31. květen 2022

Poslechněte si podcast: Světová špička nového cirkusu míří do Trutnova na festival Cirk-UFF. Euforický zážitek máte zaručen

Kdo chce zažít něco opravdu nevídaného a velkolepého, měl by rozhodně mezi 1. a 5. červnem přijet do Trutnova. Bude to už podvanácté, co do druhého největšího města Královéhradeckého kraje zamíří festival nového cirkusu Cirk-UFF. Osobně vás přijel pozvat ředitel trutnovského společenského centra Uffo Libor Kasík.

09:37

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 11:38

Sny se mají plnit! Police Symphony Orchestra zahráli se světovou hvězdou Zaz, zážitek na celý život

Police Symphony Orchestra nebo-li PSO z Police nad Metují. Ještě pořád mladý orchestr si za dobu své existence vybudoval již početné fórum svých věrných fanoušků. Zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová tohle hudební těleso založila, když jí bylo 15 let. Dnes za námi přijela téměř rovnou z velkého finále Smetanovy Litomyšle.

Před třemi dny 09:23

Patnáctinásobný mistr světa pověsil už travní lyže na hřebík a učí děti v Deštném lyžovat na sněhu

Vezmeme vás na lyže, což zní možná na začátku letních prázdnin trochu zvláštně, ale i v létě se dá lyžovat. Přesvědčí vás o tom Jan Němec, který se poprvé na lyže postavil v době, kdy se učil chodit. Na svém kontě má 15 titulů mistra světa a 9 křišťálových glóbů za celkové vítězství ve Světovém poháru. Jeho vášní je travní lyžování.

Před čtyřmi dny 11:12

Bitva roku 1866 u Hradce Králové byla důležitým mezníkem při sjednocení Německa a vzniku císařství

3. července 2022 uplyne 156 let od druhé největší bitvy 19. století. A počtem nasazených vojáků šlo dokonce o největší střetnutí vojsk na našem území. Bitva prusko-rakouské války roku 1866 u Hradce Králové. Vzpomínkové akce se odehrají nejen na bojišti u Chlumu a zve vás na ně Radek Balcárek z Gardy města Hradce Králové.

Před pěti dny 09:35

Práci s dětmi vyměnila za starosti s dospělými. Z ředitelky mateřské školy starostkou městyse Pecka

Rada Královéhradeckého kraje nedávno ocenila medailí hejtmana Královéhradeckého kraje 40 starostů a starostek našeho regionu, kteří dlouhodobě a dobře pracují ve svých funkcích. Jednou z těch, kteří převzali na hradeckém Pivovarském náměstí ocenění z rukou hejtmana Martina Červíčka, je starostka Pecky Hana Štěrbová za Nezávislé pro Peckovsko.

Před šesti dny 10:41

Doma už vyhrál Lukáš Čížek všechno. Přesto má Kuchař roku 2022 svůj nesplněný sen, zlato z olympiády

Zajímá vás dobré jídlo, vaření a špičková gastronomie? Kuchařem roku se na začátku června stal Lukáš Čížek z Vrchlabí, který zvítězil na největší gastronomické události v České republice. Na Výstavišti v pražských Letňanech ji pořádala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Před týdnem 10:38

Muzeum divadlem a Divadlo v muzeu. Úžasná výstava loutek, kostýmů a scénografie Marka Zákosteleckého

Mezinárodní divadelní festival Regiony v Hradci Králové pokračuje a dostane se i do Muzea východních Čech, kde vás čeká jedno představení i speciální komentované prohlídky výstavy výtvarníka a scénografa Marka Zákosteleckého, který v muzeu představuje průřez své tvorby. Marek nepřišel do studia sám, přivedl i skvělou loutkoherečku Ivanku Bílkovou.

Před týdnem 10:10

Festival Za poklady Broumovska přivítá už podruhé „Stinga“ klasické hudby, pianistu Borise Giltburga

Letní prázdninový festival Za poklady Broumovska už 17 let přináší lidem radost a krásné hudební zážitky do unikátních barokních kostelů takzvané broumovské skupiny, které budou od letošního července českou národní kulturní památkou. O tom všem si povídáme s ředitelkou festivalu Terezou Kramplovou.

Před týdnem 09:41

Měděný Důl Bohumír v Jívce na Trutnovsku vzpomíná na kamarádství havířů a těší se na návštěvníky

Vezmeme vás do měděného Dolu Bohumír, kde už se tedy dávno netěží, ale důl slouží jako připomínka a ukázka těžké, náročné a nebezpečné práce horníků. Tajemné podzemní prostory najdete na Trutnovsku v Jívce. K návštěvě a prohlídce tohoto živého muzea vás zvou Květa Jirmanová a Josef Mikyska, který celý život v dolech pracoval.

Před týdnem 11:14

Rozhlasové hradecké léto bude plné soutěží, přenosů, kulinářských zajímavostí i pokladů z archivu

Vedoucí programu Českého rozhlasu Hradec Králové Lada Klokočníková dnes přišla na vysílací pracoviště, aby vám přiblížila nejnovější plány a novinky, které pro vás chystají hradečtí rozhlasáci na nejbližší dny, týdny a měsíce, po celé prázdniny a léto.

Před týdnem 10:18

Srdeční tep vyskočil na 195 a Stephanie Mach s parťákem Antaiosem jsou mistry světa v canicrossu

Představíme vám aktuální mistry světa v canicrossu. Nedávno se v Řecku konala v podstatě taková psí olympiáda a zlaté medaile si nasadili na krk Stephanie Mach a její psí parťák Antaios z Nového Bydžova.