Kultura Plus
19. březen 2022

Poslechněte si podcast: V Brně vystavují modely vynálezů Leonarda da Vinciho

Pod taktovkou dirigenta Petra Popelky Symfonický orchestr Českého rozhlasu zahrál na benefičním koncertu pro Ukrajinu. Film Vidět Salisbury, který nachystalo pražské Divadlo pod Palmovkou, v kinech. Rozhovor s ukrajinistou Miroslavem Tomkem. Výstava Svět Jindřicha Chalupeckého. Připravila Michaela Vetešková.

26:13

Kultura Plus

Vydává: Český rozhlas

Přehled kulturních událostí týdne. Reportáže z premiér, rozhovory s autory. Ale i reflexe z akcí, o kterých byla v daném týdnu řeč.  

Web

Před šesti dny 25:53

Hlavní událostí těchto dní je výstava korunovačních klenotů na Pražském hradě a věnuje se mu také týdeník Kultura Plus

Připomene, kdo má nejvíc nominací na ceny Český lev. Zaznamená také vize České filharmonie pod vedením generálního ředitele Davida Marečka. A popíše, jak vypadá nová inscenace Moravského divadla Olomouc Přelet nad kukaččím hnízdem. Připravila Michaela Vetešková.

Před týdnem 25:46

O Zlatých Glóbech, nebo knižních influencerech je dnešní týdeník Kultura Plus

A pozve na unikátní výstavu děl barokního umělce Petra Brandla ve Valdštejnské jízdárně, kterou po padesáti letech uspořádá pražská Národní galerie a navštívit ji můžete od 22. října. Připravila Michaela Vetešková.

Před 2 týdny 25:49

Ministerstvo kultury bude v tomto roce hospodařit s nejvyšším rozpočtem ve své novodobé historii, také už začalo rozdělovat peníze z takzvaného Národního plánu obnovy

Do kulturního magazínu pozvala Michaela Vetešková mimo jiné ministra kultury Martina Baxu z ODS.

Před 3 týdny 26:01

Týdeník Kultura Plus prozradí, co připravuje Národní divadlo Brno i Národní divadlo moravskoslezské Ostrava na rok 2023. Popíše, jak bude vypadat velká výstava Josefa Mánesa, kterou připravuje Národní galerie pro prostor Valdštejnské jízdárny

Nejen o tom bude souhrn kulturních událostí, kterým vás provede Michaela Vetešková.

24. prosinec 2022 25:45

Národní muzeum chystá velkou výstavu o období baroka

Velkou výstavu o období baroka připravuje na roku 2023 Národní muzeum Praha, které během letošního roku navštívilo přes milion lidí. Pro ředitele Muzea Michala Lukeše a jeho tým je tento velký zájem o muzeum a jeho expozice závazkem do dalšího období. I to zazní v kulturním magazínu Michaely Veteškové.

17. prosinec 2022 25:57

Týdeník Kultura Plus vás zavede na premiéru dlouho očekávaného pokračování filmu Avatar

Představí baletní inscenaci Tramvaj do stanice touha v Národním divadle Praha. V libereckém Divadle F. X. Šaldy navštíví premiéru představení Čardášová princezna. A popíše  budování nového Dětského muzea v Národním muzeu. To a mnohem víc připravila Michaela Vetešková.

10. prosinec 2022 25:53

V kulturním magazínu Kultura Plus vám představíme nové výstavy Národní galerie - mimo jiné té od Evy Koťátkové a také se zeptáme, jak vypadá hra Petra Zelenky Fifty, kterou napsal a nastudoval pro Dejvické divadlo

Připravila Michaela Vetešková.

3. prosinec 2022 26:00

Týdeník Kultura Plus vás pozve do pražského Národního divadla na dramatizaci Čapkova románu Hordubal

Přiblíží inscenaci, kterou Na Jatkách 78 vzdávají poctu novocirkusovému umění. A připomene, že od tohoto týdne je vorařství a plavení dřeva na seznamu nehmotného kulturního dědictví. Průvodkyní vám bude Michaela Vetešková.

26. listopad 2022 26:00

Magazín o kultuře a kulturním dění

Činoherní scéna Národního divadla moravskoslezského převedla na divadlo film Hoří má panenko. Důkaz 111 - první česká videohra, kterou nevidíte, jen slyšíte, získala anglickou verzi. Český rozhlas převedl do rozhlasové podoby knihu Jaroslava Rudiše Winterbergova poslední cesta. A dokument Martina Müllera Černí Češi, který se věnuje osudům dětí z Namibie, jež vyrůstaly v 80. letech v normalizačním Československu, získal už dvě festivalové ceny. Teď měl pražskou premiéru. Magazín připravila Michaela Vetešková.

19. listopad 2022 25:50

Národní galerie Praha získala do své sbírky vzácnou gotickou madonu

Koupilo ji ministerstvo kultury od soukromého majitele za čtyři a půl milionu korun. Divadlo Járy Cimrmana hostovalo na netradičním místě v Lanžhotě v restauraci, a v Moravském zemském muzeu v Brně je nová výstava O malém princi autorky Elišky Podzimkové. Kulturní magazín připravila a moderuje Michaela Vetešková.