• Podcasty
  • Páteční finiš Kateřiny Neumannové
Páteční finiš Kateřiny Neumannové
16. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Gymnastka Aneta Holasová: V Tokiu jsem nemohla závodit v plné síle, snad se to povede v Paříži

Ve sportovní talkshow Páteční finiš si povídala moderátorka Kateřina Neumannová se sportovní gymnastkou Anetou Holasovou. V rozhovoru přišla řeč na premiérovou účast české reprezentantky na olympijských hrách v Tokiu, ale i na nominační kritéria k té nadcházející v Paříži. Co si myslí o skandálech, které zasáhly prostředí sportovní gymnastiky? Jakou disciplínu nemá v oblibě? Užijte si celý rozhovor.

29:36

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Kateřina Neumannová.

Web

Před dvěma dny 29:44

Ironman na Lanzarote všechno odstartoval. Vasův běh byla velká jízda, říká para sportovec Tománek

V křesle studia Radiožurnálu Sport se objevil Jan Tománek, který závodí v triatlonu, na handbike nebo na běžkách. Moderátorka pořadu Páteční finiš Kateřina Neumannová si tak povídala s jedním z nejlepších českých para sportovců. Tománek vysvětloval, že pro něj triatlonový závod začíná už tím, jak se složitě do vody dostává. Co všechno musí během ironmanu zvládnout jeho ruce? Co pro něj znamenalo absolvování Vasova běhu? Poslechněte si celý rozhovor s nezlomným sportovcem.

Před týdnem 33:42

Kajakář Dostál: Čtyřkajak je pro mě oddych. Při chytání ryb vydržím klidně deset hodin v kuse

Do studia Radiožurnálu Sport usedl kajakář Josef Dostál. V pořadu Páteční finiš si s Kateřinou Neumannovou povídal o proběhlém mistrovství světa v Duisburgu, ale také o jeho roli v reprezentačním A-týmu. Jak se bude připravovat na olympijskou trať v Paříži? Co pro něj znamená čtyřkajak? Jak se vyrábí loď speciálně na míru Josefa Dostála? Kam se s přítelkyní chystá na dovolenou? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 27:12

Londýn je pro mě srdcovka. Sportovně mi dala paralympiáda nejvíc, říká paralympijská atletka Luxová

Ve studiu Radiožurnálu Sport v pořadu Páteční finiš přivítala moderátorka Kateřina Neumannová paralympijskou atletku Annu Luxovou. Proč považuje to, že prodělala mozkovou obrnu už na začátku života, jako výhodu? Pamatuje si na první soutěž? Jak se dostala k tomu, že bude běhat sprinty? „Na stovce je nejtěžší start. Na dvoustovce jsem častokrát padala,“ přiznává Luxová. Jak vzpomíná na olympijské hry v Londýně, Riu a Tokiu? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 26:32

Mým snem je medaile z velké akce, přeje si chodkyně Ďurdiaková. Při závodech sní o KFC kyblíku

V pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové zavzpomínala na nedávné mistrovství světa v atletice chodkyně Tereza Ďurdiaková. Jak hodnotí zisk národního rekordu a 10. místa na šampionátu v Budapešti? Proč měla na závod připraveno sedmnáct lahví pro občerstvení? Jak je to s podmínkami pro chůzi v České republice? Jaké má další výkonnostní cíle? Umí po sezoně opravdu odpočívat? Poslechněte si celý rozhovor.

25. srpen 2023 31:06

Parkourista Chum: Ideální volbou je, když si děti najdou zídky nebo lavičky, kam už nikdo nechodí

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl závodník v parkouru Jaroslav Chum. Ve studiu Radiožurnálu Sport se bavili o jeho úspěchu na závodech Světového poháru, ale také o vzrůstající popularitě poměrně mladého sportu. Můžou se v něm prosadit i „děti ulice“? Jak se Chum staví k tréninku dětí? Jaká jsou specifika netypického sportu? V jakých disciplínách se bude závodit na olympijských hrách? Poslechněte si celý rozhovor.

18. srpen 2023 30:14

Teprve až to zkusíte, tak pochopíte, říká o šermu Choupenitch. Jako raper chystá taky novou skladbu

Hostem sportovního festivalu na Lipně byl v přenosovém voze Radiožurnálu Sport bronzový medailista z Tokia Alexander Choupenitch. Moderátorce Kateřině Neumannové popsal, jak vlastně vypadá trénink fleretu a kolik toho během sezony nacestuje.

11. srpen 2023 31:32

Bikerka Kateřina Nash: Čerstvý vzduch a pohyb je pro mě víc, než terapie. Stále objevuji jižní Čechy

Během sportovního festivalu na Lipně zavítala do přenosového vozu Radiožurnálu Sport legendární česko-americká cyklistka Kateřina Nash. Ta s moderátorkou Kateřinou Neumannovou zavzpomínala na společné tréninky na běžkách, ale také přiblížila svoji aktuální funkci v Mezinárodní cyklistické unii.

4. srpen 2023 32:22

Ženy mají v tenisu větší nasazení, musí se s nimi ale jednat citlivěji, tvrdí tenisový trenér Kunst

Hostem pořadu Páteční finiš z Livesport Prague Open v pražské Stromovce byl tenisový trenér David Kunst. „Ženy mají větší fokus pro sport, jdou do toho po hlavě,“ říká trenér, který se celou svou trenérskou kariéru věnuje tenistkám. Kdo je podle něj favoritkou turnaje? V čem současné tenistky ovlivňují sociální sítě? A v jakém věku se dá poznat talent, který pomůže hráčce k profesionální tenisové kariéře? Poslechněte si celý rozhovor s významným tenisovým trenérem.

4. srpen 2023 32:44

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka, dvojnásobná mistryně světa

Moderuje Kateřina Neumannová.

28. červenec 2023 27:03

Freestyle BMX závodnice Miculyčová: Vymyslet vlastní trik je téměř nemožné, ale chci to dokázat

Hostem pořadu Páteční finiš byla freestyle BMX závodnice Iveta Miculyčová. Sedmnáctiletá cyklistka prozradila moderátorce Kateřině Neumannové s jakými triky chce uspět na blížícím se mistrovství světa v Glasgow. Co pro ni znamená patřit mezi evropskou, ale i světovou špičku? Jaké jsou v Česku podmínky pro tento specifický sport? Bojí se během závodu rodiče Ivety, že se jí něco stane? Poslechněte si celý rozhovor s úspěšnou mladou reprezentantkou.