• Podcasty
  • Páteční finiš Kateřiny Neumannové
Páteční finiš Kateřiny Neumannové
28. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Herce Neužila připravil na Zátopka, pomáhá ale i amatérům. ‚Běžcům otevírám oči,‘ říká kouč Pernica

Do studia Radiožurnálu Sport přijal pozvání atletický trenér Jan Pernica. V pořadu Páteční finiš s moderátorkou Kateřinou Neumannovou probrali, jak funguje příprava amatérských běžců, ale i natáčení filmu o Emilu Zátopkovi, na který Pernica připravoval herce Václava Neužila. A jak funguje jeho spolupráce s českou maratonskou reprezentantkou Marcelou Joglovou? A chodí si sám ještě bývalý vynikající běžec na střední tratě zaběhat? Užijte si celý rozhovor.

27:37

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Kateřina Neumannová.

Web

Před šesti dny 23:18

Na windsurfu mě baví adrenalin a rychlost, říká jachtařka Kristýna Piňosová

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala Jachtařka roku 2022 Kristýna Piňosová. V pořadu Páteční finiš si s moderátorkou Kateřinou Neumannovou povídala o tom, jak se specifickým sportem začínala nebo o tom, na jakých závodech může zabojovat o nominaci na olympijské hry? Co jachtaři dělají v zimě v tuzemských podmínkách?

Před týdnem 32:54

Atletka Petržilková: Už jsem vstoupila do velkého atletického světa a moje jméno začíná rezonovat

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala atletka Tereza Petržilková, která na nedávném halovém mistrovství Evropy obsadila šesté místo a s reprezentačními kolegyněmi vybojovala čtvrté místo ve štafetě. Jak zvládla náročný závodní program? Co jí inspiruje na rivalce Ladě Vondrové? Věří si česká reprezentantka, že se může probojovat na olympijské hry do Paříže? Užijte si celý rozhovor v pořadu Páteční finiš.

Před 2 týdny 29:32

Eva Vrabcová Nývltová po konci kariéry: Nevěřím tomu, že by moje tělo ještě předvedlo vrcholný výkon

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš byla žena, která běhala rychle na lyžích, ale i v maratonkách. S moderátorkou Kateřinou Neumannovou si povídala Eva Vrabcová Nývltová o těžkém rozhodnutí o konci aktivní kariéry. Co si myslí o karbonových botech, které jsou v současnosti hojně využívány špičkovými běžci? Jak se její život změnil po narození dcery? Pro koho bude nyní tvořit tréninkové plány? Poslechněte si celý díl pořadu Páteční finiš.

Před 3 týdny 34:12

‚Dojela jsem na to, že jsem se nešetřila.‘ Soukalová návrat k biatlonu nevylučuje, teď ale nemá čas

Do pořadu Páteční finiš přijala pozvání bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová. Mistryně světa ve studiu Radiožurnálu Sport vyprávěla o svých zdravotních komplikacích, které ji před lety donutily ukončit kariéru, ale také o osobním životě. Užijte si celý rozhovor.

24. únor 2023 30:38

Hanousek o zemětřesení: Evakuace z dvanáctého patra nepřipadala v úvahu. Seděli jsme a doufali

Nedávno zažil zemětřesení, které zasáhlo i město Gaziantep. V tureckém fotbalovém klubu působí český fotbalista Matěj Hanousek, který se o zážitky s nepříjemnou situací podělil v pořadu Páteční finiš. Kateřině Neumannové prozradil, co se dělo krátce po otřesech, ale také proces, jak se z nebezpečné oblasti přesouval zpátky do Čech. Co bude dělat do konce sezony, kterou jeho tým nedohraje? Zajímá se o něj pražská Sparta? Poslechněte si celý rozhovor.

17. únor 2023 29:15

Dráhový cyklista Tomáš Bábek: Kvůli sportu jsem jel pořád na hraně. Neuměl jsem moc odpočívat

Stal se mistrem Evropy, má medaile z mistrovství světa a byl Králem českých cyklistů, ale zažil i úplné dno, když po nehodě s autem bojoval o život. Dráhový cyklista Tomáš Bábek nedávno ukončil kariéru a přijal pozvání do studia Radiožurnálu Sport. Užijte si celý rozhovor.

10. únor 2023 31:56

Martin Koukal: Na Jizerskou padesátku bych lyže raději namazal

Hostem pořadu Páteční finiš byl někdejší elitní běžec na lyžích Martin Koukal. S moderátorkou Kateřinou Neumannovou rozebírali aktuální situaci v běžeckém lyžování, Jizerskou padesátku, ale také zavzpomínali na jeho největší úspěchy.

3. únor 2023 32:24

Šéf českého biatlonu Hamza: Na MS v Oberhofu bude skvělá atmosféra, ale náročné tratě pro závodníky

Krátce před startem světového šampionátu v biatlonu si do studia Radiožurnálu Sport pozvala moderátorka Kateřina Neumannová toho nejpovolanějšího. Šéf českého biatlonu a víceprezident Mezinárodní biatlonového unie IBU Jiří Hamza se v pořadu Páteční finiš rozpovídal o aktuálním stavu českých biatlonistů před vrcholem sezony v Oberhofu, ale přiblížil i finanční stránku MS, které se bude konat v roce 2024 v Novém Městě na Moravě.

27. leden 2023 28:03

Není jednoduchý, ale pro diváka zajímavý, říká Charvátová Křížová o sjezdu ve Špindlerově Mlýně

Poslední lednový víkend bude ve Špindlerově Mlýně patřit Světovému poháru v alpském lyžování žen. I proto si do studia Radiožurnálu Sport pozvala moderátorka Kateřina Neumannová bronzovou olympijskou medailistku ze Sarajeva 1984 Olgu Charvátovou - Křížovou. Jak se bývalá alpská lyžařka těší na souboj Mikaely Shiffrinové a Petry Vlhové? Jak moc fandí české reprezentantce Martině Dubovské? Poslechněte si celý rozhovor.

20. leden 2023 31:22

Filip Šuman: Olympiáda dětí a mládeže může být pro sportovce důležitým prvkem i v životní kariéře

Dva dny před startem Olympiády dětí a mládeže se ve studiu Radiožurnálu Sport objevil vedoucí tohoto projektu pro mládežnický sport a zároveň místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman. Moderátorce Kateřině Neumannové v pořadu Páteční finiš prozradil, jak složitá byla příprava vrcholné akce, ale také se rozpovídal o celospolečenském rozsahu sportovní události. Co je hlavním cílem mládežnické olympiády? Dozvíte se v rozhovoru se sportovním funkcionářem.