• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Světoznámý výrobce pian, hradecká firma Petrof, šetří energiemi třeba i jedním dnem volna v týdnu

Kvůli vysokým cenám energií mají zaměstnanci firmy Petrof některé pátky volné. Díky dnu volna firma šetří až půl milionu korun měsíčně. Energetický audit firmě našel i další úspory. Ty jsou ale spojené s rozsáhlejšími investicemi, říká prezidentka firmy Zuzana Ceralová Petrofová.

00:23

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 03:13

Města a obce v kraji zatím neevidují nárůst počtu lidí, kteří by nemohli platit nájem nebo za služby

Lidí, kteří by městům a obcím dlužili na nájemném za užívání bytů a s tím spojené služby, zatím v Královéhradeckém kraji výrazně nepřibývá. Situace je podobná jako na jaře nebo v uplynulých letech. Na radnicích ale počítají s tím, že se to může změnit. Detaily zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Dnes 01:52

Přibývá dětí, které potřebují někomu svěřit své problémy. Školních psychologů je ale nedostatek

Na českých školách chybí školní psychologové. Například v Hradci Králové má psychologa na plný úvazek jen jediná ze 17 základních škol. Například Národní pedagogický institut přitom upozorňuje, že dětí s problémy doma nebo v kolektivu vrstevníků je stále víc.

Dnes 03:55

Jaké jsou plány nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky Dalibora Šafaříka?

Generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR, se sídlem v Hradci Králové, se stane Dalibor Šafařík. Do funkce ho vybral ministr zemědělství Zdeněk Nekula z KDU-ČSL. Dalibor Šafařík byl od letošního června ekonomickým ředitelem podniku, řadu let působil na Lesnické a dřevařské fakultě brněnské Mendelovy univerzity.

Včera 02:56

Jedete do hor? Tak počítejte se zvýšeným počtem policejních kontrol ohledně zimní výbavy automobilů

Zima klepe na dveře a trutnovská policie navyšuje počet dopravních hlídek na silnicích. Zaměřují se hlavně na kontrolu povinné zimní výbavy na hlavních dopravních tazích vedoucích do Krkonoš. V terénu byla s jednou dopravní hlídkou i reportérka Kateřina Kohoutová.

Včera 02:17

Pobyty na horách zdražily a přibylo rodičů, kteří dětem nemohou zaplatit školní lyžařský výcvik

V Česku přibylo rodičů, kteří svým dětem nedokáží zaplatit školní lyžařský výcvik. Shodují se na tom zástupci škol oslovených Českým rozhlasem. Někde pojede na hory výrazně méně dětí, jinde stavy doplní žáky z jiných tříd a jsou i školy, které pobyty zrušily úplně.

Včera 02:30

Nový název pianina hradecké firmy Petrof navrhují kromě Čechů třeba i Brazilci, Japonci či Kanaďané

Téměř 13 tisíc návrhů na název nového pianina přišlo do hradecké firmy Petrof. Výrobce soutěž nazvanou Give me my name vyhlásil s cílem vzbudit u hudební veřejnosti zájem o nový nástroj. Autor vítězného návrhu získá pianino a s ním i umělecká škola, pro kterou se rozhodne.

Před dvěma dny 03:36

VIDEO: Patnáctimetrový vánoční strom už nádherně svítí na Velkém náměstí v Hradci Králové

Slavnostní program při zahájení Adventu a rozsvícení vánočního stromu na Velkém náměstí v Hradci králové, ve kterém vystoupil dětský sbor Jitro a zpěvák Petr Kotvald, si nenechaly ujít tisíce lidí. Když Pavla Kindernayová na náměstí natáčela, říkala si, kdy naposledy viděla tolik lidí pohromadě.

Před dvěma dny 02:13

Jestli se chcete nechat očkovat proti chřipce, neměli byste to odkládat. Na očkování je nejvyšší čas

Je nejvyšší čas na očkování proti chřipce. Upozorňují na to lékaři s tím, že chřipková epidemie může být letos mimořádně silná. Obvykle roste počet případů před Vánocemi a největší vlna epidemie bývá mezi lednem a březnem.

Před dvěma dny 02:30

Vánoční výzdobu, zvyky a tradice poskytuje předvánoční prohlídka státního zámku v Náchodě

V muzeích, na hradech a zámcích začal Advent. Návštěvníci se nejčastěji můžou těšit na trhy, výstavy nebo speciální prohlídky v kostýmech. Prostory jsou vánočně vyzdobené a platí to i pro státní zámek v Náchodě. Náš reportér byl u toho, když vrcholily přípravy na adventní prohlídky.

Před dvěma dny 02:03

Kritika sloučení profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a Náchoda do jednoho útvaru

Některé obce a dobrovolní hasiči na Rychnovsku se obávají postupného oslabení posádky profesionálních hasičů v Rychnově nad Kněžnou. Krajské ředitelství hasičského záchranného sboru totiž plánuje od nového roku sloučit útvary v Rychnově nad Kněžnou a Náchodě.