchlabí, náš dnešní host.

Před týdnem 10:27

Dechový orchestr města Hradce Králové staví na kamarádství a lásce k muzice. Vztahy na celý život

S našimi hosty vás pozveme na tradiční předvánoční koncert Dechového orchestru města Hradce Králové, který zazní ve čtvrtek 8. prosince v hradeckém Adalbertinu. A protože orchestru už je přes 100 let, tak se zatouláme i do hudební historie této úžasní kapely, která při žádných slavnostních okamžicích v Hradci Králové nesmí chybět.

Před týdnem 10:48

Efektivita a výkon jsou pro mě důležitější než genderové pojetí, usmívá se první hradecká primátorka

Krajské město, Hradec Králové, má poprvé ve své historii primátorku. Předcházela tomu složitá povolební vyjednávání, která trvala skoro sedm týdnů, ale nakonec se vše povedlo a nová primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová zvolená za Hradecký demokratický klub už je tady s námi u rozhlasového mikrofonu.