• Podcasty
  • Páteční finiš Kateřiny Neumannové
Páteční finiš Kateřiny Neumannové
27. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Ragbista Kafka: Teď je velká šance pro české ragby, aby se prosadilo. Musíme toho využít

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl bývalý ragbista reprezentant a komentátor tohoto sportu Martin Kafka, Co očekává od sobotního finále světového šampionátu mezi Jihoafrickou republikou a Novým Zélandem? V jakém stavu se momentálně nachází české ragby? Poslechněte si celý rozhovor.

29:25

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Kateřina Neumannová.

Web

Před šesti dny 30:23

Kulturista Šádek: Ve vrcholu objemové fáze jsem vážil 116 kilogramů, na soutěži mám kolem 108

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl kulturista Milan Šádek. Jak se liší jeho váha v přípravě a během závodního nastavení? Jak moc velký důraz klade na správné stravování? Kolik vody průměrně denně vypije? Jaký velký zájem je o kulturistiku v tuzemsku? Může se kulturista v Česku uživit jen sportem nebo musí chodit do zaměstnání? Jak si Šádek nejlépe odpočine od fitness center? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 31:54

Prskavec: Nedokážu si představit, že bych někam odjel na dva měsíce bez rodiny. Do Paříže se těším

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl vodní slalomář Jiří Prskavec, který je mimo jiné i tváří našeho projektu Olympijský rok. Ve sportovní talkshow se olympijský šampion z Tokia ohlédl za uplynulou sezonou, kterou prožil nejen na kajaku, ale i na kánoi. Užil si otcovskou dovolenou? Jak moc mu záleží na tom, aby jeho děti sledovaly závody přímo na místě? Jak moc je pro Prskavce náročné cestování s dětmi? Co říká na trať v Paříži? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 31:38

Trenér bikerů Zapletal: Olympijská trať v Paříži bude krásná pro diváka, ale náročná pro závodníky

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl reprezentační trenér cyklistů na horských kolech Viktor Zapletal. Co se v poslední době mění v seriálu Světového poháru pro elitní závodníky? Jak se změnil charakter tratí a co to znamená pro organizátory závodů horských kol? Proč má lokalita Nového Města na Moravě tak silnou pozici v kalendáři Světového poháru? Jaká trať bude závodníky čekat na olympiádě v Paříži? Bude Cink nástupcem Kulhavého? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 32:42

Dobrých žen, které zvládnou ujet Vasův běh je málo, říká ředitel týmu dálkových běžců Pazderský

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl ředitel týmu pro dálkové běhy na lyžích Marek Pazderský. Co všechno ze své pozice pro závodníky zajišťuje? Jak se podle něj proměnil styl závodě v dlouhých laufech? Co pro lyžaře znamená zákaz používání fluorových vosků? Co pro něj znamená ocenění od Ski Classic? Co závodníky pořád láka na Jizerské 50? Co je tak zajímavého na Vasovo běhu? Jaké změny se očekávají v nadcházející sezoně? Poslechněte si celý rozhovor.

3. listopad 2023 29:46

Dvořák: V sezoně bude prioritou čtyřbob. Když se všechno povede, tak můžeme jezdit do elitní desítky

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl pilot dvoj a čtyřbobu Dominik Dvořák. V jakém zdravotním stavu je po operaci kolena a jak moc byla narušena jeho příprava na nadcházející sezonu? „Když k nám přijdou na zkoušku atleti, tak je vidět, že mají vypilovaný běžecký krok, oproti fotbalistům, kteří za bobem cupitali,“ říká Dvořák. Kam může český tým mířit v závodech Světového poháru a na olympijských hrách? Poslechněte si celý rozhovor.

20. říjen 2023 28:56

To, jak hubneme, by většina lidí nezvládla, říká veslař Vraštil. S otcem má vášeň pro ironmana

Čtvrté místo na olympijských hrách v Tokiu, čtvrté místo z letošního mistrovství světa, medailista z mistrovství Evropy a účast na legendárním Ironmanu na Havaji. To je vizitka hosta Pátečního finiše Kateřiny Neumannové, kterým byl veslař pražské Dukly Miroslav Vraštil. Co se změnilo na složení přípravy, když závodil Vraštilův otec a když nyní závodí Miroslav? Co říkají jeho trenéři na zálibu v podobě Ironmana? Poslechněte si celý rozhovor.

13. říjen 2023 26:26

CrossFit může dělat kdokoliv. Může to být koníček, dá se v něm i závodit, popisuje crossfitter Mráz

Blíží se chladné období, a pokud přemýšlíte o sportovním tréninku ve fitcentrech, tak se můžete setkat s pojmem CrossFit. Organizátorem závodů v této mladé sportovní disciplíně je Václav Mráz, který o tomto sportu mluvil v Pátečním finiše s Kateřinou Neumannovou. „Jsou to tři pilíře, což je práce s vlastní váhou, kondice, kde může být běh nebo plavání, a silová příprava,“ vysvětluje. Jak se organizují závody v CrossFitu?

6. říjen 2023 32:53

Dálkař Juška: Rezervy mám určitě v rychlosti. V příští sezoně chci skočit ostrý limit pro Paříž

Úspěšnou atletickou sezonu za sebou má skokan do dálky Radek Juška. V pořadu Páteční finiš s moderátorkou Kateřinou Neumannovou zavzpomínal i na pokus navíc, který dostal během kvalifikace na šampionátu v Budapešti. V čem byl pro svěřence trenéra Josefa Karase výjimečný rok 2017? Jaké dva stadiony v Česku má Juška v oblibě? Jak se rodil jeho národní rekord? Kde má největší rezervy a jak to vypadá s jeho vyhlídkami na olympijskou Paříž? Poslechněte si celý rozhovor.

29. září 2023 28:27

Závodníci světové extratřídy si před soutěží vybírají ze šedesáti seker, říká dřevorubec Brabec

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl zástupce mladého, adrenalinového sportu. Jan Brabec se totiž věnuje dřevorubeckému sportu. Bavili se o jednotlivých soutěžních disciplínách, ale také o materiálním vybavení. Kolik soutěží absolvují nejlepší závodníci za jeden rok? Jaká disciplína je fyzicky nejnáročnější? Co pro něj znamenalo jméno Martina Komárka? „Dřevorubecký sport nemá se štípáním dříví nic společného,“ upozorňuje Brabec. Poslechněte si celý rozhovor.