Před týdnem

Poslechněte si podcast: Světluška svou sílu předává i dětem se zrakovým postižením

Jak funguje Nadační fond ČRo a jeho projekt Světluška? Jaká je jeho spolupráce se Školou Jaroslava Ježka? Jakou podporu potřebují děti se zrakovým postižením během školní docházky? Kdy je vhodná jejich integrace do běžné školy, kdy je naopak jasnou volbou škola pro děti se zrakovým handicapem? Jak se v dané situaci orientují rodiče? V Kávě o čtvrté nabídneme možnost podpory Světlušky a pozveme do kavárny POTMĚ.

35:10

Káva o čtvrté

Vydává: Český rozhlas

Diskuze o aktuálních otázkách v legislativě, zdravotnictví, životním stylu, chovatelství…

Web

Včera 27:06

Glamping

Host: Tomáš Pochop. Moderuje Patricie Strouhalová.

Před dvěma dny 33:11

První pomoc

Host: doc. MUDr. Tomáš Vymazal, přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a FN Motol.Moderuje Patricie Strouhalová.

Před pěti dny 34:34

Pelargonie

Host: Jarmila Skružná, Botanická zahrada hl. m. Prahy. Moderuje Patricie Strouhalová.

Před šesti dny 33:55

Plná moc. K čemu slouží? Musí mít vždy písemnou podobu?

Plná moc. Co musí obsahovat? K čemu pověření slouží? Kdo je oprávněn jednat za právnickou osobu? Už jste někomu plnou moc udělili? Musí mít vždy písemnou formu? Jaké životní situace nás mohou donutit k plné moci? Nejen na to se zeptá Tereza Stýblová advokáta Jakuba Fendrycha.

Před týdnem 33:40

Péče o nohy v teplých dnech. Co dělá léto s našimi chodidly?

Péče o nohy v teplých dnech. Zasluhují naše nohy stejnou péči jako obličej? Proč se jí lidé nevěnují? Co dělá léto s našimi chodidly? Jak nohy na léto připravit? Co s mozoly na chodidlech? Na otázky Patricie Strouhalové odpovídá Jaroslav Fešar, prezident České podologické společnosti.

Před týdnem 34:02

Výživné: Kdo komu a na co přesně posílá peníze? A co určuje výši výživného?

Jak náš právní řád upravuje vyživovací povinnost? Lze se na výši dohodnout, nebo je výlučně určena soudem? Platí výživné jen pro bývalé manžele, nebo se výživné týká i partnerů, kteří mají děti, ale nebyli sezdaní? Jak dlouho se výživné platí? Jaká je vyživovací povinnost rodičů vůči dospělým dětem, tzv. věčným studentům? Jak funguje státní pomoc, tzn. náhradní výživné? A jak se vyrovnat se zhoršenou ekonomickou situací, kdy i přes to chci plnit vyživovací povinnost?

Před týdnem 30:45

Růže: Jakou péči královně květin v polovině června dopřát?

V čem se liší přístup k jednotlivým typům růží, např. keříkovým, popínavým, záhonovým? Jak provést prořez? Jak jim dopřát dostatek vláhy? Jaké živiny teď růže potřebují? Jaký druh hnojiva použít? Proti jakým škůdcům je třeba růže chránit? A jak v případě napadení zakročit?

Před týdnem 31:45

Lidské papillomaviry. Jaká je prevence kromě očkování?

Co jsou lidské papillomaviry? Co způsobují? Které jsou nebezpečné a co přenášejí? Jak se projevují příznaky onemocnění? Jaká je prevence kromě očkování? Nejen na to se zeptá Tereza Stýblová Michala Pukovce, praktického lékaře pro děti a dorost.

Před 2 týdny 32:27

Bezpečnost u vody. Do jakých vod bychom se neměli nikdy pouštět?

Blíží se prázdniny, opět se zaplní pláže rybníků, lomů, plováren, ale i ty u soukromých bazénů. Jaké zásady platí při koupání? Liší se v souvislosti s místem koupání? Jsou jiné u bazénu, na koupališti, nebo u lomu ve volné přírodě? Do jakých vod bychom se neměli nikdy pouštět? Mohou se bezpečně koupat i neplavci? Jaké pomůcky pro bezpečné koupání můžeme využít? A jak pomoci tonoucímu? Nejen na to se zeptá Tereza Stýblová Jana Sedláčka, znalce v oboru vodní záchrany.