Svět zvířat
18. březen 2023

Poslechněte si podcast: Veterinární poradna: Na co si dát pozor při výchově štěňat a koťat?

Jak vypadá vědecký výzkum krmení pro psy a kočky? Co a jak často by měla konzumovat mláďata nebo co předložit patnáctileté kočičce, která hubne a co naopak psovi, který potřebuje váhu snížit?

21:47

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Před čtyřmi dny 23:11

S ornitologem o ptačím parku Mnišské louky

Ptačí park Mnišské louky – to je téma rozhovoru s Martinem Bacílkem, vedoucím oddělení územní ochrany ptáků České společnosti ornitologické.

Před 2 týdny 25:42

Za exotickými lamami alpakami do Mostu s Alenou Saladiakovou

Víte, jak vypadá lama alpaka? Jaký má jídelníček a co se dá vyrobit z její kvalitní jemné vlny? A také jak funguje tzv. lamaterapie a proč se jeden z lamích samečků na farmě Alpakárna Most jmenuje Fredy?

Před 3 týdny 27:39

Pomeranian, parťák do nepohody – chovatelské rady a tipy. Rozhovor s Kamilou Hübsch

Kamila Hübsch se zamilovala do psíka plemene miniaturní německý špic aneb pomeranian. a protože nenašla dost české odborné literatury, tak po ní začala pátrat v zahraničí. Nakonec sama vydala knihu Pomeranian, parťák do nepohody - chovatelské rady a tipy.

29. duben 2023 25:37

Veterinární poradna pro majitele malých domácích mazlíčků

Tentokrát jsme v naší veterinární poradně s MVDr. Janem Křečkem řešili například pokrok v medicinských veterinárních technologiích nebo zda funguje něco jako zdravotní pojišťovna pro domácí mazlíčky.

22. duben 2023 24:50

S Milošem Urychem o rybářích a rybaření

Ing. Miloš Urych je dlouholetý rybářský nadšenec. Dlouhá léta také pracoval v Českém rybářském svazu a o rybách toho ví spoustu.

15. duben 2023 27:56

O falconyterapii a projektu Dotkni se křídel s manželi Jirsovými

Projekt Dotkni se křídel a falconyterapie. To je téma povídání s manželi Ivanou a Miroslavem Jirsovými.

8. duben 2023 23:37

Putování za toulavými a opuštěnými kočkami v Ústí nad Labem

Ve Světě zvířat se tentokrát s Dagmar Cestrovou a Lubošem Čapkem ze společnosti Felisicat vydáváme na putování za toulavými a opuštěnými kočkami v Ústí nad Labem.

1. duben 2023 26:25

Výchova štěněte: na co si dávat pozor a co nezanedbat

Jakkoli jsou štěňata malá, je to velká porce starostí. Když už se rozhodnete pořídit si psího kamaráda, volte seriózního chovatele.

25. březen 2023 25:38

Ústecká zoo má letos pro návštěvníky přichystanou řadu novinek

Hostem pořadu Svět zvířat je Petra Padalíková, hlavní zooložka ústecké zoologické zahrady. Povídáme si s ní o nových mláďatech, která mohou návštěvníci zoo vidět.